Email
Пароль
?
Войти Регистрация


Методичні рекомендації з процедури підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування на території України (відповідно до вимог Євродирективи 89/106/ЄЕС)

Название (рус.) Методические рекомендации из процедуры подтверждения пригодности новых строительных изделий для применения на территории Украины (соответственно требованиям Евродирективы 89/106/ЄЕС)
Кем принят Інші
Тип документа Рекомендації
Дата принятия 01.01.2006
Статус Действующий
Скачать этот документ могут только зарегистрированные пользователи в формате MS Word




Добавить свое объявление
Загрузка...
 



Емкости

Науково-дослідний інститут будівельного виробництва

Методичні рекомендації

з процедури підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування на території України

(відповідно до вимог Євродирективи 89/106/ЄЕС)

Київ - 2006


Передмова

Розроблені: Науково-дослідний інститут будівельного виробництва

Галінський О.М., канд. техн. наук, Полонська С.О., канд. техн. наук, Завойський А.К., канд. техн. наук.

Схвалені:      

рішенням секції технічного регулювання у будівництві науково-технічної ради Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України та рекомендовані до використання (протокол № 9 від 11 жовтня 2006 року пункт 8).

Методичні рекомендації призначені для сприяння юридичним і фізичним особам, які здійснюють проектування, нове будівництво, реконструкцію, реставрацію або ремонт будівель та споруд, виробництво і постачання будівельних виробів.

Видання містить тексти нормативно-правових актів щодо підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування.

Методичні рекомендації розраховані на працівників будівельної галузі,  працівників центральних органів виконавчої влади, відповідальних за підготовку матеріалів для отримання технічного свідоцтва підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування.

Методичні рекомендації містять приклади висновків експертизи базових організацій з науково-технічної діяльності за відповідними напрямами, які здійснили конкретну роботу відповідно до доручення Мінбуду.


ЗМІСТ

І. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

ІІ. ДОСВІД ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇН

ІІІ. ТЕКСТИ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ

ІV. ПРИКЛАДИ ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ

V. ДОВІДКА ДЛЯ КОРИСТУВАЧІВ


І  ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

Перехід України до ринкової економіки значно збільшує кількість та асортимент будівельних виробів імпортного виробництва, а конкуренція із закордонними виробниками спонукає до підвищення асортименту і якісного рівня вітчизняної будівельної продукції.

В результаті цих процесів на українському ринку з'являється багато нових імпортних та вітчизняних будівельних виробів, вимоги до яких повністю або частково відсутні в національних стандартах України або інших нормативних документах державного рівня.

Неврегульованість цього питання може призвести до необґрунтованого застосування в будівництві нових будівельних виробів, від яких суттєвим чином залежить безпека та надійність споруд, життя та здоровя людей і стан навколишнього середовища і в результаті - до негативних економічних та соціальних наслідків.

Розроблення нормативних документів (технічних умов на конкретну продукцію або національних стандартів) згідно з діючою системою стандартизації в Україні є незмінною умовою застосування в будівництві всіх будівельних виробів. Строки їх розроблення, погодження та затвердження складають у середньому до трьох років. В сучасних умовах конкуренції це створює технічні барєри для застосування в будівництві нових, прогресивних будівельних виробів.

Одним з важливих Положень запровадженої постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2006 року № 240 «Про затвердження Правил підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування» системи легалізації нової продукції будівельного призначення в Україні є адаптація її до діючого законодавства в галузі стандартизації і сертифікації будівельних виробів країн Європейського Союзу згідно з директивою Ради Європейських співтовариств від 21 грудня 1988 р. (89/106/ЄЄС) щодо зближення чинних у державах членах законів, регламентів та адміністративних положень стосовно будівельних виробів.

Цією директивою в країнах Європейського Союзу дозволяється застосування будівельних виробів, що відповідають основним шести вимогам до будівельних споруд протягом економічно обґрунтованого строку служби: безпека конструкції (механічний опір та стійкість); пожежна безпека; гігієна, здоров'я людей  та стан навколишнього середовища; безпека експлуатації; захист від шуму; заощадження енергії та збереження тепла.

