Email
Пароль
?
Войти Регистрация
Семинар


інструкція з охорони праці під час виконання ручних робіт у рослинництві

Название (рус.) інструкція з охорони праці під час виконання ручних робіт у рослинництві
Кем принят Не определен
Тип документа Інструкція
Дата принятия 01.01.1970
Статус Действующий
Скачать этот документ могут только зарегистрированные пользователи в формате MS Word




 



______________________________________________________

(повне найменування підприємства із зазначенням підпорядкованості)

ІНСТРУКЦІЯ

З  ОХОРОНИ  ПРАЦІ   № __________

ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ РУЧНИХ РОБІТ


У РОСЛИННИЦТВІ

________________

(місце видання)

____________________________________________________________

(повне найменування підприємства із зазначенням підпорядкованості)

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ  _______________________

            (посада роботодавця і

_____________________________

найменування підприємства)

_________________  № _________

                                            (число, місяць, рік)

ІНСТРУКЦІЯ

З  ОХОРОНИ  ПРАЦІ   № __________

ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ РУЧНИХ РОБІТ
У РОСЛИННИЦТВІ

1. Загальні положення

1.1. В інструкції викладені вимоги безпеки під час виконання ручних робіт у рослинництві під час копання, при сівбі та садінні, при догляді за рослинами, при збиранні овочевих і баштанних культур (помідори, огірки, перець, капуста, кавуни, дині, кабачки тощо), під час збирання моркви, столових буряків, цибулі, часнику, під час збирання цукрових і кормових буряків, під час збирання картоплі.

1.2. До виконання ручних робіт у рослинництві допускаються особи, які пройшли вступний інструктаж та первинний інструктаж на робочому місці.

1.3. Виконуйте тільки ту роботу, яка доручена відповідним нарядом (крім екстремальних та аварійних ситуацій), не допускайте на робоче місце сторонніх осіб і не передоручайте свою роботу іншим особам.

1.4. До роботи приступайте у спецодязі, упевнившись, що він не має пошкоджень, елементів, що звисають, не прилягають, а також у необхідних засобах індивідуального захисту, що відповідають виду виконуваних робіт.

1.5. Не приступайте до роботи у стані алкогольного, наркотичного або медикаментозного спяніння, у хворобливому або стомленому стані.

1.6. Ознайомтесь із розташуванням місця для відпочинку й вживання їжі. Переконайтеся у наявності в місці відпочинку питної води, мила і медичної аптечки. Перед вживанням їжі вимийте руки з милом, витріть їх рушником або висушіть.

1.7. Не торкайтесь до проводів і кабелів, які лежать, виглядають із землі або звисають.

Не торкайтесь до лежачих, невідомого походження і вибухонебезпечних предметів (міни, снаряди, гранати тощо).

1.8. Не ховайтеся від дощу і грози під транспортними засобами, сільськогосподарськими машинами, в копицях, скиртах, під одинокими деревами й іншими предметами, які височіють над навколишньою місцевістю. Під час грози знаходьтесь від названих предметів на віддалі не менше 20 м, а від широкозахоплювальних дощувальних машин не менше 100 м.

1.9. Не приступайте до роботи, не витримавши строків виходу людей на оброблені пестицидами площі, для проведення ручних робіт по догляду за посівами.

1.10. Не знаходьтесь з боку рухомого агрегату на відстані менше 5 м, а також на шляху його руху. Наближайтесь до агрегату на меншу відстань тільки після повідомлення про це водія і повної зупинки агрегату.

1.11. Переходьте через зрошувачі тільки по обладнаних для цих цілей переходах і переїздах.

1.12. Не ставайте на кришки колодязів закритої зрошувальної системи.

1.13. Інструмент, інвентар і пристосування використовуйте тільки за призначенням і у справному стані.

1.14. Відпочивайте в полі тільки у спеціально відведених місцях. Не відпочивайте під транспортними засобами і сільськогосподарськими машинами, в копицях, стогах, скиртах, у високій траві і в кущах.

1.15. Дотримуйтесь виконання правил внутрішнього розпорядку підприємства.

1.16. Не використовуйте для їжі немиті овочі.

1.17. Дотримуйтесь гранично допустимих норм піднімання і переміщення вантажів: гранично допустима вага вантажу для жінок при підніманні й перенесенні його при чергуванні з іншою роботою (до 2 разів на годину) 10 кг. Піднімання й переміщення вантажів постійно протягом робочої зміни7кг.

