Email
Пароль
?
Войти Регистрация
Поиск 


Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХПП). Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. Зміна № 8 до розділу 4. Робітники. Будівництво та ремонт автомобільних доріг

Название (рус.) Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХПП). Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. Зміна № 8 до розділу 4. Робітники. Будівництво та ремонт автомобільних доріг
Кем принят Не определен
Тип документа Довідник
Дата принятия 01.01.1970
Дата внесения изменений 01.01.1970
Статус Действующий
Документ доступен в архиве в формате MS Word
Документ предоставляется совершенно бесплатно, без СМС или другой скрытой оплаты.
Скачивание доступно только зарегистрированным пользователям.
Зарегистрируйтесь сейчас и получите свободный доступ ко всей базе документов - ДСТУ, ГОСТ, ДБН, Снип, Санпин




Скачать документ бесплатно!


Предварительный просмотр:

Зміна № 8 до розділу 4 „Робітники. Будівництво та ремонт автомобільних доріг" розроблена фахівцями Українського науково-дослідного центру економіки будівництва „Екобуд": канд. екон. наук І. В. Голодець, Л. П. Гончаренко,
І. М. Томільцев, за участю фахівців УДВТП „Укрдортехнологія" В. П. Висоцького та
А. В. Стронговської.

Зміна № 8 погоджена з Міністерством праці та соціальної політики України та Професійною спілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України. Науково-методичну експертизу здійснено Центром продуктивності Мінпраці України.


ДОВІДНИК

кваліфікаційних характеристик
професій працівників

Випуск 64

Будівельні, монтажні та ремонтно-
будівельні роботи

Зміна № 8 до розділу 4

Робітники. Будівництво та ремонт
автомобільних доріг


МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
ТА БУДІВНИЦТВА УКРАЇНИ

НАКАЗ

6 грудня 2007 року м. Київ № 302

Про затвердження Зміни № 8 до розділу 4 „Робітники. Будівництво та ремонт автомобільних доріг" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 64)

З метою оновлення галузевої нормативної бази з праці та професійної класифікації у будівництві та на підставі рішення науково-технічної ради Мінрегіонбуду від 29.10.2007 № 77 „Про проект Змін № 8 до розділу 4 „Робітники. Будівництво та ремонт автомобільних доріг" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 64)

НАКАЗУЮ:

  1.  Затвердити з наданням чинності з 1 січня 2008 року Зміни № 8 до розділу 4 „Робітники. Будівництво та ремонт автомобільних доріг" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 64), розроблені Українським науково-дослідним центром економіки будівництва "Екобуд" та погоджені з Міністерством праці та соціальної політики України і Професійною спілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.
  2.  Управлінню економічних відносин та розвитку будівельної діяльності (Шарапова Т.О.) разом з Українським науково-дослідним центром економіки будівництва "Екобуд" забезпечити доведення до відома будівельних організацій інформації про цей наказ.

Видання та розповсюдження Зміни № 8 до розділу 4 „Робітники. Будівництво та ремонт автомобільних доріг" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 64) покласти на Український науково-дослідний центр економіки будівництва "Екобуд".


КВАЛІФІКАЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

РОБІТНИКИ

Базова професія
МАШИНІСТ БЕТОНОУКЛАДАЧА
(Код КП  8332.1)

Спеціалізація

1. МАШИНІСТ МІНІУКЛАДАЧА
ЦЕМЕНТОБЕТОННИХ СУМІШЕЙ
(дорожньо-будівельні роботи)

5-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Керує мініукладачем цементобетонної суміші іноземного виробництва, з віброрейкою довжиною до 6 м у складі устаткування дорожньо-будівельної машини під час укладання бетонного покриття на невеликих ділянках, з'їздах, у приміщеннях тощо. Виконує щозмінне технічне обслуговування мініукладача, бере участь у його плановому запобіжному ремонті.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: будову, принцип роботи, технічні характеристики мініукладача; правила виконання робіт та вимоги до їх якості; причини виникнення, способи виявлення та усунення несправностей; режими змащування; норми витрат енергоресурсів і мастильних матеріалів та способи їх економії; слюсарну справу з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин; правила і норми з охорони праці під час виконання робіт.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за спорідненою професією машиніста та слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних машин 4 розряду  не менше 1 року.