Для визначення відповідності будівельних виробів визначеним основним шести вимогам на рівні Європейського Союзу та в країнах -  членах ЄС створена відповідна система легалізації будівельних виробів, головною ознакою якої є розподіл всіх будівельних матеріалів на дві групи (за винятком виробів разового застосування, виробів, які суттєво не впливають на виконання зазначених вимог, а також виробів, що підлягають обов'язковій сертифікації), які включають:

- будівельні вироби, на які існують нормативні документи державного рівня;

- будівельні вироби, на які  повністю або частково відсутні нормативні документи державного рівня або властивості яких суттєво відрізняються від встановлених діючими нормативними документами.

  Для підтвердження придатності будівельних виробів до товарообігу або застосування в будівництві в країнах-членах Європейського Союзу діє дворівнева система легалізації будівельної продукції, яка включає розроблення двох видів нормативних документів, у тому числі у вигляді “технічної апробації” (в іншому перекладі - “технічне ухвалення”) або національного стандарту. Відповідно до зазначених нормативних документів на будівельні вироби видаються сертифікати відповідності. Технічна апробація (технічне ухвалення) означає позитивну технічну оцінку будівельних виробів, яка підтверджує придатність їх для застосування в будівництві.

Концептуальною ідеєю, покладеною в основу проекту постанови, є вдосконалення системи легалізації нових будівельних виробів шляхом підтвердження їх придатності для застосування в будівництві і допуску до товарообігу на період до розроблення відповідних нормативних документів.

Кінцевою метою є створення сприятливих умов для допуску до товарообігу та застосування в будівництві нових, прогресивних будівельних виробів, в тому числі і тих, що ввозяться з-за кордону, при недопущенні необґрунтованого застосування такої будівельної продукції, від якої залежить, в першу чергу, надійність будівель та споруд, безпека життя та здоровя людей та стану навколишнього середовища.

Цією постановою на початковому етапі перед введенням технічних умов,  передбачається видання технічного свідоцтва на строк три  роки.  

Практика видання технічних свідоцтв у Росії, яка введена постановою Уряду Російської Федерації підтвердила актуальність, доцільність та ефективність введення зазначеної процедури.

Практичне значення постанови полягає у створенні сприятливих умов для прискорення впровадження в будівельній галузі нових прогресивних виробів, а також для більш обґрунтованого розроблення нормативних документів, що базується  на результатах випробувань нової продукції в експлуатаційних умовах протягом дії технічного свідоцтва.

ІІ  ДОСВІД ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇН

Вивчення досвіду країн (Польща, Німеччина та Росія) та процедури надання технічних свідоцтв виконувалось у світлі про так звані Європейські технічні ухвалення (ЕТА) як один з видів технічних умов в сенсі Директиви 89/106/ЕЕС визначення, засади, процедури надання ЕТА, органи з ухвалення, їх організація (ЕОТА), керівні документи, настанови щодо сімейств виробів (ETAG), схеми виконання заявок, включаючи варіант на підставі консенсусу (CUAP), тобто без наявності чинної настанови.

Європейський досвід вивчався з точки зору прийнятного виконання та спрощення можливих процедур при запровадженні постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2006 р. № 240, якою затверджено «Правила підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування».

Виходячи з досвіду розробки проекту Технічного регламенту щодо будівельних виробів, який спирається на європейську Директиву 89/106/ЕЕС,  тлумачимо зазначені Правила як аналогічні законодавчим (нормативно-правовим) положенням і практиці технічного регулювання у галузі будівництва, повязаним з Європейськими технічними ухваленнями (European Technical Approval, Євросоюз), Технічними апробатами (Aprobata Techniczna ITB, Польща) і Технічними свідоцтвами Держбуду Росії.

Під дію цих Правил підпадають нові матеріали, вироби та конструкції (узагальнено нові будівельні вироби), зокрема іноземного походження, виробництво, застосування та експлуатація яких не регламентовані національними стандартами, державними будівельними нормами і правилами, іншими нормативними документами. Правила встановлюють загальні вимоги до проведення перевірки на відповідність вимогам безпеки для життя і здоров'я людини, майна та навколишнього природного середовища і підтвердження придатності для застосування в будівництві нових будівельних виробів. Правила є обовязковими для органів виконавчої влади, самоврядування, держнагляду та контролю, для інших субєктів і осіб, які здійснюють проектування, нове будівництво, реконструкцію, реставрацію або ремонт будівель та споруд, виробництво і постачання будівельних виробів.