Сумарна вага вантажу, який переміщується протягом кожної години робочої зміни, не повинна перевищувати: з робочої поверхні 350 кг, з підлоги 175 кг.

2. Вимоги безпеки перед початком роботи

2.1. Копання

3.3.5. Не виконуйте ручних робіт на ділянках, де одночасно проводяться механізовані роботи.

3.3.6. У спекотний період працюйте в легкому головному уборі і верхньому одязі світлих відтінків.

3.4 Збирання овочевих і баштанних культур 

(помідори, огірки, перець, капуста, кавуни,

дині, кабачки тощо)

3.4.1. Проїзд до місця роботи та з роботи здійснюйте тільки на автобусах і обладнаних для перевезення людей автомобілях. Не дозволяється проїзд у кузовах тракторних причепів і на не обладнаних для цього автомобілях.

3.4.2. При переміщенні по плантації не наступайте на плоди овочів, грудки землі тощо.

3.4.3. Бережіть очі! Перед збиранням овочів і баштанних культур обминайте або притискуйте до землі ногами високі і грубі стебла бурянів.

3.4.4. Виберіть рівний майданчик для складання ящиків з овочами. Очистіть його від сторонніх предметів і сміття.

3.4.5. Перед перенесенням або завантаженням ящиків на транспортні засоби надіньте рукавиці.

3.4.6. Не перевантажуйте овочеві платформи.

3.4.7. Складайте ящики на майданчику в перевязку на зручну висоту, а на піддони по схемі, вказаній керівником робіт. При підході до штабеля ящиків переконайтесь, що він стійкий.

3.4.8. Чітко виконуйте робочі операції при збиранні капусти. Лівою рукою відхиліть качан капусти вліво і різким, точним ударом ножа зрубайте качан. Оберігайтесь травмування ножем рук та ніг, а також працівника, що працює поруч.

Зрізаний качан капусти положіть у ящик (контейнер), розміщений на платформі, або на стрічку транспортера.

3.4.9. Під час руху агрегату не відволікайтесь від роботи, не залишайте своє робоче місце.

3.4.10. Прислухайтесь до сигналів, які подає тракторист-машиніст.

3.4.11. Під час перерви (навіть короткочасної) вкладіть ніж у чохол-піхви і положіть його в безпечному місці. Не залишайте ніж без чохла.

3.4.12. При обрізанні плодів і овочів рухи ножем робіть тільки від себе.

3.4.13. Ручне навантаження проводьте тільки у транспортні засоби із заглушеним двигуном.

3.4.14. Під час навантаження затареної продукції знаходьтесь збоку вантажу, що подається. При цьому один або два працівники повинні знаходитись у кузові транспортного засобу і приймати вантаж.

3.4.15. Відкривайте й закривайте борти транспортного засобу вдвох, при цьому знаходьтесь збоку від бортів. Перед закриттям чи відкриттям бортів переконайтесь у безпечному розміщенні вантажу в кузові.

3.5. Збирання моркви, столових буряків, цибулі, часнику

3.5.1. Чітко виконуйте операції технологічного процесу при очищенні моркви, столових буряків, цибулі, часнику. (Брати необхідно по одному коренеплоду в ліву руку так, щоб гичка розміщувалась у бік правої руки. Точним рухом ножа обріжте гичку на віддалі 12 см від голівки коренеплоду і киньте його в тару для очищених коренеплодів або на майданчик. Гичку на цибулині й часнику відрізайте на віддалі 1 см від голівки.)

3.5.2. Під час роботи не займайтесь сторонніми розмовами й справами, не відволікайте від роботи інших працівників.

3.5.3. Під час перерви (навіть короткочасної) вкладіть ніж у чохол-піхви й покладіть його в безпечному місці. Не залишайте ніж без чохла.

3.5.4. При механічному навантаженні контейнерів із продукцією на транспортні засоби відійдіть у безпечне місце, вказане керівником робіт.

3.5.5. Не захаращуйте робоче місце відходами продукції.

3.5.6. Роботу на перебиральних столах пересувних комбайнів (видалення стебел рослин і предметів, що випадково потрапили) проводьте в рукавицях.

3.5.7. Не скидайте під ноги нестандартну продукцію й інші відходи сортування. Направляйте їх у спеціальні щілини.

3.5.8. Розрівнюйте овочі в бункері тільки при заглушеному двигуні агрегату.

