Email
Пароль
?
Войти Регистрация


Про атестацію санітарних лабораторій підприємств і організацій з метою надання їм права проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці

Название (рус.) Про атестацію санітарних лабораторій підприємств і організацій з метою надання їм права проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці
Кем принят Не определен
Тип документа Інші
Дата принятия 01.01.1970
Статус Действующий
Скачать этот документ могут только зарегистрированные пользователи в формате MS Word




 



Емкости

Про атестацію санітарних лабораторій підприємств і організацій з метою надання їм права проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці

Наказ Міністерства охорони здоров'я України

від 21 квітня 1999 року N 91

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України

7 жовтня 1999 р. за N 686/3979

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.92 N 442 "Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці" та з метою встановлення єдиних вимог до організації і здійснення органами, установами та закладами державної санепідслужби Міністерства охорони здоров'я України атестації санітарних лабораторій підприємств і організацій на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці (далі - атестація санітарних лабораторій) НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

1.1. Положення про проведення органами, установами та закладами державної санепідслужби Міністерства охорони здоров'я України атестації санітарних лабораторій підприємств і організацій на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці (додається).

1.2. Форму свідоцтва державної санепідслужби Міністерства охорони здоров'я України про атестацію санітарних лабораторій підприємств і організацій на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці (додається).

1.3. Форму постанови про скасування свідоцтва про атестацію (додається).

2. Головним державним санітарним лікарям Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва, Севастополя, на водному, залізничному та повітряному транспорті, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державного комітету у справах охорони державного кордону України, Національної гвардії України, об'єктів, що мають особливий режим роботи, головному лікарю Українського центру держсанепіднагляду МОЗ України, головному лікарю СЕС лікувально-оздоровчого об'єднання при Кабінеті Міністрів України, директорам науково-дослідних інститутів гігієнічного профілю, ректорам установ вищої медичної освіти (інститути, університети, академії), міністерствам, іншим центральним і місцевим органам виконавчої влади взяти до керівництва у своїй роботі згадані вище документи.

3. Головним державним санітарним лікарям Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва, Севастополя, на водному, залізничному транспорті:

3.1. Переглянути та затвердити склад комісій республіканської (Автономної Республіки Крим), обласних, Київської та Севастопольської міських, на водному, залізничному транспорті з атестації санітарних лабораторій підприємств, організацій на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу з метою атестації робочих місць за умовами праці. 

3.2. Щорічно, станом на 20 січня та 20 липня, надсилати до Головного санепідуправління МОЗ України перелік атестованих санітарних лабораторій підприємств, організацій (номер, дата виданих свідоцтв і термін їх дії) та скасованих свідоцтв.

3.3. До роботи з атестації санітарних лабораторій підприємств, організацій залучати (за згодою) представників державної експертизи умов праці.

4. Вважати такими, що втратили чинність, постанови Головного державного санітарного лікаря України від 26.11.92 N 6 "Про атестацію санітарних лабораторій підприємств, установ, організацій", від 08.02.95 N 26 "Про посилення контролю за виконанням постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.92 N 442" і вказівку Міністерства охорони здоров'я України від 01.02.93 N 29 "Про атестацію міжгалузевих, міжрегіональних санітарних лабораторій, підприємств, установ"; такими, що не застосовуються на території України, форми медичної документації N 330/У, 333/У, 334/У, 335/У, 336/У, які були затверджені Міністерством охорони здоров'я СРСР (наказ від 04.10.80 N 1030), і наказ МОЗ України від 26.08.98 N 261 як такий, що не набув чинності.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника Головного санепідуправління Бережнова С. П.