Етапи вивчення досвіду відповідають розділам та проблемам, передбачених до висвітлення  методичними рекомендаціями, а саме:

  •  Правила підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування;
  •  Галузь використання;
  •  Технічне свідоцтво;
  •  Порядок виконання робіт з підтвердження придатності;
  •  Складові процедури визначення;
  •  Заявка, рішення щодо експертизи та випробувань;
  •  Виконавці експертних висновків, методики випробувань;
  •  Етапи та терміни розгляду комплекту документів;
  •  Технічне свідоцтво. Реєстрація, зберігання, застосування;
  •  Нагляд за відповідністю продукції;
  •  Перелік нових будівельних виробів, що підлягають перевірці та підтвердженню придатності для застосування в будівництві.

З урахуванням необхідності гармонізації вітчизняної нормативної бази з європейською та повязане з цим запозичення міжнародного досвіду, були розглянуті такі позиції.

Польський досвід.

Для цього використано дані Інституту будівельної техніки (ІТВ, Польща) щодо документів апробації, в т.ч. класифікації виробів за напрямками (ІVIII):

І Конструкції бетонні, металеві, деревяні і керамічні

ІІ Легкі конструкції, огородження і заповнення

ІІІ Вікна, двері, фасади, вітрини, ворота

ІV Захист від вологи та водопроникнення

V Тепло- та звукоізоляція

VI Захист будівель

VII Протипожежне призначення

VIII Роботи малярні, штукатурні, підлогові, облицювальні і опоряджувальні.

Саме за такими напрямками розподілено Керівництва з підготовки Апробат Технічних (Zalecenia Udzielania Aprobat Technicznych, скорочено ZUAT). Керівництва загальнодоступні документи, які встановлюють засади оцінки придатності до застосування визначених сімейств виробів і будівельних систем. Перелік Керівництв наведено у таблиці 1 за даними ІТВ (www.itb.pl/ Wydawnictwa ITB/ ZUAT). Керівництвам ZUAT співвіднесено позиції з Переліку Мінбуду України.

Власне Апробата Технічна (Aprobatа Technicznа, скорочено AT) визначається як нормативний документ щодо будівельних виробів, для яких не встановлено норм. АТ слугує підставою для видачі атестаційних документів, за якими ідентифікований виріб допускають в обіг і до застосування. Апробата призначена для виробників як документ співвіднесення при проведенні оцінки придатності та для покупців як інформація стосовно властивостей виробів та їх призначення. Щорічно Інститут (ІТВ) випускає до 800 АТ, що характеризує високий інноваційний рівень будівельної галузі в Польщі.

Таблиця 1- Керівництва з підготовки Апробат Технічних (ІТВ, Польща)

Позначення

ZUAT 15 /ІVIII.

№ / Рік

Найменування

І.

Вироби до конструкцій бетонних, металевих, деревяних і керамічних

01 / 2003

Арматурні сітки зварені

03 / 2005

Вироби керамічні: Пустотілі камені для перекриття

05 /

Деталі розпірні, закладні у тріщиностійкій бетонній основі

06 / 2005

Елементи анкерні для облицювання з каменю

07 / 2005

Лінійні монтажні елементи анкера в бетоні

10 / 2003

Листи профільовані для комбінованих (сталево-бетонних) плит

11

Захвати транспортні для елементів з бетону

12

Пасма дротові для попередньо напруженої арматури

13 / 2004

Полімерні волокна для бетону

14 / 2003

Керамогранітні елементи димоходів

15 / 2004

Метало-пластикові закладні у цільній основі

16 / 2005

Заводські струнобетонні елементи перекриття. Балки і плити часторебристих перекриттів

17 / 2005

Зєднувачі (дюбелі), що пристрілюються у сталеву основу

ІІ.

