Email
Пароль
?
Войти Регистрация


Рiшення Київської обласної ради вiд 19.06.2003 № 096-08-XXIV Правила забудови територiї Київської областi

Название (рус.) Рiшення Київської обласної ради вiд 19.06.2003 № 096-08-XXIV Правила забудови територiї Київської областi
Кем принят Не определен
Тип документа Рiшення Київської обласної ради
Рег. номер вiд 19.06.2003 № 096-08-XXIV
Дата принятия 01.01.1970
Статус Действующий
Скачать этот документ могут только зарегистрированные пользователи в формате MS Word




Добавить свое объявление
Загрузка...
 



Емкости

ЗАТВЕРДЖЕНО  

Рiшення  Київської обласної ради  

вiд 19.06.2003  № 096-08-XXIV  

 

 

Правила

забудови територiї київської областi

1.Загальнi положення  

1.1.Правила забудови територiї Київської областi (далi  Правила) розробленi вiдповiдно до Конституцiї України, Законiв України “Про мiсцеве самоврядування в Українi”, “Про мiсцевi державнi адмiнiстрацiї”, “Про основи мiстобудування”, “Про планування i забудову територій”, “Про архiтектурну дiяльнiсть”, “Про пожежну безпеку”, “Про забезпечення санiтарного та епiдемiчного благополуччя населення”, “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про екологiчну експертизу”, “Про вiдовiдальнiсть пiдприємств, їх обєднань, установ та органiзацій за правопорушення у сферi мiстобудування”, “Про охорону культурної спадщини”, “Про дорожнiй рух”, “Про обєкти пiдвищеої небезпеки”, “Про генеральну схему планування територiї України”, Земельного кодексу України, Типових регiональних правил забудови, затверджених наказом Державного комiтету будiвництва, архiтектури та житлової  полiтики України вiд 10.12.2001 № 219, зареєстрованих в Мiнiстерствi юстицiї України  03.01.2002 за № 4/6292, iнших нормативно-правових актiв, державних стандартiв, норм  i правил.  

1.2.Правила це нормативно-правовий акт, яким установлюється загальний для територiй i населених пунктiв областi (крiм мiст обласного значення), порядок планування, забудови та iншого використання територiй i окремих земельних дiлянок.  

Правила є обовязковими для субєктiв мiстобудування на територiї Київської областi (крiм мiст обласного значення у разi затвердження вiдповiдними радами мiсцевих  правил забудови).  

1.3.Данi Правила є основою для визначення питань планування та забудови територiй при розробцi вiдповiдних мiсцевих правил забудови. Мiсцевi правила забудови  розробляються, погоджуються i затверджуються у вiдповiдностi зi ст. 22 Закону України “Про планування i забудову територій”.  

Мiсцевi правила забудови доповнюються положеннями, якi є характерними для  цiєї мiсцевостi, з урахуванням мiсцевих особливостей, та належать до компетенцiї органiв мiсцевого самоврядування.  

Мiсцевi правила забудови повиннi узгоджуватися з цими Правилами.  

1.4.Забудова населених пунктiв Київської областi здiйснюється згiдно з цими та мiсцевими правилами забудови на основi затвердженої мiстобудiвної документацiї, програм соцiально-економiчного розвитку населених пунктiв, районiв, областi (у разi їх  розробки), проектiв забудови та реконструкцiї кварталiв (мiкрорайонiв), функцiональних зон, проектної документацiї для будiвництва окремих будiвель i споруд.  

1.5.Будiвництво на територiї сiльських, селищних, мiських рад житлових будинкiв,  громадських будiвель i виробничих обєктiв, благоустрiй їх територiй проводяться у встановленому порядку згiдно з цими Правилами та мiсцевими правилами (в разi їх  затвердження) на основi мiстобудiвної та проектної документацiї з дотриманням державних будiвельних, протипожежних, санiтарних, екологiчних, iнших норм.  

Визначення термiнiв  

В правилах забудови територiї Київської областi наведенi нижче термiни вживаються в такому значенi:   

Планування територiї - процес регулювання використання територiї, який полягає у  створеннi та впровадженнi мiстобудiвної документацiї, ухваленнi та реалiзацiї вiдповiдних  рiшень.  

Мiстобудування (мiстобудiвна дiяльнiсть) - це цiлеспрямована дiяльнiсть державних органiв, органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ, органiзацiй, громадян, об'єднань громадян по створенню та пiдтриманню повноцiнного життєвого середовища, яка  включає прогнозування розвитку i планування територiй, проектування, будiвництво i реконструкцiю об'єктiв житлово-цивiльного, виробничого призначення, спорудження iнших  об'єктiв, регенерацiю iсторичних поселень, реставрацiю архiтектурних комплексiв i ансамблiв, створення iнженерної i транспортної iнфраструктури.  

Мiстобудiвна документацiя - затвердженi текстовi та графiчнi матерiали, якими регулюються планування, забудова та iнше використання територiй. Встановлено такi види мiстобудiвної документацiї:  

- схема планування територiї областi - мiстобудiвна документацiя, яка визначає концептуальнi вирiшення планування та використання територiї областi;  

- схема планування територiй - мiстобудiвна документацiя, яка визначає принциповi вирiшення планування, забудови та iншого використання вiдповiдних територiй адмiнiстративно-територiальних одиниць, їх окремих частин;  

- генеральний план населеного пункту - мiстобудiвна документацiя, яка визначає принциповi вирiшення розвитку, планування, забудови та iншого використання територiї населеного пункту;  

- детальний план територiї - мiстобудiвна документацiя, яка розробляється для окремих районiв, мiкрорайонiв, кварталiв та районiв реконструкцiї iснуючої забудови населених  пунктiв;  

- проект забудови територiї - документацiя, що поєднує властивостi мiстобудiвної та проектної документацiї, яка розробляється для будiвництва комплексiв будинкiв i споруд.  