6-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Керує мініукладачем цементобетонної суміші іноземного виробництва, з віброрейкою довжиною від 6 до 9 м у складі устаткування дорожньо-будівельної машини під час укладання бетонного покриття на невеликих ділянках, з'їздах, у приміщеннях тощо. Виконує щозмінне технічне обслуговування мініукладача, бере участь у його плановому запобіжному ремонті.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: будову, принцип роботи, технічні характеристики мініукладача; правила виконання робіт та вимоги до їх якості; причини виникнення, способи виявлення та усунення несправностей; режими змащування; норми витрат енергоресурсів, мастильних матеріалів та способи їх економії; слюсарну справу з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин; правила і норми з охорони праці під час виконання робіт.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста мініукладача та слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин 5 розряду  не менше 1 року.


Базова професія
МАШИНІСТ БІТУМОПЛАВИЛЬНОЇ ПЕРЕСУВНОЇ
УСТАНОВКИ (Код КП 
8332.2)

Спеціалізація
2. МАШИНІСТ ПЕРЕСУВНОЇ УСТАНОВКИ ДЛЯ
ПРИГОТУВАННЯ
ТЕРМОПЛАСТИКУ
(дорожньо-будівельні роботи)

4-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Контролює процес приготування термопластику у пересувній установці іноземного виробництва (типу Hofmann HK 1000"). Завантажує котел термопластиком. Контролює роботу газового устаткування для нагрівання термічного масла в установці, температурний режим розігрівання термопластику та процес зливання приготовленої термопластичної маси в робочу місткість маркірувальної машини для влаштування дорожньої розмітки.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: технологію виконання робіт з приготування термопластичної маси; будову, принцип роботи, технічні характеристики установки для розігріву термопластику; правила експлуатації, технічного обслуговування, причини виникнення, способи виявлення та усунення несправностей установки; правила і норми з охорони праці під час виконання робіт.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста технологічно суміжної або спорідненої машини та слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин 3 розряду  не менше 1 року.

5-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Керує пересувною установкою іноземного виробництва (типу Hofmann HK 1000") та контролює процес приготування термопластику. Забезпечує роботу енергетичного устаткування (газ або рідке паливо) для нагрівання термічного масла в установці. Контролює дотримання температурного режиму розігрівання термопластику. Керує процесом зливання приготовленої термопластичної маси в робочу місткість маркірувальної машини для влаштування дорожньої розмітки.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: технологію виконання робіт з приготування термопластичної маси; будову, принцип роботи, технічні характеристики установки для розігріву термопластику; правила експлуатації, технічного обслуговування; способи виявлення та усунення несправностей установки; правила і норми з охорони праці під час виконання робіт.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста технологічно суміжної або спорідненої машини та слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин 4 розряду  не менше 1 року.


Базова професія
МАШИНІСТ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНИХ МАШИН
(Код КП 
8332.1)

Спеціалізація
3. МАШИНІСТ ДЕРЕВОПОДРІБНЮВАЛЬНОЇ МАШИНИ
(дорожньо-будівельні роботи)

5-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Керує машиною для подрібнення горбилів та зрізаних гілок дерев в щепу іноземного виробництва (типу DP 660 D). Виконує щозмінний огляд та технічне обслуговування машини. Бере участь у її плановому запобіжному ремонті. Очищає машину від налиплої грязі. Контролює дотримання робітниками безпечної відстані від місця роботи машини.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: будову, принцип роботи, технічні характеристики машини, якою керує; способи виконання робіт та вимоги до їх якості; правила експлуатації, технічного обслуговування й ремонту деревоподрібнювальної машини; причини виникнення несправностей та усунення їх; правила та способи виконання робіт за технологією, вимоги до їх якості; причини виникнення, способи виявлення та усунення несправностей; режими змащування; норми витрат паливних і мастильних матеріалів, способи їх економії; слюсарну справу з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин; правила і норми з охорони праці під час виконання робіт.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста технологічно суміжної або іншої спорідненої машини та слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин 4 розряду  не менше 1 року.