Вироби для легких конструкцій, огороджень і заповнень

01 /

Профільовані листи сталеві з покриттям металізаційним і органічним або без органічного

02 / 2003

Елементи стрижньові деревяних конструкцій

03 / 2004

Комплекти елементів листових з ПВХ для облицювань фасадних і внутрішніх

04 / 2003

Плити шаруваті з пінополіуретановою серцевиною та обкладинками з металевих листів

05

Системи легких стін облицювальних з каркасом з алюмінієвих профілів

07

Сталеві та алюмінієві рейки з покриттям для фасадних систем

08

Покрівельні листи сталеві і алюмінієві з покриттям

09 / 2005

Плити шаруваті з пінополістирольною серцевиною та обкладинками з металевих листів

11

Плити фасадні цементно-волокнисті мало- та великоформатні

12 / 2004

Плити коміркові з полікарбонату

13 / 2003

Сталеві гвинтові кріплення для тонкостінних металевих елементів

14

Тяги для підвісних стель

15 / 2002

Елементи касетні суцільні та перфоровані з металевих листів

16 / 2003

Балки та стійки двотаврові та коробчасті з дерева та похідних матеріалів

17 /2003

Тримірні кріплення механічні для деревяних конструкцій

20 / 2005

Сталеві гвинти для монтажу гіпсокартонних плит

04 / 2004

Профілі з непластифікованого полівінілхлориду (PVC-U) для виробництва вікон і дверей балконних

06 / 2004

Вентилятори повітряні для встановлення у зовнішніх огородженнях будинків

09 / 2003

Двері внутрішньоквартирні деревяні та з похідних матеріалів

10 / 2003

Двері внутрішні вхідні деревяні та з похідних матеріалів

11 / 2005

Вікна та двері балконні з профілів із непластифікованого полівінілхлориду (PVC-U), з алюмінієвих профілів чи з дерева клеєного шаруватого

12 / 2005

Підвіконня внутрішні з ПВХ

13 / 2005

Двері розсувні зовнішні

14 / 2005

Двері розсувні, внутрішні вхідні, внутрішньоквартирні металеві та з пластику

15 / 2005

Двері розсувні, складані та коливальні

ІV.

Вироби для захисту від вологи та водопроникнення

01 / 2003

Геомембрани синтетичні для ущільнення місць складування комунальних відходів

02 / 2005

Вироби бітумні. Емульсії асфальтові та асфальтові модифіковані

03 / 2004

Плівка покрівельна з непластифікованого полівінілхлориду (PVC-Р),

07 / 2005

Вироби бітумні розчинні. Мастики асфальтові та асфальтові модифіковані

10 / 2003

Мати бентонітові

11 / 2003

Рулонний матеріал гідроізоляційний EPDM

13 / 2002

Вироби на основі цементу для покриття гідроізоляційного

16 / 2003

Замазки ущільнюючі

18 / 2005

Вироби бітумно-мінеральні для покриття гідроізоляційного

19 / 2005

Вироби полімерні. Емульсії для покриття гідроізоляційного

V.

Вироби для тепло- та звукоізоляції

01

Пластикові деталі для кріплення теплоізоляції

03 / 2003

Комплекти виробів для утеплення із застосуванням “дихаючих” фасадних обкладин та теплоізоляції з пінополістиролу 

03 / 2003

Те саме з мінеральної вати

07 / 2003

Деталі для механічного кріплення теплоізоляційних плит

VІ.

Вироби для захисту будівель

01 / 2003

Вироби малярні для захисту сталевих конструкцій від корозії

02 / 2004

Вироби для ремонту пошкоджених конструкцій з бетону

    04

Добавки до бетону. Пил кремнезему

05-1/2005

05-2/1999

05-3/2005

05-4/2003

05-5/2003

Вироби для захисту поверхні бетону від корозії:

вироби для виконання постійної хімічно стійкої ізоляції. Рідкі смоли синтетичні та композиції з них;

вироби для виконання постійної хімічно стійкої ізоляції. Плівки пластмасові;

вироби до захисних покриттів, які обмежують доступ агресивних  агентів;

покриття полімерно-цементові;

мінеральні захисні штукатурки

06 / 2005

Засоби захисту від біологічної корозії виробів з дерева

    07

Засоби інєкційні для ремонту бетону

    08

Засоби для просочення бетону

    10

Домішки для бетонування зимою

11-2/2001

11-3/2003

11-4/2005

Препарати для поверхневої гідрофобізації будівельних виробів:

вироби керамічні;

камені;

розчини цементні, цементно - вапняні та вапняні

13 / 2002

Вироби до стабілізації азбесту в елементах існуючих будівельних обєктів (крім  плит фасадних і покрівельних азбестоцементних)

14 / 2001

Препарати для захисту фасадів від графіті

15, 16/2002

Замазки жорсткі та еластичні

17 / 2003

Фарби та лаки для захисту від корозії виробів з алюмінію та його сплавів

18 / 2002

Інгібітори корозії арматурної сталі

19 / 2002

Вироби для захисту від корозії внутрішньої поверхні посудин для рідкого палива

21/2005

Вироби для ущільнення бетонів і цементних розчинів кристалізацією заглиблень

VІІ.