 

Перший заступник Міністра охорони

здоров'я, Головний державний

санітарний лікар України 

 

 

О. О. Бобильова 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Заступник Міністра праці та

соціальної політики України 

 

В. І. Тьоткін 

Заступник Голови

Держстандарту України 

 

О. М. Величко 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом Міністерства охорони

здоров'я України

від 21 квітня 1999 р. N 91

Зареєстровано

в Міністерстві юстиції України

7 жовтня 1999 р. за N 686/3979 

ПОЛОЖЕННЯ

про проведення органами, установами та закладами державної санепідслужби Міністерства охорони здоров'я України атестації санітарних лабораторій підприємств і організацій на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Метою впровадження Положення про проведення органами, установами та закладами державної санепідслужби Міністерства охорони здоров'я України атестації санітарних лабораторій підприємств і організацій на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці є:

реалізація постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року N 442 "Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці";

установлення єдиних вимог з організації та виконання органами, установами та закладами державної санепідслужби Міністерства охорони здоров'я України атестації санітарних лабораторій підприємств і організацій на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу (далі - санітарно-гігієнічні дослідження) для атестації робочих місць за умовами праці (далі - атестація);

визначення загальних вимог до проведення санітарно-гігієнічних досліджень;

здійснення методичного керівництва атестованими санітарними лабораторіями підприємств і організацій.

1.2. Атестації підлягають санітарні лабораторії підприємств і організацій за списками, що узгоджені з органами Державної експертизи умов праці.

1.3. Атестацію проводять постійно діючі атестаційні комісії:

Міністерства охорони здоров'я України,

республіканської (Автономна Республіка Крим) санепідстанції,

обласних, Київської та Севастопольської міських санепідстанцій.

Склад атестаційної комісії Міністерства охорони здоров'я України затверджує Головний державний санітарний лікар України. До складу комісії залучається (за згодою) представник Державної експертизи умов праці та соціальної політики України.

Склад атестаційних комісій санепідстанцій: республіканської (Автономна Республіка Крим), обласних, Київської та Севастопольської міських затверджує відповідний головний державний санітарний лікар. Очолює атестаційну комісію заступник головного державного санітарного лікаря з гігієнічних питань (голова комісії). До складу комісії обов'язково залучаються лікар з гігієни праці, завідувачі відповідних структурних підрозділів лабораторій санітарно-гігієнічного, радіологічного відділів санепідстанцій. До роботи в атестаційній комісії залучається (за згодою) представник Державної експертизи умов праці Міністерства праці та соціальної політики України, Автономної Республіки Крим та державні експерти умов праці обласних, Київської, Севастопольської міських держадміністрацій.

Експертиза поданих матеріалів проводиться експертом (членом комісії) у робочий час за основним місцем роботи.

Засідання та розгляд матеріалів комісією проводиться у робочий час.

1.4. Атестація передбачає:

розгляд та гігієнічну експертизу поданих матеріалів;

ведення журналу реєстрації санітарних лабораторій підприємств, організацій, які подали заяви для атестації на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу (додаток 1);

складання висновку санітарно-гігієнічної експертизи (додаток 2);

перевірку фактичного стану санітарної лабораторії підприємства, організації на відповідність поданим матеріалам про атестацію;

складання акта перевірки (додаток 3);

підготовку листів-запрошень (телефонограм, телефаксів) підприємствам і організаціям на засідання атестаційної комісії;

оформлення протоколу атестаційної комісії за розглянутими питаннями (форма довільна);

видачу свідоцтва за формою, затвердженою цим наказом, або листа з обґрунтованою відмовою в атестації.

1.5. Допускається атестувати санітарну лабораторію підприємства, організації на право проведення окремих видів санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу.

1.6. Санітарно-гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці проводяться за методами, затвердженими МОЗ. Дозволяється використовувати чинні ГОСТи та ДСТУ щодо методів санітарно-гігієнічних досліджень, оцінки факторів виробничого середовища та трудового процесу.

1.7. Санітарні лабораторії підприємств і організацій, у яких термін дії свідоцтва закінчився, не мають права проводити надалі санітарно-гігієнічні дослідження для атестації робочих місць.

2. ВИМОГИ ДО САНІТАРНИХ ЛАБОРАТОРІЙ ПІДПРИЄМСТВ, ОРГАНІЗАЦІЙ

Матеріали щодо атестації санітарної лабораторії подаються у такій послідовності:

2.1. Керівник санітарної лабораторії підприємства, організації:

2.1.1. Направляє атестаційним комісіям такі матеріали в одному примірнику:

заяву (додаток 4 ДСТ);

копію атестата акредитації лабораторії на право проведення вимірювань, здійсненої в установленому порядку відповідно до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність";

перелік факторів виробничого середовища та трудового процесу, які можуть досліджуватись (додаток 5);

відомості про засоби вимірювальної техніки, які використовуються для виконання санітарно-гігієнічних досліджень виробничого середовища і трудового процесу (додаток 6);

відомості про забезпеченість нормативною, методичною документацією для проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу та їх оцінки (додаток 7);

відомості про склад кадрів, що виконують санітарно-гігієнічні дослідження (додаток 8);

наказ про створення санітарної лабораторії на підприємстві, організації та положення про неї.

