Email
Пароль
?
Войти Регистрация
Семинар


Лист № 4/6-100 від 14.02.2004 Про посилення профілактичної роботи щодо попередження виробничого травматизму

Название (рус.) Лист № 4/6-100 від 14.02.2004 Про посилення профілактичної роботи щодо попередження виробничого травматизму
Кем принят Не определен
Тип документа Письмо
Рег. номер 4/6-100
Дата принятия 14.02.2004
Статус Действующий
Скачать этот документ могут только зарегистрированные пользователи




 



Про посилення профілактичної роботи щодо попередження виробничого травматизму

Лист Держнаглядохоронпраці України від 13 лютого 2004 р. № 06-6а/803
Лист Держбуду України від 16 лютого 2004 р. № 4/6-100

Начальникам територіальних управлінь
Держнаглядохоронпраці України
Інспекціям державного архітектурно-
будівельного контролю в Автономній
республіці Крим, областях, районах,
містах Києві та Севастополі,
містах обласного значенн

В останні роки в Україні у зв’язку із збільшенням інвестицій постійно зростають обсяги будівельно-монтажних робіт. В 2003 році будівельними підприємствами виконано робіт на суму 13,3 млрд. грн., що на 26,6% більше рівня 2002 року.

Держнаглядохоронпраці та Держбуд стурбовані значним зростанням травматизму, в тому числі і із смертельними наслідками, під час виконання будівельно-монтажних та ремонтних робіт. У 2003 році на об’єктах будівництва та підприємствах виробництва будівельних матеріалів сталося 133 смертельних випадків проти 111 за 2002 рік. В першу чергу це стосується великих промислових міст (Київ, Донецьк, Дніпропетровськ, Харків, Одеса).

Аналіз травматизму свідчить, що значна частина нещасних випадків сталися з організаційних причин. Будівельні організації після отримання ліцензій на будівельну діяльність не виконують вимог Закону України “Про охорону праці” та інших нормативно-правових актів з охорони праці щодо дотримання безпечних умов праці.

Сучасний будівельний майданчик - це фактично виробничий об’єкт з великою насиченістю робіт підвищеної небезпеки, до виконання яких повинні залучатися тільки кваліфіковані і навчені працівники.

Перевірки, проведені органами Держнаглядохоронпраці України, показали, що більша частина виробничого травматизму (80% випадків) сталася при виконанні будівельно-монтажних і ремонтних робіт в невеликих організаціях колективної та приватної форм власності, керівні працівники яких не мають відповідної фахової кваліфікації та не пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці.

Суттєві позитивні зрушення в питанні поліпшення стану охорони праці у будівельній галузі можливі тільки за умови систематичних, злагоджених та спільних дій Держбуду України та Держнаглядохоронпраці України, зокрема у посиленні контролю та нагляду за новим будівництвом, реконструкцією та капітальним ремонтом.

З метою посилення профілактичної роботи щодо попередження виробничого травматизму, забезпечення виконання нормативно-правових актів з охорони праці у будівельній галузі та положень Державних будівельних норм України ДБН А.3.1-5-96 „Організація будівельного виробництва” на стадії підготовки та початку будівництва необхідно:

1. Інспекціям державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній республіці Крим, областях, районах, містах Києві та Севастополі, містах обласного значення щотижня надавати інформацію територіальним управлінням Держнаглядохоронпраці України щодо видачі організаціям та підприємствам дозволів на виконання будівельних робіт.

2. Начальникам територіальних управлінь Держнаглядохоронпраці України отриману інформацію опрацювати та забезпечити дієвий нагляд за будівельними майданчиками.

 

Заступник Голови
Держнаглядохоронпраці України
В. Плетньов

Заступник Голови
Держбуду України
О. Бондаренко

_______________