Вироби протипожежного призначення

01 / 2005

Вогнезахисні фарби, що спучуються, для покриття елементів з дерева та/ або деревопохідних матеріалів

02 / 2005

Вогнезахисні засоби готові та ті, що розріджуються водою для покриття елементів з дерева та/ або деревопохідних матеріалів

05 / 2004

Набори виробів малярних для вогнезахисту сталевих конструкцій

08 / 2004

Набори виробів для виконання монтажних проходів з ущільнюючими блоками

09 / 2003

Вогнезахисні мастики для сталевих конструкцій (внутрішні)

10 / 2004

Двері та замикання отворів (суцільні та засклені, внутрішні) з декларованим класом димоущільнення

11 / 2004

Вставки димоходів зі сталі кислотостійкі

VІІІ.

Вироби для робіт малярних, штукатурних, підлогових, облицювальних та опоряджувальних

    01

Сухі суміші гіпсові. Штукатурки (розчини), шпаклівки та клеї (внутр.)

03 / 2005

Клеї для облицювання підлог

04 / 2003

Лаки для полів деревяних (паркет)

06 / 2003

Полімерні мастики штукатурні (внутр.)

08

Лаки дисперсні та ті, що розріджуються водою, по дереву (внутрішні)

10

Ламіновані елементи підлог з деревних матеріалів панелі

11

Покриття з ПВХ для підлог з ізоляційною підосновою, підсиленою волокном скляним чи натуральним

12

Клеї для паркетин суцільних і плит мозаїчних з дерева

13

Заводські елементи підлог з дерева

14

Мастики цементні, що самі вирівнюються, під підлоги

15 / 2003

Лаки розчинні для внутрішніх поверхонь деревяних

16 / 2003

Фарби та емалі, що розріджуються водою, і розчинні для малювання на дереві у внутрішніх приміщеннях

19 / 2003

Комплекти виробів для оновлюючих штукатурних робіт

20 / 2004

Клеї для зєднання між собою елементів підлог з дерева та з матеріалів деревного походження

21 / 2004

Еластичні підкладки безпосередньо під підлоги з дерева та з матеріалів деревного походження

23 / 2005

Плити деревного походження не для конструкційних застосувань

Європейський досвід.

Перелік будівельних виробів, які є обєктами Європейських технічних ухвалень (ЕТА), аналогічно апробатам АТ, тобто  також за допомогою переліку настанов щодо сімейств виробів (ETAG), розміщених за класифікацією ІТВ (таблиця 2.).

Таблиця 2 - Настанови з Європейських технічних ухвалень (www.eota.be/ Endorsed ETAGs)

Позначення

ETAG№/ Рік

Найменування

І.

Вироби до конструкцій бетонних, металевих, деревяних і керамічних

001/1997-2004

Анкери для використання в бетоні

015/ 2002

Зєднувальні пластини (3D) для конструкцій з дерева

ІІ.

Вироби для легких конструкцій, огороджень і заповнень

003/ 1999

Комплекти внутрішніх перегородок для використання в ненавантажених стінах

004/ 2000

Композитні системи зовнішньої теплоізоляції зі штукатуркою

005/ 2000

Комплекти плівкових (мембранних) дахових покриттів, що наносяться у рідкий фазі

007/ 2001

Комплекти до будинків з деревяним каркасом

008/ 2002

Комплекти сходів заводського виготовлення

010/ 2002

Комплекти світлопрозорих дахів, що несуть навантаження від власної ваги

011/ 2002

Легкі композитні балки та колони, які базуються на деревних матеріалах

012/ 2002

Комплекти будинків з брусу

013/ 2002

Пост-розтягнуті деталі (анкери, тяги) для попереднього напруження конструкцій

016/ 2004

Легкі композитні панелі шаруваті:

для покриттів дахових;

як елементи зовнішніх стін і облицювань;

для внутрішніх стін і підвісних стель

019/ 2005

Збірні несучі панелі з напруженою оболонкою на деревинній основі

III.