2.1.2. У разі закінчення терміну дії свідоцтва заявник направляє комісіям матеріали на чергову атестацію згідно з додатками 9, 10, 11, а також копії протоколів санітарно-гігієнічних досліджень 2 - 3 підприємствах.

2.1.3. Якщо санітарна лабораторія підприємства, організації хоче розширити обсяг санітарно-гігієнічних досліджень, то після закінчення терміну дії свідоцтва атестаційним комісіям подаються матеріали згідно з додатками 4 - 11.

2.2. Санітарні лабораторії підприємств, організацій повинні мати:

2.2.1. Засоби вимірювальної техніки для проведення зазначених у заяві та переліку санітарно-гігієнічних досліджень.

2.2.2. Кадри, які володіють зазначеними в додатку 7 цього Положення методами санітарно-гігієнічних досліджень, а також працюють на засобах вимірювальної техніки, зазначеної у додатку 6.

2.2.3. Методичну та нормативну базу, зазначену в додатку 7.

2.2.4. Приміщення для проведення санітарно-гігієнічних досліджень, обробки результатів вимірювань та досліджень згідно з нормативними документами.

2.2.5. Протоколи та журнали для оформлення результатів санітарно-гігієнічних досліджень та вимірювань (додатки 12 - 36).

2.3. Санітарні лабораторії підприємств, організацій мають право:

2.3.1. Проходити атестацію.

2.3.2. Проходити чергову атестацію у зв'язку з розширенням обсягу санітарно-гігієнічних досліджень.

2.3.3. Вносити пропозиції про зміну терміну атестації або припинення дії свідоцтва.

2.3.4. У разі незгоди з рішенням атестаційної комісії опротестовувати його головним державним санітарним лікарям України, Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.

2.4. Санітарні лабораторії підприємств та організацій, що атестуються, зобов'язані:

2.4.1. Нести відповідальність за об'єктивність та достовірність відомостей, викладених у поданих матеріалах.

2.4.2. Надавати комісії додаткову інформацію, потрібну для проведення атестації.

2.4.3. Забезпечувати умови для перевірки матеріалів про проведення атестації.

2.5. Атестованим санітарним лабораторіям суворо дотримуватися обсягу санітарно-гігієнічних досліджень, наведених у свідоцтві на період його дії, та нести відповідальність згідно з чинним законодавством за результати досліджень.

3. ВИМОГИ ДО АТЕСТАЦІЙНИХ КОМІСІЙ

3.1. Атестаційні комісії МОЗ України, санепідстанцій Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя після одержання документів від замовника, а також підтвердження фінансування робіт з атестації протягом 20 календарних днів проводять їх оцінку.

Початком розгляду матеріалів вважається день реєстрації їх у журналах зазначених комісій, оформлених за формою додатка 1.

У разі відхилення матеріалів замовнику надсилається лист з обґрунтуванням причин відмови.

Повторна експертиза доопрацьованих матеріалів, відповідно до офіційних зауважень комісій, проводиться в термін - 10 календарних днів з дня повторної їх реєстрації в комісії.

3.2. Після розгляду матеріалів, у разі позитивного рішення про можливість атестації санітарної лабораторії підприємства, комісія перевіряє на місці відповідність кадрів, нормативних документів, засобів вимірювальної техніки, приміщень поданим матеріалам і складає акт згідно з додатком 2. Термін перевірки узгоджується з підприємством, організацією, санітарні лабораторії яких атестуються.

3.3. Прийняття комісією рішення (згідно з протоколом засідання) про видачу (відмову) свідоцтва про атестацію проводиться на підставі:

3.3.1. Реєстрації заяви в журналі (додаток 37).

3.3.2. Розгляду документів, які подані для атестації та їх експертної оцінки.

