Відповідно до Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду” громадяни, які приватизували квартиру, є власниками приватизованого житла і мають право розпоряджатися квартирою на свій розсуд. Порядок здійснення цих прав власником житла регулюється Законом України „Про власність” та Цивільним кодексом України.
Згідно зі ст. 321 Цивільного кодексу України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Відповідно до ст.113 Житлового кодексу Української РСР надаване громадянам у звязку з виселенням інше благоустроєне житлове приміщення повинно знаходиться у межах даного населеного пункту і відповідати вимогам ст. 50 цього Кодексу. Громадянам, які займали окрему квартиру, повинна надаватися окрема квартира.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.03 № 35 „Про затвердження Тимчасового порядку реєстрації фізичних осіб за місцем проживання” місцем проживання фізичної особи є місце, де вона постійно або переважно проживає як власник житлового будинку (приміщення).
У випадку, якщо будинок, у якому знаходиться приватизоване житлове приміщення, підлягає знесенню, власнику цього житла надається інше благоустроєне житлове приміщення відповідно до чинного законодавства.