Вікна, двері, фасади, вітрини, ворота

002/

1999-2001

2002

2002

Системи скління на основі конструкційного ізолятора-герметика:

Підтримувані та безопорні системи;

Системи, які включають алюмінієві профілі з покриттям;

Системи, які включають профілі з теплоізоляційним барєром;

Непрозорі скління (Opacified Glazings).

IV.

Вироби для захисту від вологи та водопроникнення

006/ 2000

Системи механічно закріплених гнучких дахових гідроізоляційних мембран

V.

Вироби для тепло- та звукоізоляції

009/ 2002

Системи ненавантаженої постійної опалубки, основані на пустотілих блоках чи панелях з ізоляційних матеріалів, а іноді з бетону

014/ 2002

Пластикові анкери для композитних систем зовнішньої теплоізоляції

017/ 2005

Комплекти «Veture» елементи заводського виготовлення для теплоізоляції зовнішніх стін

021/ 2005

Комплекти для будівель-холодильників

VI.

Вироби для захисту будівель

VII.

Вироби протипожежного призначення

018/ 2004

Вогнезахисні вироби, в тому числі панелі, плити, мати та комплекти

VIII.

Вироби для робіт малярних, штукатурних, підлогових, облицювальних і оздоблювальних

З аналізу таблиці 2 випливає, що у порівнянні з польським досвідом на рівні загальноєвропейських настанов не охоплено розділи VI і VIІІ. Це можна пояснити, зокрема, розбіжностями у традиційних складах нормативної бази, різними рівнями новацій, а також складністю узгодження спільних документів у багатьох країнах.

Російський досвід.

Постановою Уряду Російської Федерації від 27 грудня 1997 р. № 1636 було затверджено "Правила подтверждения пригодности новых материалов, конструкций и технологий для применения в строительстве". Правила встановили загальні вимоги щодо проведення технічної оцінки та підтвердження придатності до застосування у будівництві нових матеріалів, виробів, конструкцій і технологій, вимоги до яких не регламентовано чинними будівельними нормами і правилами, державними стандартами й іншими нормативними документами.

Згідно з цими правилами нова продукція, від якої залежить надійність, безпека та довговічність будівель і споруд, може бути застосована у будівництві тільки після підтвердження її придатності технічним свідоцтвом Держбуду Росії.

Постановою Держбуду Росії від 27 березня 1998 р. № 18-23 було встановлено порядок підтвердження придатності нових видів продукції. Федеральному науково-технічному центру сертифікації у будівництві (ФЦС) було доручено забезпечити роботи з технічної оцінки та підтвердження придатності. Органам держархбуднагляду та міжвідомчої експертизи належало забезпечити нагляд за наявністю технічних свідоцтв щодо застосування в проектах і у будівництві нових видів продукції, а також за їх відповідністю вимогам, встановленим у технічних свідоцтвах.

Указом Президента РФ від 9 березня 2004 року №134 Держбуд Росії перетворено у Федеральне агентство будівництва та житлово-комунального господарства. Установа Держбуду Росії ФЦС, перетворена у Федеральну державну установу "Федеральный центр технической оценки продукции в строительстве" (ФГУ ФЦС), перейшла у ведення Федерального агентства.

Інформація про видані технічні свідоцтва (ТС), поновлювана щомісячно, представлена на сайті ФГУ ФЦС за адресою www.certif.org. Станом на березень 2006 року реєстр ТС включав більш як 300 позицій. Деякі приклади щодо переліку інноваційної продукції з цього реєстру наведено у таблиці 3 за класифікацією ІТВ (ІVIII).

Прикладами за таблицею 3 охоплено приблизно 75% обсягу реєстру ТС Держбуду Росії (Федерального агентства). Він включає також деякі інші типи виробів труби сталеві та поліпропіленові тепло- і гідроізольовані, деталі деформаційних швів і опорні частини прогонних будівель мостів, решітки для укріплення насипу тощо.