3.3.3. Перевірки відповідності поданих відомостей фактичному стану згідно з актом, оформленим за формою додатка 2.

3.4. Список атестованих санітарних лабораторій підприємств та організацій надсилається до Державної експертизи умов праці Міністерства праці та соціальної політики України та відповідних державних експертиз умов праці Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя двічі на рік, у якому вказуються термін дії свідоцтва, його номер та дата видачі, перелік факторів виробничого середовища і трудового процесу, які досліджуються санітарною лабораторією.

3.5. Оригінал примірника свідоцтва про атестацію видається представнику атестованої санітарної лабораторії підприємства, організації не пізніше як через 7 календарних днів після позитивного рішення на засіданні комісії. Другий примірник зберігається в комісії.

3.6. Максимальний термін дії свідоцтва про атестацію три роки.

3.7. У разі закінчення терміну дії свідоцтва комісія, яка його видала, розглядає матеріали, що подають санітарні лабораторії підприємства, організації згідно з додатками 9 - 11 цього Положення, та видає нове свідоцтво або обґрунтовану відмову в його видачі.

3.8. Комісії мають право:

3.8.1. Залучати до роботи з проведення атестації як експертів фахівців НДІ, навчальних закладів освіти, установ державної санепідслужби на договірних засадах (з числа атестованих санітарних лабораторій).

3.8.2. Запитувати від підприємств, організацій, санітарні лабораторії яких атестуються, додаткові матеріали, потрібні для проведення атестації.

3.9. Комісії зобов'язані:

3.9.1. Виконувати пп. 1.6, 3.1 - 3.7 цього Положення.

3.9.2. Видавати свідоцтва або лист з обґрунтуванням відмови в атестації.

3.9.3. Вести облік свідоцтв про атестацію санітарних лабораторій згідно з додатком 37.

4. Питання про скасування дії свідоцтва санітарної лабораторії підприємства, організації з числа атестованих вирішують Головний державний санітарний лікар України (його заступники), головні державні санітарні лікарі Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва, Севастополя.

4.1. Підставою для скасування дії свідоцтва є:

4.1.1. Рішення атестаційної комісії (довільна форма) за висновками гігієнічної експертизи (додаток 2) матеріалів атестації санітарної лабораторії підприємства, організації.

4.1.2. Акт перевірки діяльності санітарної лабораторії підприємства, організації та виявлені при цьому порушення з питань проведення санітарно-гігієнічних досліджень за формою додатка 3, у тому числі за поданням державної експертизи умов праці стосовно атестації робочих місць.

4.2. Скасування дії свідоцтва оформляється постановою Головного державного санітарного лікаря України, областей, міст Києва, Севастополя за формою, яка затверджена цим наказом.

4.3. Повідомлення про скасування дії свідоцтва надсилаються до підприємства, організації, яким підпорядкована санітарна лабораторія, та Державної експертизи з умов праці Міністерства праці та соціальної політики. При потребі копії постанови можуть бути надіслані до інших зацікавлених державних органів, організацій.

 

Начальник Головного

санепідуправління МОЗ України 

 

С. П. Бережнов 

 

Додаток 1

до пункту 1.4 Положення про проведення органами, установами та закладами державної санепідслужби Міністерства охорони здоров'я України атестації санітарних лабораторій підприємств і організацій на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці 

ЖУРНАЛ

реєстрації санітарних лабораторій підприємств, організацій, які подали заяви для атестації на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу

N

з/п 

Назва

підпри-

ємства 

Дата отримання заяви 

Повнота поданих матеріалів 

Оцінка поданих матеріалів 

Дата перевірки фактичного становища санітарної лабораторії підпри-

ємства 

Номер і дата протоколу засідання комісії 

N, дата видачі свідо-

цтва 

Примітка 

 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

 

Додаток 2

до пункту 1.6 Положення про проведення органами, установами та закладами державної санепідслужби Міністерства охорони здоров'я України атестації санітарних лабораторій підприємств, організацій на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці 

ВИСНОВОК

гігієнічної експертизи матеріалів санітарної лабораторії

_______________________________________________________________________

(назва підприємства, організації)

на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці

Висновок складається з:

1. Переліку поданих та розглянутих документів, їх відповідності пункту 2.1.1 Положення.

