Email
Пароль
?
Войти Регистрация
Семинар


Роз"яснення щодо забезпечення житлового фонду лічильниками газу

Название (рус.) Разъяснение относительно обеспечения жилищного фонда счетчиками газа
Кем принят
Тип документа Роз"яснення
Дата принятия 01.01.2008
Статус Действующий
Скачать этот документ могут только зарегистрированные пользователи в формате MS Word




 



Щодо забезпечення житлового фонду лічильниками газу.

У житлово-цивільному будівництві з метою скорочення теплоспоживання в житлових та громадських будинках, починаючи з 1994 р., змінами до державних будівельних норм з проектування житлових та громадських будинків визначено обовязковим застосування у новому будівництві та реконструкції будинків приладів обліку газоспоживання. Щодо обладнання поквартирних систем засобами обліку газу, то така вимога з 1994 року є обовязковою в нормах.

Наказом Держкоммістобудування  від 29 грудня 1994 р. № 106 внесено зміни до СНиП 2.08.01-89 «Жилые здания», СНиП 2.03.02-89 «Общественные здания и сооружения», СНиП 2.04.05-91 «Отопление, вентиляция и кондиционирование» в частині врахування при проектуванні нових житлових та громадських будинків, а також у проектах реконструкції існуючих будинків вимог щодо облаштування засобами обліку та приладами регулювання газопостачання.

Довідково. Вимогами зазначених змін СНиП 2.08.01-89 «Жилые здания», чинного в Україні до 2006 р., було визначено (мовою оригіналу нормативного документа): «Здания, присоединяемые к системам централизованного теплоснабжения, должны быть оборудованы устройствами для коммерческого учета потребляемой тепловой энергии, устанавливаемой на абонентских вводах» (п.4.6); «Системы отопления, водоснабжения и газоснабжения необходимо проектировать с учетом технической возможности установки квартирных счетчиков холодной, горячей воды и газа, а также теплоносителя системы центрального отопления. Проектировать системы с соответствующими счетчиками следует с учетом наличия приборной продукции» (п. 4.7).

Вимогами змін СНиП 2.04.05-91 «Отопление, вентиляция и кондиционирование» було визначено (мовою оригіналу нормативного документа): «Учет теплопотребления зданиями, оборудованными теплогенераторами на газовом топливе, следует обеспечивать установкой газовых счетчиков» (п. 3.38);

«При размещении в жилом доме встроенных или пристроенных помещений общественного назначения следует оборудовать эти помещения самостоятельными  системами отопления (ветвями) с установкой приборов коммерческого учета расхода теплоты. Приточные вентиляционные установки этих помещений должны быть оборудованы приборами учета, установленными на сборных трубопроводах теплоносителя к калориферам. Счетчики газа, холодной и горячей воды потребителей встроенных и пристроенных помещений должны устанавливаться независимо от площадей этих помещений» (п. 4.9).

У той же час базовими інститутами (КиївЗНДІЕП та УкрНДІЦивільсільбуд) розроблені на допомогу проектувальникам проектні рішення і рекомендації із встановлення побутових лічильників газу в житлових будинках для міського та сільського будівництва. КиївЗНДІЕП розроблені приклади проектів двотрубних систем водяного опалення з індивідуальним регулюванням та поквартирним обліком теплоспоживання та розроблена програма розрахунку таких систем.

Таким чином, враховуючи необхідність дотримання вимог з енергозбереження при проектуванні багатоквартирних житлових будинків та реальної економії споживання енергоресурсів, чинною нормативною базою питання обліку водо-, газо-, теплопостачання та регулювання теплового потоку є врегульованим.

В сучасних умовах будівельного ринку, враховуючи наявну базу щодо устаткування, надається перевага улаштуванню двотрубних систем опалення з поквартирним обліком витрат теплоносія з терморегуляторами у опалювальних приладів (Приложение 11 «Системы отопления» СНиП 2.04.05-91 "Отопление, вентиляция и кондиционирование") та встановлення поквартирних тепло лічильників. З цією метою здійснено вдосконалення чинних нормативних документів.

Пунктом 6.108 ДБН В.2.5-20-2001 "Інженерне обладнання будинків і споруд. Зовнішні мережі та споруди. Газопостачання" визначено, що "комерційним обліком кількості газу повинні бути забезпечені всі споживачі газу: абоненти, що мають договір із газозбутовою організацією; субабоненти, що мають договір з абонентами; оптові споживачі перепродавці. Кожен споживач газу (домовласник, квартиронаймач, організація та підприємство незалежно від форми власності та напрямків діяльності) повинен бути забезпечений єдиним комерційним вузлом обліку кількості газу, передбаченим проектом. При обґрунтуванні допускається не передбачати централізованого комерційного вузла обліку кількості газу." Вимогами пункту 6.111 зазначених норм визначено, що "В житлових будинках як прилади обліку газу повинні використовуватися побутові газові лічильники".

Таким чином, Міністерством створена та постійно вдосконалюється сучасна нормативно-методична база щодо проектування та застосування раціональних технічних та інженерних рішень, енергозберігаючих технологій і обладнання, в тому числі засобів обліку газу.

Зазначені норми можуть використовуватися і при дообладнанні існуючого житлового фонду засобами обліку енергоносіїв. Разом з тим для існуючого фонду необхідно Міністерству з питань житлово-комунального господарства розробити відповідні спеціальні правила облаштування засобами обліку в умовах експлуатації будинків.

Надруковано:

“Інформаційний бюлетень Мінбуду”, №10, жовтень, 2008 р., К.: “Укрархбудінформ”