Спеціалізація
4. МАШИНІСТ СНІГОНАВАНТАЖУВАЧА
(дорожньо-будівельні роботи)

5-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Керує конвеєрним снігонавантажувачем під час прибирання снігових валів незалежно від їх висоти. Здійснює експлуатацію, щозмінний огляд, технічне обслуговування машини та її робочих органів, бере участь у її плановому запобіжному ремонті. Заправляє машину паливними та мастильними матеріалами. Очищає машину від налиплого снігу та грязі. Виявляє та усуває невеликі несправності у роботі снігонавантажувача.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: будову, принцип роботи, технічні характеристики снігонавантажувача; правила та інструкції з експлуатації, технічного обслуговування та ремонту снігонавантажувача; правила навантажування у транспортні засоби; правила та способи виконання робіт; причини виникнення, способи виявлення та усунення несправностей; режими змащування; норми витрат паливних і мастильних матеріалів, способи їх економії; слюсарну справу з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин; правила і норми з охорони праці під час виконання робіт, правила дорожнього руху.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста технологічно суміжної або спорідненої будівельної машини та слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин 4 розряду  не менше 1 року. Повинен мати посвідчення водія.

Базова професія
МАШИНІСТ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ ПЕРЕСУВНОЇ
(Код КП 
8161.2)

Спеціалізація
5. МАШИНІСТ ГЕНЕРАТОРА ЗМІННОГО СТРУМУ
(дорожньо-будівельні роботи)

4-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Керує генератором змінного струму потужністю до 4 кВт з карбюраторним або дизельним двигуном під час вироблення електроенергії на об'єктах будівництва у разі відсутності електричної енергії від загальної мережі. Виконує щозмінне технічне обслуговування генератора та двигуна, бере участь у плановому запобіжному ремонті.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: будову, принцип роботи, технічні характеристики генератора та двигуна; причини виникнення, способи виявлення та усунення несправностей; режими змащування; норми витрат паливних і мастильних матеріалів та способи їх економії; електротехнічну справу з ремонту будівельних чи інших подібних за складністю машин.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за спорідненою професією машиніста та слюсаря з ремонту будівельних чи інших подібних за складністю машин 3 розряду  не менше 1 року. Наявність посвідчення про присвоєння III кваліфікаційної групи з електричної безпеки.

6. МАШИНІСТ ДОРОЖНЬО-БУДІВЕЛЬНИХ МАШИН
(Код КП 
8414)

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Керує дорожньо-будівельною машиною під час будівництва та ремонту автомобільних доріг. Монтує, регулює устаткування, встановлене на машину згідно з інструкцією щодо експлуатації, забезпечує безперебійну його роботу. Здійснює візуальний огляд робочої ділянки або дорожнього покриття, що підлягає ремонту, та установлює технологічну послідовність виконання робіт залежно від їх обсягів та пори року. Забезпечує безпечні умови руху транспорту та безпеку робітників. Контролює правильність кріплення робочих органів машини, якою керує. Контролює роботу устаткування, агрегатів, приладів машини з використанням контрольно-вимірювальних приладів, пристроїв та інструменту. Перевіряє технічний стан машини, виконує її підготовку до роботи. Розбирає та виконує підготовку до ремонту вузлів та агрегатів. Замінює спрацьовані частини та деталі. Виконує слюсарне оброблення вузлів та деталей з використанням універсальних пристроїв, а також повне відновлення та зміцнення спрацьованих деталей. Ремонтує, складає, випробує, регулює та здає в експлуатацію вузли, агрегати. Виконує слюсарні та електрослюсарні роботи з поточного ремонту машини. Бере участь у виконанні щозмінного обслуговування машини та у її плановому запобіжному ремонті. Забезпечує безпечні умови роботи машини та дорожнього руху.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: правила програмного керування та основи роботи з комп'ютером; будову, принцип роботи, технічні характеристики, можливості використання дорожньо-будівельної машини й установленого на ній устаткування, приладів та комплекту механізованого інструменту; правила й інструкції з експлуатації, технічного обслуговування та профілактичного ремонту; причини виникнення, способи виявлення та усунення несправностей; технологію виконання робіт та вимоги до їх якості; основні властивості та склад матеріалів, що використовуються; способи вивантаження та завантаження матеріалів; режими змащування, норми витрат паливних і мастильних матеріалів та способи їх економії; слюсарну справу з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин; основи електротехніки; правила і норми з охорони праці під час будівництва та ремонту автомобільних доріг; правила дорожнього руху.