Червонi лiнiї - визначенi в мiстобудiвнiй документацiї вiдносно пунктiв геодезичної мережi межi iснуючих та запроектованих вулиць, дорiг, площ (майданiв), якi вiдмежовують  територiї мiкрорайонiв, кварталiв та територiї iншого призначення.  

Проект розподiлу територiї - мiстобудiвна документацiя, яка розробляється для мiкрорайону (кварталу) чи його частини з метою розмежування земельних дiлянок.  

Проектна документацiя - затвердженнi текстовi та графiчнi матерiали, якими визначаються мiстобудiвнi, обємно-планувальнi, архiтектурнi, конструктивнi, технiчнi, технологiчнi вирiшення, а також кошториси обєктiв будiвництва.  

Вихiднi данi на проектування - архiтектурно-планувальне завдання, завдання на проектування, технiчнi умови щодо iнженерного забезпечення об'єкта проектування.  

Архiтектурно-планувальне завдання - документ, який мiстить комплекс мiстобудiвних  та архiтектурних вимог i особливих умов проектування i будiвництва об'єкта архiтектури, що випливають з положень затвердженої мiстобудiвної документацiї, мiсцевих правил забудови населених пунктiв, вiдповiдних рiшень органiв виконавчої влади i органiв  мiсцевого самоврядування, включаючи вимоги i умови щодо охорони пам'яток iсторiї та  культури, довкiлля, законних прав i iнтересiв громадян та юридичних осiб при розташуваннi об'єкта архiтектури на конкретнiй земельнiй дiлянцi.  

Реставрацiйне завдання - документ, який мiстить комплекс мiстобудiвних, архiтектурних та реставрацiйних вимог на розроблення науково-проектної документацiї на пам'ятки  архiтектури i мiстобудування.   

Технiчнi умови - це комплекс умов та вимог до iнженерного забезпечення об'єкта архiтектури, якi мають вiдповiдати його розрахунковим параметрам, у тому числi водопо- стачання, каналiзацiї, тепло-, енерго-, газопостачання, радiофiкацiї, зовнiшнього освiтлення, вiдведення зливових вод, телефонiзацiї, телебачення, диспетчеризацiї, пожежної безпеки, а також особливих умов. Перелiк технiчних умов щодо iнженерного забезпечення  конкретного об'єкта архiтектури визначається в архiтектурно-планувальному завданнi. Завдання на проектування - документ, у якому мiстяться вимоги замовника до планувальних, архiтектурних, iнженерних i технологiчних рiшень та властивостей об'єкта архiтектури, його основних параметрiв, вартостi та органiзацiї його будiвництва i який разом з технiчними умовами i iншими документами є пiдставою для складання архiтектурно планувального завдання.  

Планове завдання - документ, у якому мiстяться вимоги замовника до планувальних,  архiтектурних, iнженерних i технологiчних рiшень та особливих властивостей об'єкта реставрацiї i яке є пiдставою для складання реставрацiйного завдання.  

Лiцензiя на провадження будiвельної дiяльностi - документ державного зразка, який  засвiдчує право суб'єкта господарської дiяльностi на проведення певних видiв будiвельної  дiяльностi (вишукувальнi, проектнi, будiвельно-монтажнi роботи) протягом визначеного  строку за умови дотримання державних норм, стандартiв i правил.  

Будова - сукупнiсть будинкiв та споруд (об'єктiв) рiзного призначення, будiвництво,  розширення або реконструкцiя яких здiйснюється, як правило, за єдиною проектно-кошторисною документацiєю у обсязi, який визначений зведеним кошторисом або зведенням витрат.  

Об'єкт - окремий будинок, споруда з iнженерним обладнанням, iнженернi мережi та комунiкацiї, а також їх комплекси з визначеними будiвельними та виробничими показниками  та призначенням, на будiвництво (розширення, реконструкцiю, реставрацiю, капiтальний  ремонт або консервацiю) якого складається окремий проект (самостiйний, об'єктний  кошторис) та надається дозвiл на виконання будiвельно-монтажних робiт.  

Нове будiвництво - будiвництво основних або допомiжних будiвель та споруд або їх  комплексiв iз заданими технiко-економiчними показниками та призначенням, якi споруджуються за єдиним проектом в першу та наступнi черги, на визначених для цього об'єктах, нових майданчиках або на територiях, звiльнених вiд iснуючих будiвель.  

Розширення - будiвництво додаткових до iснуючих примiщень, будiвель, споруд,  що будуються в межах єдиного комплексу за окремими проектами, яке веде до збiльшення  будiвельних габаритiв об'єкта та (або) полiпшення його технiко-економiчних показникiв.

Реконструкцiя - комплекс будiвельних робiт, пов'язаних iз змiною технiко-економiчних показникiв або використанням об'єкта за новим призначенням в межах iснуючих будiвельних габаритiв. Складовою частиною реконструкцiї об'єкта може бути його капiтальний  ремонт.  

Капiтальний ремонт - комплекс будiвельних робiт, пов'язаних з вiдновленням або покращенням експлуатацiйних показникiв, iз замiною або вiдновленням несучих або огороджувальних конструкцiй та iнженерного обладнання без змiни будiвельних габаритiв об'єкта та його технiко-економiчних показникiв.  