2. Зауважень за результатами розглянутих документів.

3. Висновку про можливість атестації конкретної санітарної лабораторії.

Форма довільна за кожним пунктом.

Експерт 

___________________

(посада) 

___________________

(підпис) 

___________________

(ініціали, прізвище) 

 

Додаток 3

до пункту 1.5 Положення про проведення органами, установами та закладами державної санепідслужби Міністерства охорони здоров'я України атестації санітарних лабораторій підприємств, організацій на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці 

АКТ

перевірки 

____________________________________________________

                                                (назва санітарної лабораторії підприємства) 

з метою його атестації на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.92 N 442 

У період з "___" _______________ 199__ р. до "___" _______________ 199__ р. 

на підставі поданої 

________________________________________________________

                            (назва санітарної лабораторії підприємства) 

______________________________________________________________________

заявки N ______________від "___" _______________ 199__ р. атестаційна комісія МОЗ

України у складі: _______________________________________________________

(прізвище, ініціали, посада)

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________ 

провела перевірку 

_________________________________________________

                         (назва санітарної лабораторії підприємства) 

______________________________________________________________________

Перевіркою встановлено:

1. ____________________________________________________________________

(назва санітарної лабораторії підприємства)

буде проводити (або проводила) санітарно-гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу. Крім того, за період дії свідоцтва були проведені дослідження

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________.

2. Засоби вимірювальної техніки відповідають (не відповідають) (потрібне підкреслити) вимогам проведення санітарно-гігієнічних досліджень (при невідповідності - вказати причини). 

3. Лабораторія забезпечена нормативною та методичною документацією, яка відповідає (не відповідає) (потрібне підкреслити) вимогам проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища.

4. Кваліфікація та досвід роботи персоналу дає змогу (або не дає) (потрібне підкреслити) проводити санітарно-гігієнічні дослідження.

5. Мають (або не мають) (потрібне підкреслити) місце факти проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів, які не перелічені у свідоцтві

від "___" _______________ 199__ р. 

N ____, а саме 

_____________________

       (перелік факторів) 

______________________________________________________________________.

ВИСНОВОК

Санітарна лабораторія підприємства 

_________________________________

                                   (назва) 

______________________________________________________________________:

1. Має умови для виконання санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища та трудового процесу: ___________________________ 

______________________________________________________________________

(перелік шкідливих речовин та факторів)

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________. 

для проведення атестації робочих місць за умовами праці і може бути рекомендовано атестаційній комісії МОЗ України (області, міста) (потрібне підкреслити) для його атестації у вищевказаному обсязі.

2. Порушує (або не порушує) (потрібне підкреслити) покладені на нього обов'язки.

Голова атестаційної

комісії 

_________________

(підпис) 

Члени комісії 

_________________

_________________

(підписи) 

З актом ознайомився 

  

_______________________

     (прізвище, ініціали, посада) 

_________________

(підпис) 

 

Додаток 4

до пункту 2.1.1 Положення про проведення органами, установами та закладами державної санепідслужби Міністерства охорони здоров'я України атестації санітарних лабораторій підприємств і організацій на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці 

Головному (заступнику) державному санітарному лікарю 

____________________________________________

(назва державної санепідустанови)

__________________________________________________

ЗАЯВА

Прошу атестувати санітарну лабораторію 

____________________________

            (назва підприємства, адреса, 

______________________________________________________________________

відомча належність)

для проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища та трудового процесу, для атестації робочих місць за умовами праці відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року N 442 "Про порядок атестації робочих місць за умовами праці".

ДОДАТКИ:

перелік факторів виробничого середовища та трудового процесу, які можуть досліджуватися;

відомості про засоби вимірювальної техніки для виконання санітарно-гігієнічних досліджень;

копія атестата акредитації лабораторії на право проведення вимірювань, здійсненої в установленому порядку відповідно до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність";

забезпеченість нормативною та методичною документацією для проведення санітарно-гігієнічних досліджень та гігієнічної оцінки їх результатів;

кадровий склад фахівців, що проводять санітарно-гігієнічні дослідження;

наказ про створення санітарної лабораторії.