5-й розряд

у разі керування дорожньо-будівельною машиною під час виконання робіт з улаштування нижнього та верхнього шарів дорожнього одягу, фрезерування покриття, ямкового ремонту автомобільних доріг тощо.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста технологічно суміжної або спорідненої машини та слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин 4 розряду  не менше 1 року. Повинен мати посвідчення водія.

6-й розряд

у разі керування дорожньо-будівельною машиною з програмним забезпеченням під час виконання робіт з улаштування нижнього та верхнього шарів дорожнього одягу, фрезерування покриття, улаштування поверхневої обробки, ямкового ремонту автомобільних доріг тощо.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста дорожньо-будівельної машини та слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин 5 розряду не менше 1 року. Повинен мати посвідчення водія.

7-й розряд

у разі керування дорожньо-будівельною машиною іноземного виробництва з програмним забезпеченням під час виконання робіт з холодної регенерації конструктивних шарів дорожнього одягу, улаштування тонкошарового дорожнього покриття та поверхневої його обробки, улаштування нижнього та верхнього шарів дорожнього одягу, ямкового ремонту автомобільних доріг тощо.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста дорожньо-будівельної машини та слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин 6 розряду не менше 1 року. Повинен мати посвідчення водія.

8-й розряд

у разі керування дорожньо-будівельною машиною іноземного виробництва з програмним забезпеченням під час виконання робіт з гарячої регенерації конструктивних шарів дорожнього одягу, улаштування нижнього та верхнього шарів дорожнього одягу, улаштування поверхневої обробки дорожнього покриття, ямкового ремонту автомобільних доріг тощо.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста дорожньо-будівельної машини 7- розряду та слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин 6 розряду  не менше 1 року. Повинен мати посвідчення водія.


Базова професія
МАШИНІСТ-ОПЕРАТОР
НАВАНТАЖУВАЛЬНОЇ МАШИНИ
(Код КП 
8332.1)

Спеціалізація
7. МАШИНІСТ НАВАНТАЖУВАЧА АВТОМОБІЛЬНОГО
(дорожньо-будівельні роботи)

5-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Керує автомобільним навантажувачем вантажопідйомністю до 5 т під час навантажування у транспортні засоби сипких будівельних матеріалів (щебеню, чорного щебеню, піску, гравію тощо), їх складування та транспортування. Здійснює експлуатацію, щозмінний огляд, технічне обслуговування машини та її робочих органів, бере участь у її плановому запобіжному ремонті. Заправляє машину паливними та мастильними матеріалами. Очищає машину від налиплої грязі. Виявляє та усуває невеликі несправності у роботі навантажувача.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: будову, принцип роботи, технічні характеристики автомобільного навантажувача; правила та інструкції з експлуатації, технічного обслуговування та ремонту автомобільного навантажувача; правила навантажування сипких будівельних матеріалів у транспортні засоби; правила та способи виконання робіт за технологією, вимоги до їх якості; причини виникнення, способи виявлення та усунення несправностей; режими змащування; норми витрат паливних і мастильних матеріалів, способи їх економії; слюсарну справу з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин; основи роботи з комп'ютером; правила і норми з охорони праці під час виконання робіт; правила дорожнього руху.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста технологічно суміжної або спорідненої будівельної машини та слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин 4 розряду  не менше 1 року. Повинен мати посвідчення водія.

6-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Керує автомобільним навантажувачем вантажопідйомністю більше 5 т під час навантажування у транспортні засоби сипких будівельних матеріалів (щебеню, чорного щебеню, піску, гравію тощо), їх складування та транспортування. Здійснює експлуатацію, щозмінний огляд, технічне обслуговування робочих органів машини, бере участь у її плановому запобіжному ремонті. Заправляє машину паливними та мастильними матеріалами. Очищає машину від налиплої грязі. Виявляє та усуває невеликі несправності у роботі навантажувача.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: будову, принцип роботи, технічні характеристики автомобільного навантажувача; правила та інструкції з експлуатації, технічного обслуговування та ремонту автомобільного навантажувача; правила навантажування сипких будівельних матеріалів у транспортні засоби; правила та способи виконання робіт за технологією, вимоги до їх якості; причини виникнення, способи виявлення та усунення несправностей; режими змащування; норми витрат паливних і мастильних матеріалів, способи їх економії; слюсарну справу з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин; основи роботи з комп'ютером; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт, правила дорожнього руху.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста технологічно суміжної або спорідненої будівельної машини та слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин 5 розряду  не менше 1 року. Повинен мати посвідчення водія.