Пам'ятка - об'єкт культурної спадщини нацiонального або мiсцевого значення,  який занесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.   

Зони охорони пам'ятки - встановлюванi навколо пам'ятки: охоронна зона, зона регулювання забудови, зона ландшафту, який охороняється, зона охорони археологiчного  шару, в межах яких дiє спецiальний режим.  

Iсторичний ареал населеного мiсця - частина населеного мiсця, що зберегла старовинний вигляд, розташування та форму забудови, типовi для певних культур або перiоду  розвитку.  

Обєкт культурної спадщини - мiсце, споруда (витвiр), комплекс (ансамбль), їхнi частини, повязанi з ними територiї чи воднi обєкти, iншi природнi, природно-антропогеннi або створенi людиною обєкти незалежно вiд стану збереженостi, що донесли до нашого часу цiннiсть з антропологiчного, археологiчного, естетичного, етнографiчного, iсторичного,  мистецького, наукового чи художнього погляду i зберегли свою автентичнiсть.   

Реставрацiя - сукупнiсть науково обгрунтованих заходiв щодо управлiння (консервацiї) фiзичного стану, розкриття найбiльш характерних ознак, вiдновлення  втрачених або пошкоджених елементiв обєктiв культурної спадщини iз забезпеченням збереження їхньої автентичностi. Складовою частиною реставрацiї може бути консервацiя  або капiтальний ремонт.  

Консервацiя - комплекс будiвельних робiт, призначених для зберiгання обєкта, на якому припинено або не ведеться будiвництво на визначений час, що включають тимчасовi та постiйно дiючi захиснi або конструктивнi заходи, якi запобiгають його руйнуванню.

Мiстобудiвний кадастр - система даних про належнiсть територiй до вiдповiдних функцiональних зон, їх сучасне та перспективне призначення, екологiчну, iнженерно-геологiчну ситуацiю, стан забудови та iнженерного забезпечення, характеритки будинкiв i споруд на землях  усiх форм власностi.

Мiстобудiвне обгрунтування - вид мiстобудiвної документацiї, яка розробляється з метою обгрунтування мiсця розташування обєкта або обгрунтування внесення змiн до мiстобудiвної документацiї.

Мiсцевi правила забудови - нормативно-правовий акт сiльської, селищної, мiської ради, яким встановлюється порядок планування i забудови та iншого використання  територiй, окремих земельних дiлянок, а також перелiк усiх допустимих видiв, умов i  обмежень забудови та iншого використання територiй та окремих земельних дiлянок у  межах зон, визначених планом зонування.  

 

2.Органiзацiя розроблення та затвердження мiстобудiвної документацiї  з урахуванням дотримання державних, громадських та приватних iнтересiв  пiд час планування та забудови територiї  

Загальнi положення  

2.1. На регiональному (обласному, районному) рiвнi розробляються такi види мiстобудiвної документацiї:  

схема планування територiї областi та її частин;

схеми планування районiв.  

2.2. На мiсцевому рiвнi розробляються:  

генеральнi плани населених пунктiв;  

схеми планування окремих територiй;  

детальнi плани територiй;  

проекти забудови територiй;  

плани червоних лiнiй;  

проекти розподiлу територiй;  

iнша мiстобудiвна документацiя.  

2.3. Фiнансування робiт з планування територiї на обласному та мiсцевому рiвнях здiйснюється за рахунок коштiв:  

вiдповiдних мiсцевих бюджетiв;   

iнших джерел, не заборонених законом.  

Порядок розроблення мiстобудiвної документацiї  

2.4. Рiшення про розроблення мiстобудiвної документацiї приймають (на пiдставi  об_рунтувань, пiдготовлених вiдповiдним органом мiстобудування та архiтектури ) Ки- ївська обласна рада, районнi ради, сiльськi, селищнi, мiськi ради. Зразок рiшення сiльської (селищної, мiської) ради про розроблення (коригування)  мiстобудiвної документацiї наведено у додатку до цих Правил.  

2.5. Рiшення про розроблення схеми планування територiї кiлькох адмiнiстративно-територiальних одиниць приймається спiльним рiшенням вiдповiдних рад.  

2.6. У ходi розроблення мiстобудiвної документацiї вiдповiдальнiсть за врахування  громадських iнтересiв покладається: на регiональному рiвнi - на обласну та районнi державнi адмiнiстрацiї;  

на мiсцевому рiвнi - на виконавчi органи сiльських, селищних, мiських рад.  

2.7. Повноваження облдержадмiнiстрацiї та райдержадмiнiстрацiй щодо врахування громадських iнтересiв пiд час планування територiй на регiональному рiвнi визначенi у  ст. 8 Закону України “Про планування i забудову територiй”.  

Для врахування громадських i приватних iнтересiв пiд час планування i забудови територiї на мiсцевому рiвнi, виконавчi органи сiльських (селищних, мiських) рад  протягом двох тижнiв пiсля прийняття рiшення про розроблення вiдповiдної  мiстобудiвної документацiї, мiсцевих правил забудови повiдомляють через засоби  масової iнформацiї про початок її розроблення, а також про форму мiсце i строк  подання фiзичними та юридичними особами пропозицiй щодо цiєї документацiї.  

2.8. Урахування державних iнтересiв пiд час планування i забудови територiї на мiсцевому рiвнi здiйснюється шляхом виконання вiдповiдних вимог до розроблення генеральних планiв населених пунктiв та iншої мiстобудiвної документацiї, проведення їх  експертизи, здiйснення державного контролю за плануванням, забудовою, iншим використанням територiй та окремих земельних дiлянок у встановленому законодавством  порядку.   