Оплату гарантую. Р/р N __________________ в ______________________________ 

_______________________________________________________________________ 

МФО 

__________________________________________ 

Ідентифікаційний N 

__________________________________________

                                     (код підприємства) 

_____________________________

(керівник підприємства, організації) 

________________________

(прізвище, ініціали) 

М. П.

"___" _______________ 199__ р.

 

Додаток 5

до пункту 2.1.1 Положення про проведення органами, установами та закладами державної санепідслужби Міністерства охорони здоров'я України атестації санітарних лабораторій підприємств і організацій на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці 

ПЕРЕЛІК

факторів виробничого середовища та трудового процесу*, які можуть досліджуватися

____________

* На мові документа-оригіналу.

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

(назва санітарної лабораторії підприємства)

1. Шкідливі хімічні речовини ____________________________________________

(назва згідно з нормативними документами)

______________________________________________________________________

2. Пил-аерозоль ________________________________________________________

(назва згідно з нормативними документами)

3. Вібрація ____________________________________________________________

(загальна або місцева)

4. Шум _______________________________________________________________

(рівень звукового тиску або еквівалентний рівень)

5. Інфразвук ___________________________________________________________

6. Ультразвук __________________________________________________________

7. Неіонізуюче випромінювання __________________________________________

(вид та діапазон)

8. Іонізуюче випромінювання ____________________________________________

(вид та діапазон)

9. Мікроклімат _________________________________________________________

(назва показників)

10. Атмосферний тиск __________________________________________________

(вказати рівень)

11. Біологічні фактори __________________________________________________

(назва згідно з нормативними документами)

12. Важкість праці _____________________________________________________

(перелік показників)

13. Напруженість праці _________________________________________________

(перелік показників)

14. Освітлюваність для визначення напруженості зору

_____________________________

(керівник, підприємства, організації) 

________________________

(прізвище, ініціали) 

"___" _______________ 199__ р.

 

Додаток 6

до пункту 2.1.1 Положення про проведення органами, установами та закладами державної санепідслужби Міністерства охорони здоров'я України атестації санітарних лабораторій підприємств і організацій на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці 

для чоловіків  

для жінок  

  

  

2  

Маса вантажу, що підіймається та переміщується, кг:  

   

   

2.1  

Підіймання та переміщення (разове) вантажів при чергуванні з іншою роботою (до 2 разів за годину):  

   

  

   

  

для чоловіків  

для жінок  

  

  

2.2  

Підіймання та переміщення (разове) вантажів постійно протягом робочої зміни:  

   

  

   

  

для чоловіків  

для жінок  

  

  

2.3  

Сумарна маса вантажів, що переміщуються протягом зміни з робочої поверхні:  

   

  

   

  

для чоловіків  

для жінок  

  

  

з підлоги:  

  

  

  

  

для чоловіків  

для жінок  

  

  

3  

Стереотипні робочі рухи (кількість за зміну):  

   

   

3.1  

При локальному навантаженні (за участю м'язів кистей та пальців рук)  

   

   

3.2  

При регіональному навантаженні (при роботі з переважною участю м'язів рук та плечового пояса)  

   

   

4  

Статичне навантаження*  

  

  

  

  

  

  

Величина статичного навантаження за зміну при утриманні вантажу, докладання зусиль, кг/с  

однією рукою  

двома руками  

  

  

за участю м'язів корпусу та ніг  

  

  

5  

Робоча поза  

   

   

6  

Нахили корпусу (кількість за зміну)  

   

   

7  

Переміщення у просторі (переходи, обумовлені технологічним процесом протягом зміни), км  

   

   

____________

* Тільки для чоловіків, для жінок слід приймати значення на 40 % нижче від указаних.