3.5.9. Розрівнюйте продукцію в кузовах і контейнерах транспортного засобу тільки при зупиненому комбайні і транспортному засобі.

3.5.10. При пробуксовуванні транспортерної стрічки, переповненні бункера або контейнера транспортного засобу подайте трактористу звуковий сигнал.

3.5.11. Очищайте транспортер тільки з дозволу тракториста при відключеному приводі транспортерів і заглушеному двигуні комбайна (трактора). Очищення проводьте в комбінованих рукавицях чистиками й гаками.

3.5.12. Піднімайтесь на площадку комбайна і сходьте з неї тільки з дозволу тракториста і при зупиненому комбайні.

3.5.13. Не знаходьтесь на комбайні при його переїздах.

3.6. Збирання цукрових та кормових буряків

3.6.1. Ручне підбирання коренеплодів, їхнє доочищення й затарювання проводьте на ділянках полів, на яких не ведуться механізовані роботи.

3.6.2. При ручному доочищенні коренеплодів розмістіться у зручному місці відносно перероблюваної продукції. При наявності контейнерів (тари) для очищеної продукції поставте їх на віддалі витягнутої руки.

3.6.3. Очищення коренеплодів від гички вручну проводьте в такій послідовності: надіньте на ліву руку рукавичку, візьміть коренеплід так, щоб гичка розміщалась із правого боку. Після огляду точним рухом ножа від себе обріжте гичку на віддалі 12 см від голівки і киньте коренеплід у тару, контейнер або на майданчик.

3.6.4. При груповій роботі на доочищенні, перебиранні коренеплодів із кагатів витримуйте віддаль між працівниками не менше 2 м.

3.6.5. Вкладайте коренеплоди в кагати, а також вибирайте їх звідти не допускаючи утворення порожнин і козирків, які можуть обвалитися й травмувати.

3.7. Збирання картоплі

3.7.1. Ручне підбирання картоплі і її затарювання у ящики проводьте на ділянках, на яких не ведуться механізовані роботи.

3.7.2. При завантаженні навалом знаходьтесь з одного боку на віддалі не менше 1 м від борту транспорту, що завантажується, з таким розрахунком, щоб, коли транспорт почне рухатись, не опинитись на його шляху.

3.7.3. При завантаженні затареної продукції знаходьтесь збоку вантажу, що подається, при цьому один або два працівники повинні бути у кузові транспортного засобу і приймати вантаж. Ящики беріть тільки під дно або за спеціальні ручки.

3.7.4. Ручне навантаження картоплі здійснюйте у транспортні засоби, які знаходяться в загальмованому стані із заглушеним двигуном.

3.7.5. Не навантажуйте на автомобіль, причіп картоплю понад габарити кузова.

3.7.6. Не розрівнюйте вручну картоплю в кузові транспортного засобу під час його руху.

3.7.7. Не прискорюйте роботу за рахунок порушення вимог безпеки.

3.7.8. Не знаходьтесь у радіусі дії вивантажувального транспортера.

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1. Здайте робочий інструмент та інвентар на зберігання.

4.2. Зніміть і приведіть у порядок спецодяг і засоби індивідуального захисту і здайте їх на зберігання.

4.3. Помийте руки й обличчя з милом.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. Будьте обережні при виявленні вибухонебезпечних предметів (гранат, снарядів, мін тощо). При їх виявленні  роботу зупиніть, виведіть людей на безпечну віддаль, організуйте охорону цих предметів і повідомте керівника робіт.

5.2. При зявленні на комбайні диму, запаху горілого, полумя, незвичайного шуму або вібрації включіть звукову сигналізацію. Сповістіть тракториста (комбайнера). В подальшому дійте за вказівкою тракториста.

5.3. Припиніть всі види польових робіт під час грози, зливи, урагану.

5.4. При травмуванні працівників припиніть роботу, по можливості усуньте або нейтралізуйте джерело небезпеки і надайте долікарську допомогу, повідомте медичний заклад і керівника робіт.

________________________  ________________  _________________

(посада керівника підрозділу    (особистий підпис)   (прізвище, ініціали)

/організації/ - розробника

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст)

служби охорони

праці підприємства                ______________  _______________

      (особистий підпис)   (прізвище, ініціали)

Юрисконсульт   ______________  _______________

      (особистий підпис)   (прізвище, ініціали)

Головний технолог    ______________  _______________

      (особистий підпис)   (прізвище, ініціали)