2.9. Протягом двох мiсяцiв пiсля прийняття рiшень про розроблення мiстобудiвної  документацiї Київською обласною держадмiнiстрацiєю, вiдповiдними районними державними адмiнiстрацiями, виконавчими комiтетами сiльських, селищних, мiських рад:  

- визначаються технiчнi завдання на розроблення документацiї;  

- визначається виконавець на розроблення мiстобудiвної документацiї;  

- складається разом з проектною органiзацiєю та затверджується пiсля погодження з управлiнням мiстобудування та архiтектури облдержадмiнiстрацiї завдання на  проектування згiдно з Державними будiвельними нормами;   

- укладається договiр на виконання робiт з планування територiй;  

-  надається проектнiй органiзацiї необхiдна iнформацiя щодо iснуючого стану  забудови, наданих земельних дiлянок для будiвництва та оновлена топогеодезична  основа;  

- контролюється виконання робiт.  

2.10. Мiстобудiвна документацiя розробляється проектною органiзацiєю, яка має лiцензiю на виконання таких видiв робiт. Коригування, внесення змiн та доповнень до  конкретного виду мiстобудiвної документацiї для населеного пункту, як правило,  виконується органiзацiєю - розробником цiєї документацiї, а у випадку розроблення iншою органiзацiєю - погоджується iз зазначеною органiзацiєю.  

2.11. За наявностi на територiї населеного пункту обєктiв культурної спадщини, при розробцi генерального плану або детального плану територiї мiста, селища, села у  складi мiстобудiвної документацiї обовязково розробляється iсторико-архiтектурний опорний план. Ним визначаються охороннi зони памяток, зони регулювання забудови, а також заходи щодо їх охорони та використання.  

Порядок розгляду та погодження мiстобудiвної документацiї, що розробляється на мiсцевому рiвнi     

2.12. Протягом мiсяця пiсля завершення робiт, повязаних з розробленням мiстобудiвної документацiї мiсцевого рiвня, органи, зазначенi у п. 2.6. цих Правил, пiд час планування повiдомляють через засоби масової iнформацiї про дату та мiсце розгляду i  громадського обговорення документацiї, про форми подання зауважень, пропозицiї та  порядок їх обговорення.  

2.13. Результати громадського обговорення мiстобудiвної документацiї оформляються вищезазначеними органами протоколом, в якому вiдображається громадська думка.  

Громадяни i їх обєднання, якi не погодилися iз запропонованими вирiшеннями мiстобудiвної документацiї, мають право звернутися до вiдповiдного виконавчого органу сiльської, (селищної, мiської) ради, який розглядає звернення у термiни, встановленi Законом України “Про звернення громадян”, та надають їм обгрунтовану вiдповiдь.  

Розгляд звернень з приводу суперечок i розбiжностей в ходi планування територiй, оперативне вирiшення спiрних питань та їх узгодження здiйснюється вiдповiдною  комiсiю з питань будiвництва при вiдповiдних радах.  

Комiсiя розглядає спiрнi питання, за результатами обговорення в мiсячний термiн готує висновок для розгляду та прийняття радою остаточного рiшення.  

2.14. Для погодження замовник передає документацiю разом з протоколом громад- ського обговорення, висновком узгоджувальної комiсiї (у разi його наявностi) та  експертним висновком мiстобудiвної документацiї управлiнню мiстобудування та архiтектури облдержадмiнiстрацiї, яке в свою чергу органiзовує проведення розгляду документацiї на мiстобудiвнiй радi.   

2.15. Експертизi пiдлягають усi види мiстобудiвної документацiї незалежно вiд замовника та джерел фiнансування.   

Експертиза мiстобудiвної документацiї проводиться згiдно з порядком, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20.10.2000 № 1577 “Про затвердження Порядку проведення експертизи мiстобудiвної документацiї”.  

2.16. Рiшення мiстобудiвної ради з зауваженнями та пропозицiями оформляється протоколом.   

2.17. Висновок з погодженням або вiдхиленням вiд погодження мiстобудiвної документацiї готується управлiнням мiстобудування та архiтектури облдержадмiнiстрацiї  (або за його дорученням вiдповiдним вiддiлом мiстобудування та архiтектури), з урахуванням протоколу мiстобудiвної ради.   

Затвердження мiстобудiвної документацiї   

2.18. Мiстобудiвна документацiя затверджується вiдповiдною радою, яка прийняла рiшення про її розроблення.  

Схеми планування територiй на регiональному рiвнi кiлькох районiв затверджуються спiльним рiшенням вiдповiдних рад.  

2.19. Для розгляду питання щодо затвердження документацiї замовник представляє на розгляд ради такi матерiали:  

- мiстобудiвну документацiю;  

- протокол громадського обговорення документацiї та у разi наявностi, висновок комiсiї з питань будiвництва за результатами розгляду спiрних питань, що виникли пiд  час планування;  

- висновок управлiння мiстобудування та архiтектури облдержадмiнiстрацiї про погодження планувальної документацiї;  

- висновок експертизи мiстобудiвної документацiї.  

У разi затвердження обласною радою схеми планування територiї областi, її частини, до вищезгаданих документiв додається погодження Держбуду України.  

2.20. Рiшення про затвердження мiстобудiвної документацiї оприлюднюється через засоби масової iнформацiї.   

