Стосовно розяснень адміністративно-територіального устрою України при вирішенні питання обєднання громадян для ведення особистого селянського господарства
Статтею 13 Конституції України встановлено, що систему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села.
Відповідно до п. 1.4 державних будівельних норм "Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень" розвиток системи розселення повинен спиратися на ту мережу міських і сільських поселень, яка склалася, включаючи агломерації існуючі і ті, що формуються. Проектування нових поселень передбачається у звязку з потребою розміщення нових промислових підприємств, розробки корисних копалин тощо, а також у звязку із виселенням населення із зон катастроф, які відбулися, або потенціальних зон екологічних лих та ін.
Порядок використання земель сільськогосподарського призначення, а також реалізація ініціатив громадян щодо виробництва товарної сільськогосподарської продукції регулюються положеннями Земельного кодексу України та Закону України "Про фермерське господарство".
Стосовно спорудження огорожі садибної ділянки відповідно до державних будівельних норм
Порушене питання врегульовується відповідно до розділу "Садибна забудова" державних будівельних норм ДБН 360-92** "Планування і забудова міських і сільських поселень".
Згідно з п. 3.19* зазначених будівельних норм поверховість забудови, граничні розміри житлових будинків, площа забудови, вимоги до господарських будівель, їх складу, огорожі ділянок, благоустрою території встановлюються місцевими правилами забудови залежно від розміру ділянок, умов інженерного обладнання, інсоляції будинків та територій, інших нормативних вимог, регіональних традицій.
Огорожа присадибних ділянок не повинна виступати за червону лінію вулиці.
Відповідно до п. 3.22 державних будівельних норм 360-92** у районах садибної забудови при потребі, крім вуличної мережі, слід формувати мережу внутрішньоквартальних проїздів. Ширина їх проїжджої частини з однією смугою руху приймається 3,5 м, з двома 5,5 м.
До житлових і громадських будинків слід передбачати проїзди завширшки 3,5 м на відстані не ближче 5 м від стін, придатні для проїзду пожежних машин.
Надруковано:
“Інформаційний бюлетень Мінбуду”, №9, вересень, 2006 р., К.: “Укрархбудінформ”