Таблиця 3 - Приклади з реєстру технічних свідоцтв Держбуду Росії

(на 27.03.06)

Найменування

Роки

КількістьТС

І. Вироби до конструкцій бетонних, металевих, деревяних і керамічних

Прокат тонколистовий, профілі сталеві

2004

4

Кріпильні вироби (анкери, дюбелі)

2005-2006

12

ІІ. Вироби для легких конструкцій, огороджень і заповнень

Конструкції вентильованих фасадних систем

2002-2006

90

Плити тришарові, сендвіч-панелі

2005

7

Облицювання (плити, касети)

2004-2006

37

Будівельні системи

2003-2006

21

Сітки зі скловолокна

2003-2006

5

ІІІ. Вікна, двері, фасади, вітрини, ворота

ІV. Вироби для захисту від вологи та водопроникнення

Мембрани

2005

3

V. Вироби для тепло- та звукоізоляції

Плити теплоізоляційні

2002-2006

56

VІ. Вироби для захисту будівель

Фарби, ремонтні засоби

2003-2005

4

VІІ. Вироби протипожежного призначення

VІІІ. Вироби для робіт малярних, штукатурних, підлогових, облицювальних і оздоблювальних

Сухі суміші

2003-2006

16

Оцінка придатності та видача технічних свідоцтв за Правилами, затвердженими Кабміном України нова опція в галузі технічного регулювання у будівництві, її адекватного впровадження стане зручною та корисною для виробників і постачальників виробів, зокрема як альтернатива стосовно процедури підтвердження відповідності вимогам національних стандартів, державних будівельних норм і правил, інших технічних умов, які можуть розроблятися згодом.

ІІІ. ТЕКСТИ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ

Нижче наводяться постанова Кабінету Міністрів України від 1 березня 2006 року № 240 «Про затвердження Правил підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування» та наказу Мінбуду від 01.03.2006 № 69 «Про затвердження Порядку проведення роботи з підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування в будівництві та Переліку нових будівельних виробів, що підлягають перевірці та підтвердженню придатності для застосування в будівництві», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 травня 2006 року за № 577/12451



Про затвердження Правил підтвердження придатності нових...| вiд 01.03.2006 № 240 Кабінет Міністрів України;  Постанова, Правила  вiд 01.03.2006  № 240

Картка | Документи | Iсторiя | Пов'язанi док-ти | Публiкацiї | Текст для друку   

  

Документ 240-2006-п, чинний, редакцiя вiд 01.03.2006  >>

  Пошук слiв на сторiнцi

 Сторiнки:  [ 1 ]

                   КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

                       П О С Т А Н О В А

                  від 1 березня 2006 р. N 240

                              Київ

             Про затвердження Правил підтвердження

             придатності нових будівельних виробів

                        для застосування

    Кабінет Міністрів України  п о с т а н о в л я є:

    Затвердити Правила     підтвердження     придатності    нових

будівельних виробів для застосування, що додаються.

    Прем'єр-міністр України                            Ю.ЄХАНУРОВ

    Інд. 21

                                         ЗАТВЕРДЖЕНО

                            постановою Кабінету Міністрів України

                                 від 1 березня 2006 р. N 240

                            ПРАВИЛА

                підтвердження придатності нових

              будівельних виробів для застосування

    1. Ці  Правила  встановлюють  загальні  вимоги  до проведення

перевірки на відповідність вимогам безпеки для  життя  і  здоров'я

людини,   майна   та   навколишнього   природного   середовища   і

підтвердження придатності для  застосування  в  будівництві  нових

матеріалів, виробів та конструкцій, зокрема іноземного походження,

виробництво,  застосування та експлуатація яких не  регламентовані

національними   стандартами,  державними  будівельними  нормами  і

правилами,  іншими нормативними  документами  (далі  -  будівельні

вироби).

    2. Правила  обов'язкові  для  центральних  і місцевих органів

виконавчої  влади,  органів  місцевого   самоврядування,   органів

державного  нагляду  та контролю,  юридичних і фізичних осіб,  які

здійснюють   проектування,   нове   будівництво,    реконструкцію,

реставрацію   або   ремонт   будівель  та  споруд,  виробництво  і

постачання будівельних виробів.

    3. Мінбуд  затверджує   перелік   будівельних   виробів,   що

підлягають перевірці     та    підтвердженню    придатності    для

застосування,  та видає технічне  свідоцтво  встановленого  зразка

(далі - технічне свідоцтво).