3.Органiзацiя створення i ведення мiстобудiвного кадастру   

3.1. Для створення i ведення мiстобудiвного кадастру рiшенням вiдповiдної ради утворюється служба мiстобудiвного кадастру як пiдроздiл у складi мiсцевих органiв  мiстобудування та архiтектури.  

3.2. Створення i ведення мiстобудiвного кадастру здiйснюється на державному, обласному та базовому рiвнях.  

На обласному рiвнi здiйснюється узагальнення та аналiз даних по областi, впровадження науково-методичних розробок, учбововиробнича дiяльнiсть.  

Базовий рiвень створюється в районах та мiстах. На цьому рiвнi проводиться збiр, контроль, оновлення iнформацiї про населенi пункти, ведення архiвiв цих даних,  обслуговування запитiв користувачiв, узагальнення та аналiз даних по району, населеному пункту.  

Данi про кiлькiсний та якiсний стан земель в мiстобудiвному кадастрi базуються на даних державного земельного кадастру.  

Фiнансування створення та ведення кадастрiв здiйснюється за рахунок вiдповiдних мiсцевих бюджетiв.  

3.3. Порядок створення i ведення мiстобудiвного кадастру, отримання, використання, розповсюдження та зберiгання iнформацiї мiстобудiвного кадастру визначається  Законом України “Про iнформацiю”, Положенням про мiстобудiвний кадастр населених пунктiв, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.03.93  № 224, Державними будiвельними нормами України ДБН Б.1-1-93 “Порядок створення i ведення мiстобудiвних кадастрiв населених пунктiв”.   

4.Органiзацiя забудови територiї   

4.1. У межах населених пунктiв областi здiйснюється комплексна забудова, як правило компактними масивами у виглядi кварталiв, мiкрорайонiв, груп житлових будинкiв, промислових вузлiв, комунально-складських зон, iншого призначення, а також  на окремих майданчиках (земельних дiлянках).  

Територiя повинна вiдповiдати вимогам рацiонального використання земель для мiстобудiвних потреб з дотриманням державних будiвельних, санiтарних, пожежних,  екологiчних норм згiдно з законодавством України.  

Вибiр територiй для будiвництва як на окремих майданчиках, так i при комплекснiй забудовi проводиться на пiдставi генеральних планiв населених пунктiв, схем пла- нування, iншої мiстобудiвної документацiї.  

У разi вiдсутностi в iснуючих межах населеного пункту вiльних територiй для будiвництва, визначаються резервнi дiлянки на територiях, прилеглих до цього населеного пункту.    

4.2. Для розгляду питань i пропозицiй, повязаних з вибором земельних дiлянок для мiстобудiвних потреб, у районах i мiстах обласного значення можуть створюватись  постiйно дiючi комiсiї, до складу яких входять вiдповiдно: заступник голови райдержадмiнiстрацiї (мiського голови) - голова комiсiї, начальник вiддiлу мiстобудування та архiтектури, начальник вiддiлу земельних ресурсiв, представники санiтарно-епiдемiологiчних, природоохоронних органiв, органiв державного пожежного нагляду, органiв  охорони культурної спадщини.  

У разi необхiдностi до роботи комiсiї залучаються представники вiдповiдних органiв лiсового господарства при виборi дiлянок на землях лiсового фонду, iнших  служб, органiв мiсцевого самоврядування, власники, користувачi (орендарi) землi, замовники.  

Склад комiсiї i положення про неї затверджуються:  

у районах - розпорядженням голови райдержадмiнiстрацiї;  

у мiстах обласного значення - рiшенням виконавчого комiтету мiської ради.  

Результати роботи комiсiї оформляються актом не менше як у трьох примiрниках, в якому має бути вiдображено:  

склад комiсiї;  

площа земельної дiлянки, її адреса;  

характеристика дiлянки за матерiалами грунтового обстеження з визначенням продуктивностi земель (за останнi три роки);  

наявнiсть на земельнiй дiлянцi будiвель, споруд, iнженерних мереж, осушувальних каналiв та iнших обєктiв, багаторiчних насаджень, їх балансова вартiсть i орiєнтовна сума збиткiв, повязаних з вилученням земель сiльськогосподарського призначення;  

вiдстань вiд дiлянок будiвництва до житлової забудови;  

данi щодо можливостi органiзацiї санiтарно-захисної зони обєкта;  

данi щодо радiацiйної характеристики територiї.  

Примiтка: якщо розмiщення обєкта не передбачено мiстобудiвною документацiєю, то дiлянка вибирається на пiдставi мiстобудiвного обгрунтування.  

Зразок акта вибору та обстеження земельної дiлянки для будiвництва обєкта наведений у додатку 2.  

До акта вибору земельної дiлянки обовязково додається необхiдний графiчний матерiал, який є його невiдємною частиною i готується мiсцевим органом мiстобудування та архiтектури в межах населених пунктiв у М 1:500, (при наявностi), М 1:2000,  1:5000 i вiддiлом земельних ресурсiв - поза межами населених пунктiв у М 1:10000.  

Графiчний матерiал погоджується органами мiсцевого самоврядування, мiсцевими органами мiстобудування та архiтектури i земельних ресурсiв.   

Процедура вибору та визначення територiї для комплексної забудови   

4.3. При виборi територiї для комплексної забудови у вiдповiдностi до дiючої мiстобудiвної документацiї, проводиться обстеження земельної дiлянки i складається акт  комiсiї, як то передбачено п. 4.2 цих Правил.  

Органи, представники яких беруть участь у роботi комiсiї, надають свої висновки щодо обстеження територiї мiсцевому органу мiстобудування та архiтектури для пiдготовки комплексного висновку про вiдведення територiї для комплексної забудови.  