Базова професія
ОПЕРАТОР ПРИГОТУВАННЯ РОЗЧИНІВ ЖИВИЛЬНОГО
СЕРЕДОВИЩА ТА СОЛЕЙ
(Код КП 
8151.2)

Спеціалізація
8. ОПЕРАТОР СТАНЦІЇ ПРИГОТУВАННЯ
СОЛЯНОГО РОЗЧИНУ
(дорожньо-будівельні роботи)

6-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Керує станцією приготування соляного розчину іноземного виробництва (типу „LABKO 20000 LA/S"). Здійснює контроль та регулює технологічний процес підготовки соляного розчину для зимового утримання автомобільних доріг, підтримує заданий режим роботи технологічного обладнання з пульта керування, слідкує за показниками дозування води та солі. Контролює витрати води, солі, електроенергії та інших затратних показників технологічного процесу. Виявляє та усуває несправності в роботі обладнання. Забезпечує безперебійну роботу автоматизованого обладнання пульта керування.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: принцип роботи технологічного обладнання в автоматичному режимі, що обслуговується з пульта керування, та правила його експлуатації, технічного обслуговування і ремонту; методи контролю технологічного процесу щодо приготування соляного розчину; технічні умови та державні стандарти до витратних матеріалів та готового соляного розчину; причини виникнення, способи виявлення та усунення несправностей; правила і норми з охорони праці та правила безпечної роботи з хімічними і небезпечними матеріалами; основи електротехніки та слюсарну справу з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за спорідненою професією оператора та слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин 5 розряду  не менше 1 року.

Базова професія
ОПЕРАТОР УСТАНОВКИ ДЛЯ ПРИГОТУВАННЯ
БІТУМНОЇ ЕМУЛЬСІЇ
(Код КП 
8212.1)

Спеціалізація
9. ОПЕРАТОР УСТАНОВКИ З ПРИГОТУВАННЯ
МОДИФІКОВАНОГО БІТУМУ
(дорожньо-будівельні роботи)

6-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Керує установкою для приготування модифікованого бітуму продуктивністю до 5 т/год іноземного виробництва (типу „MASSENZA Challenger"). Здійснює контроль за ходом технологічного процесу з пульта керування. Здійснює корегування, регулювання параметрів процесу приготування модифікованого бітуму. Контролює роботу автоматичних регуляторів і приладів згідно з комп'ютерною програмою. Виконує щозмінне технічне обслуговування установки, бере участь у її плановому запобіжному ремонті.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: правила програмного керування та основи роботи з комп'ютером; технологію процесу приготування модифікованого бітуму; принцип роботи технологічного обладнання в автоматичному режимі, що обслуговується з пульта керування; правила експлуатації, технічного обслуговування і ремонту; методи контролю технологічного процесу; вимоги до вихідних матеріалів та готового модифікованого бітуму; технічні умови та державні стандарти до них; причини виникнення, способи виявлення та усунення несправностей; норми з охорони праці та правила безпечної роботи з хімічними і небезпечними матеріалами; основи електротехніки та слюсарну справу з ремонту будівельних чи інших подібних за складністю машин.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за спорідненою професією машиніста та слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин 5 розряду  не менше 1 року.

7-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Керує установкою для приготування модифікованого бітуму продуктивністю від 5 до 10 т/год іноземного виробництва (типу „MASSENZA Challenger").

