Email
Пароль
?
Войти Регистрация


Інструкція щодо застосування Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами

Название (рус.) Інструкція щодо застосування Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами
Кем принят Не определен
Тип документа Інструкція
Дата принятия 01.01.1970
Статус Действующий
Скачать этот документ могут только зарегистрированные пользователи в формате MS Word




 



Емкости

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З НАГЛЯДУ ЗА ОХОРОНОЮ ПРАЦІ

(Держнаглядохоронпраці України)

НАКАЗ

21.01.04                              м. Київ                                   №13

                    

Про затвердження Інструкції щодо застосування

Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду

за охороною праці та його територіальними органами

З метою розмежування повноважень між центральним апаратом Держнаглядохоронпраці України та його територіальними управліннями щодо видачі дозволів на проведення робіт підвищеної небезпеки, експлуатацію об'єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки

НАКАЗУЮ:

1.   Затвердити   Інструкцію   щодо   застосування   Порядку   видачі  дозволів   Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами (далі - Інструкція), що додається.

2.   Начальникам структурних підрозділів Держнаглядохоронпраці України, начальникам експертно-технічних центрів Держнаглядохоронпраці України вжити заходів щодо вивчення та впровадження в практичну діяльність Інструкції державними інспекторами, спеціалістами та експертами.

3. Начальнику управління науково-технічного забезпечення державного нагляду Больману Г.О. здійснювати контроль за додержанням вимог Інструкції.

4.  Заступнику начальника управління політики охорони праці Нефедченку Л.А. включити Інструкцію до Державного реєстру нормативно-правових актів з охорони праці.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Комітету Плетньова В.А.

Голова Комітету                                     С.Сторчак

Інструкція

щодо застосування Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами

1. Галузь застосування

1.1.Інструкція щодо застосування Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами (далі -Інструкція), визначає розмежування повноважень центрального апарату Держнаглядохоронпраці України і його територіальних органів в частині розгляду документів, що надані суб'єктом господарської діяльності на отримання дозволу і передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2003 року №1631.

1.2.Дана Інструкція визначає також порядок розгляду та оформлення документів на видачу дозволів.

1.3.Дія Інструкції поширюється на всі структурні підрозділи Держнаглядохоронпраці України.

2. Розмежування повноважень

2.1.Центральний апарат Держнаглядохоронпраці України видає дозволи на роботи підвищеної небезпеки, експлуатацію об'єктів, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі - об'єкти) відповідно до переліків, наведених у додатках 1 і 2 цієї Інструкції.

Центральний апарат Держнаглядохоронпраці України видає дозволи також на експлуатацію об'єктів, що виготовлені за кордоном та на проведення навчання з питань охорони праці посадових осіб і фахівців.

2.2. Територіальні органи Держнаглядохоронпраці України видають дозволи на роботи підвищеної небезпеки та експлуатацію об'єктів відповідно до переліків, наведених у додатках 3 і 4 цієї Інструкції, а також на проведення професійної підготовки, перепідготовки, курсового професійно-технічного навчання, підвищення кваліфікації працівників, які залучаються до виконання робіт підвищеної небезпеки.

3. Розгляд документів та оформлення дозволів центральним апаратом Держнаглядохоронпраці України

3.1. Для одержання дозволу суб'єкт господарської діяльності подає (надсилає поштою) документи до центрального апарату Держнаглядохоронпраці України.

3.2.  Після реєстрації в загальному відділі, розгляду головою Комітету або його заступниками, документи надаються до відповідного галузевого управління, яке опрацьовує їх та готує пропозиції щодо можливості (неможливості) видачі дозволу.

3.3.   Примірний - зразок   оформлення   пропозицій   галузевого   управління наведено у додатку 5 цієї Інструкції.

3.4.    Термін    розгляду    документів    галузевим    управлінням    не    може перевищувати 7 календарних днів.

3.5.    Після   опрацювання   пропозицій   галузеве   управління   передає   всі документи управлінню науково-технічного забезпечення державного нагляду.

3.6.   Управління   науково-технічного  забезпечення  державного   нагляду  з урахуванням  пропозицій  галузевого управління  оформлює дозвіл  за  підписом голови Комітету чи заступника голови Комітету, якому підпорядковане галузеве управління, або готує аргументовану відмову у видачі дозволу.

3.7. Дозволи на проведення навчання з питань охорони праці посадових осіб і фахівців оформлюються управлінням політики охорони праці.

3.8.  Видані центральним апаратом Держнаглядохоронпраці України дозволи реєструються   в  журналі   реєстрації  за   формою,   наведеною  у  додатку  6   цієї Інструкції.

3.9.  Управління науково-технічного забезпечення державного нагляду веде єдиний реєстр виданих дозволів і через Інтернет надає інформацію щодо видачі або скасування дозволів. Форма реєстру наведена у додатку 7 цієї Інструкції.

3.10.   Послуги,   пов'язані  з   видачею  дозволів,  сплачуються   на   підставі постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 1999 року № 524.

4. Розгляд документів та оформлення дозволів територіальними органами Держнаглядохоронпраці України

4.1. Для одержання дозволу суб'єкт господарської діяльності подає (надсилає поштою) документи до територіального органу Держнаглядохоронпраці України.