4.4. У разi вiдсутностi мiстобудiвної документацiї, закiнчення її термiну реалiзацiї, а також у разi необхiдностi внесення до неї змiн та доповнень, при виборi територiї для  комплексної забудови за межами населеного пункту, комплексний висновок готується  на пiдставi мiстобудiвного обгрунтування її розмiщення.  

Завдання на розробку мiстобудiвного обгрунтування готує мiсцевий орган мiстобудування та архiтектури з обовязковим погодженням з управлiнням мiстобудування та архiтектури облдержадмiнiстрацiї.  

Завданням визначається склад мiстобудiвного обгрунтування та перелiк його погоджень. Матерiали мiстобудiвного обгрунтування є пiдставою для коректування генерального плану населеного пункту.  

Мiстобудiвне обгрунтування розробляється проектною органiзацiєю, погоджується управлiнням мiстобудування та архiтектури обласної державної адмiнiстрацiї щодо  обєктiв, на проектування яких архiтектурно-планувальне завдання та комплексний висновок погоджуються управлiнням мiстобудування та архiтектури  облдержадмiнiстрацiї.   

Мiстобудiвне обгрунтування розташування iнших обєктiв погоджується районними (мiськими) вiддiлами мiстобудування та архiтектури.   

Для мiст та селищ включених до списку iсторичних населених мiсць Київської областi на пiдставi постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.07.2001 № 878 “Про затвердження списку iсторичних населених мiсць України”, до роботи комiсiї залучаються представники управлiння мiстобудування та архiтектури  облдержадмiнiстрацiї та вiдповiдного органу охорони культурної спадщини.   

Порядок погодження i затвердження мiстобудiвного обгрунтування встановлено ДБН Б.1.1-4-2002 “Склад, змiст, порядок розроблення, погодження та затвердження мiстобудiвного обгрунтування”.  

4.5. Пiсля затвердження документацiї, земельнi дiлянки для розмiщення окремих будинкiв i споруд або органiзацiї комплексної забудови (благоустрою) територiї передаються замовнику будiвництва або окремим забудовникам у порядку, визначеному за конодавством та роздiлом 5 цих Правил.  

Функцiї замовника будiвництва окремих будiвель, iнженерної iнфраструктури, iнженерної пiдготовки територiї, вулиць i дорiг, а також споруд, iнших обєктiв на територiї комплексної забудови може виконувати безпосередньо виконавчий орган мiсцевої ради  або залучати для реалiзацiї цих функцiй iнших учасникiв iнвестицiйної дiяльностi.  

4.6. Будiвництво обєктiв на територiї комплексної забудови може здiйснюватися пiдрядним або господарським способом (за наявнiстю лiцензiї на провадження будiвельної  дiяльностi), який визначає замовник (iнвестор).  

У разi будiвництва пiдрядним способом, замовник (iнвестор) визначає пiдрядну органiзацiю. Якщо будiвництво здiйснюється за рахунок державних або комунальних коштiв, - пiдрядна органiзацiя визначається замовником (iнвестором) шляхом проведення торгiв (тендерiв) згiдно з Законом України “Про закупiвлю товарiв, робiт i послуг за  державнi кошти”, постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.09.2000 № 1469 “Про органiзацiйнi заходи щодо функцiонування системи державних закупiвель”.  

Розмiр коштiв iнвесторiв, що залучаються на пайових засадах на впорядкування територiї комплексної забудови, визначається вихiдними даними на проектування i не  повинен перевищувати граничного розмiру, встановленого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.12.2000 № 1930 “Про встановлення граничного розмiру залучення коштiв замовникiв на розвиток iнженерно-транспортної та соцiальної iнфраструктури  населених пунктiв”.  

4.7. Розмiщення та проектування:  

- обєктiв, будiвництво яких передбачено державними або обласними програмами соцiально-економiчного розвитку, iншими цiльовими державними або обласними програмами;  

- об'єктiв, будiвництво яких може справляти негативний вплив на територiї i  об'єкти природно-заповiдного фонду;  

- об'єктiв архiтектури загальнодержавного значення;  

- обєктiв, якi розмiщуються в охоронних зонах памяток культурної спадщини;  

- обєктiв, реалiзацiя яких має суттєвий вплив на розвиток i формування забудови населених пунктiв;  

- памятникiв i монументiв, якi розташовуються на територiях мiст обласного значення, а також вздовж автошляхiв державного значення;  

здiйснюється на конкурснiй основi, у вiдповiдностi до порядку проведення архiтектурних та мiстобудiвних конкурсiв, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв  України вiд 25.11.99 №2137 “Про затвердження порядку проведення архiтектурних та мiстобудiвних конкурсiв”.  

Такi об'єкти визначаються мiстобудiвною документацiєю i мiсцевими правилами забудови населених пунктiв та у разi необхiдностi за рiшеннями центральних i мiсцевих  органiв виконавчої влади, виконавчих органiв мiсцевих рад, мiсцевих органiв  мiстобудування та архiтектури.

 

5.Порядок оформлення документацiї для будiвництва обєктiв мiстобудування  

5.1. Оформлення документiв на будiвництво складається з таких загальних процедур:  

- визначення та погодження мiсця розташування обєкта;  

- пiдготовка та надання вихiдних даних на проектування;  

- проектування та погодження проектної документацiї;  

- оформлення права користування (власностi) на земельну дiлянку для розмiщення обєкта;  

- отримання дозволу на виконання будiвельних робiт;  

- прийняття в експлуатацiю обєкта.  