ПОВИНЕН ЗНАТИ: правила програмного керування та основи роботи з комп'ютером; технологію процесу приготування модифікованого бітуму; принцип роботи технологічного обладнання в автоматичному режимі, що обслуговується з пульта керування; технічні характеристики установки та правила експлуатації, технічного обслуговування і ремонту; методи контролю технологічного процесу; технічні умови та державні стандарти до вихідних матеріалів та готового модифікованого бітуму; причини виникнення, способи виявлення та усунення несправностей; правила і норми з охорони праці; правила безпечної роботи з хімічними і небезпечними матеріалами; основи електротехніки та слюсарну справу з ремонту будівельних чи інших подібних за складністю машин.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за спорідненою професією машиніста та слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин 6 розряду  не менше 1 року.

8-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Керує установкою для приготування модифікованого бітуму продуктивністю від 10 до 15 т/год іноземного виробництва (типу „MASSENZA Challenger").

ПОВИНЕН ЗНАТИ: правила програмного керування та основи роботи з комп'ютером; технологію процесу приготування модифікованого бітуму; принцип роботи технологічного обладнання в автоматичному режимі, що обслуговується з пульта керування; технічні характеристики установки та правила експлуації, технічного обслуговування і ремонту; методи контролю технологічного процесу; технічні умови та державні стандарти до вихідних матеріалів та готового модифікованого бітуму; причини виникнення, способи виявлення та усунення несправностей; правила і норми з охорони праці; правила безпечної роботи з хімічними і небезпечними матеріалами; основи електротехніки та слюсарну справу з ремонту будівельних чи інших подібних за складністю машин.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за спорідненою професією машиніста та слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин 7 розряду  не менше 1 року.

Базова професія
СТРІЧКОВИЙ ПРИБИРАЛЬНИК
(Код КП 
9311)

Спеціалізація
10. СТРІЧКОВИЙ ПРИБИРАЛЬНИК
(дорожньо-будівельні роботи)

3-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Виконує роботи під час подрібнення кам'яних матеріалів з прибирання щебеню, гравію, піску та інших сипких матеріалів вздовж галерей, під стрічками транспортерів та у цехах, обладнаних стаціонарними або пересувними дробильно-сортувальними установками.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: призначення та конструктивні особливості транспортерів; правила і норми з охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації та стаж роботи за спорідненою професією 2 розряду  не менше 1 року.


АБЕТКОВИЙ ПОКАЖЧИК НАЗВ ПРОФЕСІЙ,

що передбачені Зміною № 8 до розділу 4 „Робітники. Будівництво

та ремонт автомобільних доріг" Випуску 64 ДКХП


п/п

Професії, розміщені в Зміні № 8 до розділу 4 Випуску 64 ДКХП

Випуск ДКХП

Діапазон розрядів

Стор.

1

2

3

4

5

1

Базова професія

Машиніст бетоноукладача

Спеціалізація

Машиніст мініукладача цементобетонних сумішей (дорожньо-будівельні роботи)

64

5-6

4

2

Базова професія

Машиніст бітумоплавильної пересувної установки

Спеціалізація

Машиніст пересувної установки для приготування термопластику (дорожньо-будівельні роботи)

64

4-5

5

3

Базова професія

Машиніст дорожньо-транспортних машин

Спеціалізація

Машиніст деревоподрібнювальної машини (дорожньо-будівельні роботи)

64

5

6

4

Спеціалізація

Машиніст снігонавантажувача (дорожньо-будівельні роботи)

64*

5

6

5

Базова професія

Машиніст електростанції пересувної

Спеціалізація

Машиніст генератора змінного струму (дорожньо-будівельні роботи)

64

4

7

6

Інтегрована професія

Машиніст дорожньо-будівельних машин

64

5-8

7

7

Базова професія

Машиніст-оператор навантажувальної машини

Спеціалізація

Машиніст навантажувача автомобільного (дорожньо-будівельні роботи)

64

5-6

9

8

Базова професія

Оператор приготування розчинів живильного середовища та солей

Спеціалізація

Оператор станції приготування соляного розчину (дорожньо-будівельні роботи)

64

6

10


1

2

3

4

5

9

Базова професія

Оператор установки для приготування бітумної емульсії

Спеціалізація

Оператор установки з приготування модифікованого бітуму (дорожньо-будівельні роботи)

64

6-8

10

10

Базова професія

Стрічковий прибиральник

Спеціалізація

Стрічковий прибиральник (дорожньо-будівельні роботи)

64

3

12