Email
Пароль
?
Войти Регистрация
Семинар


Роз"яснення щодо запобігання руйнації різноманітних будівель та споруд малих архітектурних форм, на яких розміщуються різноманітні рекламні носії, також приймально-передавальні системи засобів зв"язку

Название (рус.) Разъяснение относительно предотвращения разрушению разнообразных зданий и сооружений малых архитектурных форм, на которых размещаются разнообразные рекламные носители, а также приемно-передаточные системы средств связи
Кем принят
Тип документа Роз"яснення
Дата принятия 01.01.2008
Статус Действующий
Скачать этот документ могут только зарегистрированные пользователи в формате MS Word




 



Щодо запобігання руйнації різноманітних будівель та споруд малих архітектурних форм, на яких розміщуються різноманітні рекламні носії, а також приймально-передавальні системи засобів звязку

(Відповідно до листа Мінрегіонбуду від 24.10.2008 № 10/2-1444)

Мінрегіонбуд повідомляє.

Улаштування обєктів зовнішньої реклами регламентуються Законом України «Про рекламу» та постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 № 2067 «Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами».

Відповідно до статті 16 Закону України «Про рекламу» зовнішня реклама (до якої належить реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях) повинна розміщуватись із дотриманням вимог техніки безпеки та із забезпеченням видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування та не відтворювати зображення дорожніх знаків.

Пунктом 42 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 № 2067 визначено, що відповідальність за технічний стан рекламних засобів, порушення вимог техніки безпеки під час розташування та експлуатації рекламних засобів несе розповсюджувач зовнішньої реклами згідно із законодавством. Згідно з пунктом 45 Типових правил контроль за додержанням цих Правил здійснюють виконавчі органи сільських, селищних, міських рад та інші органи відповідно до законодавства.

Також, у відповідності до статті 24 Закону України «Про планування і забудову територій» порядок отримання дозволу на будівництво тимчасових споруд та розміщення реклами визначається місцевими правилами забудови. Місцевими правилами забудови передбачаються вимоги до обєктів зовнішньої реклами, зокрема до проектування рекламних засобів, визначення та погодження місць встановлення рекламних засобів, розміщення (встановлення, монтаж, нанесення), експлуатації та демонтажу.

Проектна документація на споруди зовнішньої реклами розробляється згідно з положеннями державних будівельних норм ДБН А.2.2-3-2004 «Проектування. Склад, порядок розроблення та затвердження проектної документації для будівництва», погоджується місцевими органами містобудування та архітектури відповідно до місцевих правил забудови та підлягає комплексній державній експертизі згідно з законодавством незалежно від джерел фінансування.

Дозвіл на розміщення обєктів зовнішньої реклами надається місцевими органами виконавчої влади розповсюджувачу зовнішньої реклами за формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 № 2067.

Проектування, будівництво, реконструкція і модернізація телекомунікаційних мереж регламентується Законом України «Про телекомунікації».

Відповідно до зазначеного Закону України технічні засоби телекомунікацій це обладнання, станційні та лінійні споруди, призначені для утворення телекомунікаційних мереж. Згідно зі статтею 31 вказаного Закону проекти будівництва, реконструкції та модернізації телекомунікаційних мереж підлягають експертизі у випадках і в порядку, встановлених законодавством.

Згідно з діючими у сфері будівництва нормативними документами, нове будівництво або реконструкція будь-яких будівель і споруд може здійснюватись лише за проектною документацією, яка розробляється організаціями, що мають відповідну ліцензію.

При розробленні проектної документації повинні бути враховані усі вимоги чинних нормативних документів, зокрема, у випадку проектування споруд для розміщення обєктів зовнішньої реклами або приймально-передавальних систем засобів звязку, вимоги ДБН В.1.2-2-2006 «Навантаження і впливи. Норми проектування» та СНиП ІІ-23-81* «Стальные конструкции».

Також слід зазначити, що Законом України «Про інвестиційну діяльність» наведено перелік обєктів цивільного призначення, для затвердження проектів яких комплексний висновок державної експертизи не є обовязковим, зокрема на будинки і споруди І і ІІ категорій складності.

Категорія складності обєктів цивільного призначення залежно від їх архітектурної та технічної характеристики наведено у додатку П державних будівельних норм ДБН А.2.2-3-2004 «Проектування. Склад, порядок розроблення та затвердження проектної документації для будівництва».

Надруковано:

“Інформаційний бюлетень Мінбуду”, №11, листопад, 2008 р., К.: “Укрархбудінформ”