 Процедура визначення та погодження мiсця розташування обєкта   

5.2. Сiльськi, селищнi, мiськi ради надають земельнi дiлянки у постiйне користування пiдприємствам, установам та органiзацiям, що належать до державної  або комунальної власностi, iз земель комунальної власностi вiдповiдних  територiальних громад для всiх потреб, а також до розмежування земель державної i  комунальної власностi здiйснюють розпорядження землями у межах вiдповiдних  населених пунктiв, крiм земель, переданих у приватну власнiсть.  

До розмежування земель державної i комунальної власностi, повноваження щодо розпорядження землями за межами населених пунктiв, крiм земель, переданих у приватну власнiсть, здiйснюють обласна, районнi державнi адмiнiстрацiї (розпорядження  якими вiднесенi до їх повноважень).  

Порядок розгляду Київською облдержадмiнiстрацiєю питань щодо укладення договорiв оренди земельних дiлянок, передача їх в оренду iз змiною цiльового призначення та надання у постiйне користування пiдприємствам, установам та органiзацiям, що  належать до державної або комунальної власностi, Примiрний порядок надання в  постiйне користування пiдприємствам, установам та органiзацiям, що належать до  державної або комунальної власностi, в оренду земельних дiлянок, розпорядження  якими вiднесено до повноважень сiльських, селищних та мiських рад; переоформлення  ними права постiйного користування земельними дiлянками на право власностi або  право оренди на земельнi дiлянки громадянам та юридичним особам, якi мають у  постiйному користуваннi такi земельнi дiлянки, але за Земельним кодексом України не  можуть мати їх на такому правi наведенi у розпорядженнi голови Київської облдержадмiнiстрацiї вiд 19.06.2002 за № 340 “Про деякi питання регулювання земельних вiдносин в Київськiй областi”, зареєстрованим в Київському обласному управлiннi юстицiї 04.07.2002 № 26/375.   

5.3. Вибiр земельних дiлянок, розпорядження якими вiднесено Земельним Кодексом України до повноважень сiльських, селищних, мiських рад провадиться у встановленому порядку замовниками зацiкавленими у їх вiдведеннi.  

Замовники, зацiкавленi у вилученi земельних дiлянок, звертаються з клопотанням про погодження мiсця розташування обєкта до вiдповiдної сiльської, селищної, мiської ради.   

До клопотання додаються необхiднi матерiали та розрахунки, зокрема:  

- викопiювання з генплану або iншої мiстобудiвної документацiї;  

- копiя плану земельної дiлянки з нанесенням на нiй варiантiв розмiщення обєкта i зазначенням орiєнтовної земельної площi.  

5.4. Сiльська (селищна, мiська) рада розглядає у мiсячний термiн клопотання i надає юридичнiй особi дозвiл на пiдготовку матерiалiв погодження мiсця розташування  обєкта. Зразок дозволу наведений у додатку 3.  

Вiдмова органiв мiсцевого самоврядування, власника землi або землекористувача у погодженнi мiсця розташування обєкта оскаржується у судовому порядку.  

5.5. Матерiали погодження мiсця розташування обєкта повиннi включати:  

- клопотання замовника до вiдповiдної сiльської, селищної, мiської ради;  

- дозвiл вiдповiдної ради на пiдготовку матерiалiв погодження мiсця розташування обєкта;  

- акт вибору та обстеження земельної дiлянки;  

- довiдку районного (мiського) вiддiлу земельних ресурсiв згiдно з формою 6 - зем. щодо площ та складу угiдь, якi вилучаються;  

- комплексний висновок районного (мiського) органу мiстобудування та архiтектури;  

- висновки про погодження мiсця розташування обєкта з визначенням умов щодо вилучення (викупу) та вiдведення земельної дiлянки у власника землi або землекористувача, районного (мiського) вiддiлу земельних ресурсiв, природоохоронного i санiтарно-епiдемiологiчного органу, органу охорони культурної спадщини;  

- викопiювання з генерального плану або iншої мiстобудiвної документацiї населеного пункту.  

Замовником також можуть бути представленi передпроектнi роботи стосовно забудови земельної дiлянки (ескiзнi, пошуковi, концептуальнi).  

На обєкти, визначенi у перелiку (додаток 4), для пiдготовки комплексного висновку необхiдно отримати висновок управлiння мiстобудування та архiтектури  облдержадмiнiстрацiї.  

У разi надання мiсцевим органом мiстобудування та архiтектури негативного комплексного висновку, заявнику та вiдповiдному органу мiсцевого самоврядування надаються розяснення та вiдповiднi рекомендацiї в письмовiй формi протягом одного мiсяця вiд дня звернення.  

5.6. У випадку, коли розмiщення обєкта не вiдповiдає дiючiй мiстобудiвнiй документацiї або при закiнченнi термiну її дiї, при вiдсутностi мiсцевих правил забудови,  комплексний висновок готується тiльки на пiдставi мiстобудiвного обгрунтування розмiщення обєкта.  

Завдання на розробку мiстобудiвного обгрунтування готує вiдповiдний орган мiстобудування та архiтектури, погоджує управлiння мiстобудування та архiтектури облдержадмiнiстрацiї. Завданням визначається склад мiстобудiвного обгрунтування та перелiк його погоджень. У разi вiдсутностi проекту розподiлу територiй, на який пропонується розмiщення обєкта, мiстобудiвне обгрунтування повинно мiстити матерiали та розрахунки щодо можливостi розташування обєкта, необхiдної площi земельної дiлянки, граничних параметрiв обєкта (поверховостi, загальної площi, чисельностi мешканцiв для житлового будинку) або iншого розрахункового показника у вiдповiдностi до  державних будiвельних норм.  