    4. Технічне   свідоцтво  розробляється  на  підставі  поданої

замовником заявки,  документації  з  характеристиками  будівельних

виробів,   а   також  у  разі  потреби  -  на  основі  результатів

науково-технічної експертизи та випробувань таких виробів.

    У технічному свідоцтві залежно  від  призначення  будівельних

виробів зазначаються:

    опис фізичних характеристик,  властивостей та функціонального

призначення  будівельного  виробу  (у   разі   потреби   додаються

креслення, схеми тощо);

    показники, що  характеризують  рівень  безпеки  для  життя  і

здоров'я людини, майна та навколишнього природного середовища;

    умови виробництва,  застосування,  зберігання  і   здійснення

контролю якості;

    перелік документів,  на  підставі яких складено висновок щодо

підтвердження придатності таких виробів для застосування.

    5. Строк розгляду заявки не  повинен  перевищувати  після  її

реєстрації    одного    місяця,    протягом    якого    оцінюється

обґрунтованість, комплектність документів, що додаються до заявки,

приймається рішення щодо необхідності проведення науково-технічної

експертизи   та   випробувань   будівельних   виробів,   про    що

повідомляється  заявнику,  або  видається  технічне  свідоцтво  чи

письмове обґрунтування відмови у його видачі.

    У разі потреби для  підтвердження  відповідності  будівельних

виробів  вимогам  безпеки  для  життя і здоров'я людини,  майна та

навколишнього природного середовища  заявник  зобов'язаний  подати

висновки    органів   державного   санітарно-епідеміологічного   і

пожежного  нагляду  та  державного  контролю  в   галузі   охорони

навколишнього природного середовища.

    Мінбуд визначає  виконавців робіт з підготовки висновків щодо

підтвердження придатності будівельних виробів для застосування  та

забезпечує конфіденційність розгляду інформації, яка є комерційною

таємницею заявника.

    Технічне свідоцтво видається безоплатно на три роки.

    6. Роботи з підтвердження придатності будівельних виробів для

застосування,   у   тому   числі  з  проведення  науково-технічної

експертизи та випробувань таких виробів, виконується на договірних

умовах у визначений ними строк.

    7. Служби  Укрінвестекспертизи під час проведення комплексної

державної експертизи проектів будівництва та інспекції  державного

архітектурно-будівельного контролю перевіряють у разі використання

юридичними та фізичними особами будівельних  виробів  наявність  у

них технічного свідоцтва.

    8. Мінбуд  визначає порядок проведення роботи з підтвердження

придатності  будівельних  виробів  для  застосування  та  здійснює

реєстрацію технічних свідоцтв.


             МІНІСТЕРСТВО БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ

          ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

                           Н А К А З

                        20.03.2006  N 69

                                     Зареєстровано в Міністерстві

                                     юстиції України

                                     18 травня 2006 р.

                                     за N 577/12451

           Про затвердження Порядку проведення роботи

         з підтвердження придатності нових будівельних

             виробів для застосування в будівництві

             та Переліку нових будівельних виробів,

            що підлягають перевірці та підтвердженню

           придатності для застосування в будівництві

    На виконання  постанови  Кабінету  Міністрів  України  від  1

березня 2006 року N 240 ( 240-2006-п )  "Про  затвердження  Правил

підтвердження    придатності   нових   будівельних   виробів   для

застосування" Н А К А З У Ю:

    1. Затвердити  Порядок  проведення  роботи  з   підтвердження

придатності   нових   будівельних   виробів   для  застосування  в

будівництві, що додається.

    2. Затвердити   Перелік   нових   будівельних   виробів,   що

підлягають перевірці та підтвердженню придатності для застосування

в будівництві, що додається.

    3. Право  підпису   технічного   свідоцтва   надати   першому

заступнику Міністра Беркуті А.В. за належністю питань.

    4. Покласти    на   Управління   технічного   регулювання   в

будівництві функції структурного  підрозділу,  відповідального  за

роботу  з  підтвердження придатності нових будівельних виробів для

застосування в будівництві.

    5. Покласти  на   державне   підприємство   "Укрархбудінформ"

Внимание! Это не полная версия документа. Полная версия доступна для скачивания.