4.2.    Після   реєстрації   керівництво   територіального   органу   направляє документи до відповідного підрозділу для розгляду та прийняття рішення про видачу дозволу або аргументованої відмови.

4.3.    Дозволи підписуються начальником територіального управління або його заступником, який здійснює координацію наглядової діяльності за напрямком, що підпадає під дію дозволу.

4.4.   Видані   територіальними   органами   Держнаглядохоронпраці   України дозволи реєструються в журналі реєстрації за формою, наведеною у додатку 6 цієї Інструкції.

4.5.   Територіальний   орган   щотижня   надсилає   електроні   копії   виданих дозволів  до  управління   науково-технічного  забезпечення  державного   нагляду Комітету.

4.6. Кодування дозволів наведено у додатку 8 цієї Інструкції.

4.7.    Послуги,   пов'язані   з   видачею   дозволів,   сплачуються   на   підставі постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 1999 року №524.

5. Відповідальність

5.1.  За достовірність висновку експертизи несе персональну відповідальність експерт, який його склав.

5.2.  Якщо в разі проведення  планової перевірки  підприємства виявлено наявність   недостовірних   відомостей   у   висновку   експертизи,   територіальним управлінням утворюється комісія для розгляду даного питання. До складу комісії обов'язково включається начальник експертно-технічного центру та незалежний експерт.

5.3.   У   разі   виявлення   недостовірних   відомостей,   поданих   суб'єктом господарської діяльності, виданий дозвіл скасовується.

5.4.  У разі виявлення недостовірних даних, поданих експертом, комісія готує подання про невідповідність займаній посаді експерта.

5.5.   Всі спірні  питання, пов'язані з видачею дозволів, розглядаються  на колегії Держнаглядохоронпраці України.

Додаток 1 до п.2.1.   Інструкції щодо застосування

Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду

за  охороною праці та його територіальними органами

ПЕРЕЛІК РОБІТ,

дозволи, на виконання яких видає центральний апарат Держнаглядохоронпраці України

(Витяг з Додатку 1 до Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за

охороною праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України

від 15.10.2003р. №1631).

з/п 

Види робіт 

позиції додатку 1 до Порядку видачі дозволів 

1

Роботи в діючих електроустановках (напругою 1 1 0-750 кВ, на струмовідних частинах під наведеною напругою; під напругою на струмовідних частинах з ізолюванням людини від землі (крім контактних мереж         міського         електротранспорту         та електромереж напругою до 1000 В) 

3

2

Вибухові роботи та роботи, пов'язані з утилізацією зброї, звичайних видів боєприпасів та виробів ракетної техніки. 

9

3

Роботи з небезпечними речовинами (1 класу небезпеки за ГОСТ 12.1.007) та інертними газами

10

4

Випробування, налагодження,   експлуатація, ремонт   і технічне   обслуговування   об'єктів, обладнання   та приладів, пов'язаних з використанням, виготовленням, переробкою, зберіганням або транспортуванням небезпечних речовин (1 класу небезпеки за ГОСТ 12.1.007).

11

5

Промислово-геофізичні дослідження,   освоєння    і глушіння газових та нафтових свердловин. 

15

6

Ліквідація відкритих газових та нафтових фонтанів. 

16

Роботи з небезпечними речовинами (окрім речовин 1 класу небезпеки за ГОСТ 12.1.007) та інертними газами 

10

Випробування, налагодження, експлуатація, ремонт і технічне обслуговування об'єктів, обладнання та приладів, пов'язаних з використанням, виготовленням, переробкою, зберіганням або транспортуванням небезпечних речовин (окрім 1 класу небезпеки за ГОСТ 12.1.007).

11

Зберігання, експлуатація балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із стисненими, зрідженими, отруйними, вибухонебезпечними та інертними газами, їх заповнення, спорожнення та ремонт. 

12

Виконання газонебезпечних робіт і робіт (огневих) у вибухопожежонебезпечних зонах. 

13

Монтаж, налагодження і експлуатація засобів електрохімічного захисту підземних газопроводів від корозії. 

14

Роботи, пов'язані з підготовкою цистерн, контейнерів, балонів та інших ємностей до зливу-наливу небезпечних речовин. 

19

Злив, очищення, нейтралізація резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктіву, кислот, лугів та інших шкідливих речовин, у тому числі радіоактивних. 

20

Виробництво скла та скловиробів. 

22

Виготовлення та застосування скловати, шлаковати,, азбесту, мастики на бітумній основі, перхлорвінілових і бакелітових матеріалів. 

23

Виготовлення та застосування лако-фарбових покрить, ґрунтовок та шпатльовок на основі нітрофарб, полімерних композицій (поліхлорвінілових, епоксидних тощо). Роботи з нанесення протикорозійного ізоляційного покриття. 

24

Обслуговування і ремонт акумуляторних батарей. Гальванічні роботи. 

25

Гасіння вапна. 

26

Обслуговування генераторних ацетиленових установок. 