Продовження додатка 20    

  

Напруженість праці 

  

  

Інтелектуальні навантаження 

  

  

1.1 

Зміст роботи: 

  

  

1.2 

Сприймання сигналів (інформації) та їх оцінка 

  

  

1.3 

Ступінь складності завдання 

  

  

1.4 

Характер виконуваної роботи 

  

  

Сенсорні навантаження 

  

  

2.1 

Тривалість зосередженого спостереження (у % від часу зміни) 

  

  

2.2 

Щільність сигналів (світлових, звукових та ін.) та повідомлень у середньому за 1 годину роботи 

  

  

2.3 

Кількість виробничих об'єктів одночасного спостереження 

  

  

2.4 

Навантаження на зоровий аналізатор 

  

  

2.4.1 

Розмір об'єкта розрізнення (при відстані від очей працівника до об'єкта розрізнення не більше 0,5 м), мм, при тривалості зосередженого спостереження (% часу зміни) 

  

  

2.4.2 

Робота з оптичними приладами (мікроскопи, лупи та ін.) при тривалості зосередженого спостереження (% часу зміни) 

  

  

2.4.3 

Спостереження за екранами відеотерміналів (годин за зміну) 

  

  

2.5 

Навантаження на слуховий аналізатор (при виробничій потребі сприйняття мови чи диференційованих сигналів)  

  

  

Емоційне навантаження: 

  

  

3.1 

Ступінь відповідальності 

  

  

Значущість помилки 

3.2 

Ступінь ризику для власного життя 

  

  

3.3 

Ступінь ризику для безпеки інших осіб 

  

  

Монотонність навантажень 

  

  

4.1 

Кількість елементів (прийомів), потрібних для реалізації простого завдання або в операціях, які повторюються багаторазово 

  

  

4.2 

Тривалість (с) виконання простих виробничих завдань, що повторюються 

  

  

Режим праці 

  

  

5.1 

Змінність роботи 

  

  

11. Висновки (оцінка за Гігієнічною класифікацією...) _______________________

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

 

М. П.

_______________________________________________________

(прізвище, ім'я, по батькові сан.  лікаря або зав. сан. лаб. підприємства) 

  

__________________________

(підпис) 

 

Додаток 21

до пункту 2.2.5 Положення про проведення органами, установами та закладами державної санепідслужби Міністерства охорони здоров'я України атестації санітарних лабораторій підприємств і організацій на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці

Медична документація

Форма N 335/0 

МОЗ України 

____________________________

(назва установи) 

Свідоцтво на право проведення 

досліджень 

_________________

(номер, дата) 

ПРОТОКОЛ*

___________________

(номер, дата)

проведення досліджень освітленості робочого місця

____________

* Номер та дата проставляються з реєстраційного журналу.

1. Дата проведення досліджень ___________________________________________

2. Підприємство, адреса, цех, відділення ___________________________________

______________________________________________________________________

3. Робоче місце, професія, технологічний процес, що виконується ______________ 

______________________________________________________________________

4. Мета досліджень _____________________________________________________

5. Засоби вимірювальної техніки __________________________________________

(найменування, тип, заводський номер)

6. Відомості про повірку ________________________________________________

(номер свідоцтва, клеймування, дата дії)

7. Нормативна документація, у відповідності до якої:

а) ____________________________________________________________________

(проводяться дослідження)

б) ____________________________________________________________________

(оцінюються результати)

8. Присутні від підприємства ____________________________________________

(посада, прізвище, ім'я, по батькові, підпис)

9. Посада, прізвище, ім'я, по батькові осіб, що проводять дослідження

_____________________________________________________________________

(підписи)

Висновок та хто його склав_____________________________________________

 

Додаток 31

до пункту 2.2.5 Положення про проведення органами, установами та закладами державної санепідслужби Міністерства охорони здоров'я України атестації санітарних лабораторій підприємств і організацій на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці

Медична документація

Форма N 295/0 

ЖУРНАЛ

реєстрації результатів досліджень електромагнітного поля

Почато __________________

Закінчено ________________

Сторінки пронумеровуються, прошнуровуються, скріплюються печаткою.

Внутрішня сторінка журналу

(продовження додатка 31) 

N

з/п 

Тип джерела випромін. 

Робоча частота 

Потуж-

ність 

Режим роботи джерела випром. 

Відстань від джерел. випр. 

Висота від підлоги, м 

Час

пере-

бування

в зоні дії 

Напруженість ЕМП 

Щільність

потоку енергії

мкВт/кв. см 

Засоби

захисту 

При-

мітка 

Е - В/м 

Н - А/м 

Внимание! Это не полная версия документа. Полная версия доступна для скачивания.


Спонсоры раздела: