МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
№ 31 від 23.02.2000 Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 серпня 2000 р.
за № 521/4742
м.Київ
Затверджено
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
23.02.2000 р. № 31
Положення про санітарно-карантинний підрозділ у пункті пропуску через державний кордон України в міжнародному аеропорту
1. Загальні положення
1.1. Санітарно-карантинний підрозділ (далі - СКП) у міжнародному аеропорту України є структурним підрозділом відділу особливо небезпечних інфекцій відповідної територіальної (республіканської, обласної, міської) санітарно-епідеміологічної станції.
1.2. СКП у міжнародних аеропортах України створюється після прийняття Кабінетом Міністрів України акта про відкриття пункту пропуску через державний кордон. Рішення про утворення СКП приймається Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями на підставі подання головного державного санітарного лікаря відповідної адміністративної території або відповідного виду транспорту та за погодженням з головним державним санітарним лікарем України.
1.3. Основним завданням СКП є запобігання занесенню і розповсюдженню на території України інфекційних хвороб, зазначених у пункті 1 Правил санітарної охорони території України та затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 квітня 1999 р. № 696.
1.4. Категорійність і штатні нормативи СКП в міжнародному аеропорту визначаються МОЗ України в установленому порядку залежно від обсягів роботи пункту пропуску через державний кордон.
1.5. СКП працює у взаємодії з іншими контрольними службами, які здійснюють прикордонний, митний, ветеринарний, фітосанітарний та екологічний контроль, проводять інструктаж їх співробітників з питань профілактики інфекційних хвороб, зазначених у пункті 1 Правил санітарної охорони території України.
У своїй діяльності СКП керується законодавством України, нормативно-правовими актами МОЗ, наказами головного державного санітарного лікаря України, Правилами санітарної охорони території України, Порядком медичного (санітарного) огляду в пунктах пропуску через державний кордон України та цим Положенням.
1.6. СКП очолює завідуючий. Завідуючий та інші працівники СКП призначаються на посаду та звільняються з посади головним державним санітарним лікарем відповідної адміністративної території або відповідного виду транспорту.
1.7. Допуск працівників СКП у зони прикордонного і митного контролю здійснюється згідно з режимними правилами, що регламентують порядок допуску в ці зони осіб, які забезпечують медичний (санітарний) огляд у пунктах пропуску через державний кордон.
1.8. Працівники СКП під час виконання своїх службових обов'язків повинні носити формений одяг та мати розпізнавальний знак на одязі, зразок якого затверджується головним державним санітарним лікарем України.
1.9. Утримання СКП здійснюються за рахунок асигнувань, передбачених на утримання закладів санепідслужби за відповідними бюджетами.
1.10. Організаційно-методичне керівництво роботою СКП забезпечує відділ особливо небезпечних інфекцій, до складу якого він входить, консультативно-методичну допомогу СКП надають відділ особливо небезпечних інфекцій Українського центру державного санітарно-епідеміологічного нагляду, Український науково-дослідний протичумний інститут ім. І.І.Мечникова, а також Кримська протичумна станція.
1.11. СКП здійснює свою роботу згідно з:
планом роботи відповідної санітарно-епідеміологічної станції, територіальними комплексними програмами і планами захисту населення від інфекційних хвороб, що затверджені місцевими органами виконавчої влади;
планом первинних протиепідемічних заходів у разі виявлення хворих або осіб з підозрою на зараження будь-якою інфекційною хворобою, погодженим з адміністрацією аеропорту, та погодженим і затвердженим з відповідними установами і службами в аеропорту (Держкомкордон, Держмитслужба, МВС, транспортна служба та інші), головним лікарем відповідного лікувально-профілактичного закладу та затвердженим головним лікарем санітарно-епідеміологічної станції.