27

Обстеження, ремонт та чищення димарів, вентиляційних каналів і дахів будинків та споруд, чищення повітропроводів. 

28

Ливарні, плавильні, заливальні роботи і термообробка литва. 

29

Виробництво,   переробка,    розподіл,    зберігання і застосування    продуктів    розподілення   повітря, супровідних      металургійному      та      хімічному виробництву   газів  (окрім   1   класу  небезпеки  за ГОСТ 12. 1.007).

30

Обслуговування станів гарячої і холодної прокатки, трубоформувальних станів та пічного зварювання труб

31

Роботи, пов'язані з відпалюванням сталі, сплавів і відливок. 

32

Гранулювання доменного шлаку. 

33

Роботи, пов'язані з вибиванням відливок, титанової губки із застосуванням відбійних молотків. 

34

Експлуатація піскоструминних апаратів. 

35

Нанесення бетону,  ізоляційних  і  обмурувальних матеріалів методом набризкування і напилення. 

36

Управління,    завантаження    та    обслуговування дробарних, сортувальних, фасувально-пакувальних, просівальних,       змішувальних,       формувальних, затиральних,     фільтрувальних,      намотувальних, варильних,   плавильних,   сепараторних,   очисних, обрізних,    бурових,     в'язальних,    полірувальних механізмів. 

37

Обслуговування   вальцювальних,   штампувальних, вузлов'язальних    і    навивальник    верстатів     та автоматів. 

38

Монтаж,    налагодження,    ремонт, реконструкція, експлуатація   машин,    механізмів,    устатковання підвищеної небезпеки (за встановленим переліком) та їх елементів. 

39

Виколювання, звалення, розпилювання та обробка блоків природного каменю. 

50

Планування робочих майданчиків, уступів і берм у кар'єрах. 

51

Обкладання та скріплення укосів, бортів, уступів кар'єрів. 

52

Розмивання порід з використанням пдромошторів та інших засобів гідроманізацыъ

54

Прокладення,       обслуговування       та       ремонт пульпопроводів. 

55

Експлуатація і ремонт водозбірних  споруд. 

57

Штучне заморожування грунтів і водозниження. 

58

матеріалів, а саме :

а) заяви власника від "___"_____________200_ р., вх. №___________;

б)  висновку експертизи №_________від "_____"_______________200  р. , виданого

найменування експертно-технічного центру або  спеціалізованої організації

вважає можливим /неможливим/ видачу зазначеному суб'єкту господарської діяльності дозволу на

(вказати види  робіт підвищеної небезпеки, експлуатацію об”єктів підвищеної небезпеки)

В разі надання пропозицій з відмови у наданні дозволу обов'язково вказати мотивовані причини відмови.

Начальник управління

(підпис, прізвиніе. ініціали)

"____"____________200  р.

Додаток 6. до пункту 3.8. Інструкції щодо застосування

Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду

за охороною праці та його територіальними органами

ЖУРНАЛ

реєстрації виданих дозволів

з/л

Ґч 

дозволу 

Дата видачі 

висновку експертизи 

Заявник (кому видано дозвіл) 

Прізвище особи, яка отримала дозвіл 

Підпис отримувача 

2

3

4

5

6

         7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 7. до пунктів 3,9. ти 4.4. Інструкції щодо застосування

Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за

охороною праці та його територіальними органами

РЕЄСТР

дозволів, виданих Держнаглядохоронпраці України у________році

дозволу 

Назва підприємства, організації, закладу 

Види робіт або експлуатація об'єктів, на які виданий дозвіл 

Дата видачі дозволу 

Термін дії дозволу 

Орган Держнаглядохоронпраці (назва, код) 

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 8. до пункту 4.6. Інструкції щодо застосування Порядку видачі дозволів Державшім комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами

КОДУВАННЯ ДОЗВОЛІВ ДЕРЖНАГЛЯДОХОРОНПРАЦI

Дозволи, що видаються в системі Держнаглядохоронпраці України, повинні кодуватися відповідно до таких структурних схем:

Коди органів Держнаглядохоронпраці

30 Центральний апарат Держнаглядохоронпраці

26 територіальне управління по Івано-Франківської області

05 територіальне управління по Вінницької області

07 територіальне управління по Волинської області

12 територіальне управління по Дніпропетровської області

14 територіальне управління по Донецької області

18 територіальне управління по Житомирської області

21 територіальне управління по Закарпатської області

23 територіальне управління по Запорізької області

35 територіальне управління по Кіровоградської області -

32 територіальне управління по Київської області і м. Києва

09 територіальне управління по Луганської області

46 територіальне управління по Львівської області

48 територіальне управління по Миколаївської області

51 територіальне управління по Одеської області

53 територіальне управління по Полтавської області

56 територіальне управління по Рівненської області

43 територіальне управління по Автономній Республіці Крим і м. Севастополі

59 територіальне управління по Сумської області

61 територіальне управління по Тернопільської області

63 територіальне управління по Харківської області

65 територіальне управління по Херсонської області

68 територіальне управління по Хмельницької області

71 територіальне управління по Черкаської області

74 територіальне управління по Чернігівської області

77 територіальне управління по Чернівецької області



Спонсоры раздела: