Email
Пароль
?
Войти Регистрация
Поиск 


План заходів щодо удосконалення системи імунопрофілактики населення

Название (рус.) План заходів щодо удосконалення системи імунопрофілактики населення
Кем принят Не определен
Тип документа План
Дата принятия 01.01.1970
Дата внесения изменений 01.01.1970
Статус Действующий
Документ доступен в архиве в формате MS Word
Документ предоставляется совершенно бесплатно, без СМС или другой скрытой оплаты.
Скачивание доступно только зарегистрированным пользователям.
Зарегистрируйтесь сейчас и получите свободный доступ ко всей базе документов - ДСТУ, ГОСТ, ДБН, Снип, Санпин




Скачать документ бесплатно!


Предварительный просмотр:

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

N 160

12.03.2009

м.Київ

Про заходи у сфері імунопрофілактики населення

З метою удосконалення системи імунопрофілактики населення та враховуючи ситуацію, що склалася в Україні з додатковою імунізацією проти кору і краснухи,

НАКАЗУЮ: 

1. Затвердити план заходів щодо удосконалення системи імунопрофілактики населення, що додається.

2. Керівникам структурних підрозділів МОЗ, Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Головним державним санітарним лікарям областей, міст Києва та Севастополя, водного, залізного, повітряного транспорту, Академії медичних наук України (за згодою), підприємствам, організаціям, які підпорядковані МОЗ забезпечити виконання плану заходів в установлені терміни.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров'я Бідного В. Г.

Міністр

В.М.Князевич

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
від 12.03.2009 № 160

План заходів щодо удосконалення
системи імунопрофілактики населення

Найменування заходу

Виконавці

Термін

1.

Направити Резолюцію науково-практичної конференції "Актуальні питання щодо проведення додаткової імунізації проти кору та краснухи в Україні" до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України.

Департамент організації санітарно-епідеміологічного нагляду, Департамент материнства, дитинства та санаторного забезпечення

березень 2009 року

2.

Розробити подальшу тактику елімінації кору та краснухи в Україні у зв'язку з ситуацією, що склалася.

МОЗ, ВООЗ

Протягом 2009 року

3.

Звернутися до Дитячого Фонду Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ) з інформацією щодо неможливості використання в Україні протягом 2009 року вакцини для профілактики кору та краснухи живої атенуйованої ліофілізованої, по 10 доз у флаконах № 50 у комплекті з розчинником по 5,0 мл в ампулах № 50 в окремій упаковці, виробник Serum Institute of India, Ltd, Індія у зв'язку з тим, що термін її придатності закінчується у вересні 2009 року.

Департамент організації санітарно-епідеміологічного нагляду

березень 2009 року

4.

Підготувати проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про створення консультативного комітету з імунізації".

Департамент організації санітарно-епідеміологічного нагляду, Департамент материнства, дитинства та санаторного забезпечення

березень 2009 року

5.

Продовжити вивчення ситуації щодо поширення в Україні кору та краснухи з урахуванням висновків, викладених у звіті оперативного штабу, та підготувати пропозиції щодо стратегії подолання цих інфекційних хвороб.

Департамент організації санітарно-епідеміологічного нагляду, Департамент материнства, дитинства та санаторного забезпечення, Департамент розвитку медичної допомоги, Департамент кадрової політики, освіти і науки, Академія медичних наук України (за згодою)

вересень 2009 року

6.

Доопрацювати проект Закону України "Про загальнодержавну програму з імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2009-2015 роки" та подати її в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України.

Департамент організації санітарно-епідеміологічного нагляду

серпень 2009 року

7.

Розробити окремий законодавчий документ або внести зміни до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" з метою введення системи страхування або гарантованої державою соціальної підтримки (матеріальна допомога, щомісячні грошові компенсації, виплати з тимчасової втрати працездатності) на випадок виникнення післявакцинальних ускладнень.

Управління економіки страхування

травень 2009 року

8.

Переглянути програми до- та післядипломної підготовки молодших спеціалістів з медичною освітою та лікарів з питань імунопрофілактики у вищих медичних навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації та закладів післядипломної освіти і включити питання з вакцинації в атестаційні білети для лікарів, молодших спеціалістів з медичною освітою.

Департамент кадрової політики, освіти і науки

травень 2009 року

9.

Внести зміни та доповнення до навчальних планів з до- та післядипломної підготовки лікарів та молодших спеціалістів з медичною освітою з питань імунопрофілактики.

Департамент кадрової політики, освіти і науки

2009 рік

10.

Внести зміни до нормативно-правових актів щодо вимог до Інструкцій з використання імунобіологічних препаратів, в тому числі в частині відповідності їх Інструкціям виробників.

Департамент регуляторної політики у сфері обігу лікарських засобів та продукції в системі охорони здоров'я

вересень 2009 року

11.

Запровадити на постійній основі інформаційно-освітню роботу з населенням щодо вакцинації та ревакцинації згідно з календарем профілактичних щеплень в Україні, можливих реакцій та ускладнень.

Центральна СЕС МОЗ України, Український інститут стратегічних досліджень МОЗ України, Департамент організації санітарно-епідеміологічного нагляду, Департамент материнства, дитинства та санаторного забезпечення, Департаменту розвитку медичної допомоги, Міністр охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Головним державним санітарним лікарям областей, м.м. Києва та Севастополя, водного, залізного, повітряного транспорту, Академії медичних наук України (за згодою), прес-службі МОЗ, профільним науково-дослідним установам, Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту, Міністерство освіти і науки України, Державний комітет телебачення і радіомовлення України, громадські організації, відомчі служби тощо.

червень 2009 року

12.

Забезпечити неухильне виконання наказу МОЗ України від 11.11.2008 року № 649 "Про удосконалення системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації медичних працівників з питань імунопрофілактики".

Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, ректорам вищих медичних (фармацевтичного) навчальних закладів та закладів післядипломної освіти ІІІ-IV рівнів акредитації

постійно

13.

Забезпечити неухильне виконання наказу МОЗ України від 03.02.2006 року № 48 "Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів".

Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Головним державним санітарним лікарям областей, м.м. Києва та Севастополя, водного, залізного, повітряного транспорту

постійно

В.о. Першого заступника Міністра,
головного державного санітарного
лікаря України

А.М.Пономаренко