Мiстобудiвне обгрунтування за дорученням замовника розробляється проектною органiзацiєю, погоджується управлiнням мiстобудування та архiтектури облдержадмi- нiстрацiї i затверджується вiдповiдним органом мiсцевого самоврядування. Фiнансування цих робiт може здiйснюватися як iз бюджетних коштiв, так i за рахунок коштiв фiзичних i юридичних осiб, якi мають намiр здiйснювати будiвництво обєктiв мiстобудування.  

Пiсля затвердження мiстобудiвного обгрунтування, оформлення комплексного висновку проводиться у порядку, зазначеному в п. 5.3-5.5 цього роздiлу.  

5.7. На пiдставi позитивного комплексного висновку та вищенаведених матерiалiв  сiльська, селищна, мiська рада розглядає поданi матерiали в мiсячний термiн, та приймає рiшення про погодження мiсця розташування обєкта (зразок рiшення наведений у додатку 5), що одночасно є дозволом на виконання проектно-вишукувальних робiт.  

5.8. Замовники, якi мають намiри здiйснити будiвництво обєктiв на земельних дiлянках, що належать їм на правi власностi чи користування, зобовязанi отримати вiд виконавчих органiв вiдповiдних рад, у разi делегування їм таких повноважень  вiдповiдними радами, дозвiл на будiвництво обєкта мiстобудування.  

Перелiк необхiдних для отримання дозволу на будiвництво обєкта документiв та матерiалiв, якi додаються до письмової заяви замовника, включає:  

- витяг з рiшення сiльської, селищної, мiської ради про надання земельної  дiлянки з визначенням цiльового призначення;  

- Державний акт на право власностi (постiйного користування землею) або  договiр оренди земельної дiлянки, акт установлення меж земельної дiлянки в натурi;  

- економiчне i фiнансове обгрунтування проведення проектних i будiвельних робiт (у разi необхiдностi кредитування);  

- технiко-економiчне обгрунтування запланованого будiвництва (для обєктiв виробничого призначення);  

- висновок державної екологiчної експертизи (для екологiчно небезпечних  обєктiв).  

Дозвiл на будiвництво обєкта надається замовнику протягом двох мiсяцiв з дня подання заяви.

 

Дозвiл на будiвництво обєкта не дає право на початок виконання будiвельних робiт без одержання вiдповiдного дозволу мiсцевої iнспекцiї державного архiтектурно- будiвельного контролю.  

Пiдготовка та надання вихiдних даних на проектування    

5.9. Пiдставою для виконання проектно-вишукувальних робiт є рiшення вiдповiдної ради щодо погодження мiсця розташування обєкта та архiтектурно-планувальне завдання (далi - АПЗ).  

Порядок розроблення i надання замовникам АПЗ та технiчних умов (далi - ТУ) щодо iнженерного забезпечення обєкта архiтектури (далi вихiднi данi), базовi розцiнки розмiру плати за їх видачу, визначенi постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд  20.12.1999 № 2328 “Про порядок надання архiтектурно-планувального завдання та технiчних умов щодо iнженерного забезпечення обєкта архiтектури i визначення розмiру плати за їх видачу”. Форма АПЗ наведена у додатку 6.  

АПЗ та ТУ є складовими частинами вихiдних даних i дiють протягом нормативного термiну проектування i будiвництва обєкта, але в будь-якому випадку не менше двох рокiв з моменту їх затвердження. Пiсля закiнчення термiну їх дiї, АПЗ пiдлягає перереєстрацiї та продовженню термiну дiї у мiсцевому органi мiстобудування та архiтектури, який його видав, а ТУ - в органiзацiях, якi їх видали.  

5.10. Якщо у наданому замовнику АПЗ мають мiсце порушення вимог мiстобудiвної документацiї, мiсцевих правил забудови, державних норм, стандартiв i правил, дiя  АПЗ завдання може бути зупинена управлiнням мiстобудування та архiтектури обласної державної адмiнiстрацiї до усунення зазначених порушень.  

5.11. АПЗ мiстить текстову i графiчну частини. Текстову частину складають:

- вiдомостi про забудовника;  

- вiдомостi про наявнiсть у замовника права власностi (користування) земельною дiлянкою;  

- вiдомостi щодо рiшення про погодження мiсця розташування об'єкта архiтектури (дозволу на виконання проектно-вишукувальних робiт);  

- опис меж земельної дiлянки, погоджених мiсцевими землевпорядними органами;  

- вiдомостi про мiстобудiвнi та iнженерно-геологiчнi умови земельної дiлянки згiдно з мiстобудiвною документацiєю або даними вiдповiдних органiзацiй;  

- вимоги до граничних вiдстаней розташування об'єкта архiтектури стосовно меж земельної дiлянки, червоних лiнiй, iснуючих будинкiв i споруд, iншi планувальнi  обмеження;  

- обмеження щодо поверховостi (висоти) об'єктiв архiтектури;  

- вимоги до опорядження об'єкта архiтектури, благоустрою територiї;  

- умови використання цокольних поверхiв i пiдвалiв, пiдземного простору;  

- вимоги до розмiщення вбудовано-прибудованих примiщень (згiдно з розпорядженням голови мiсцевої держадмiнiстрацiї або рiшенням виконавчого органу  мiсцевої ради);  

- умови щодо стадiйностi проектування, погодженi iз замовником;  

- визначення виду проектування, погодженого iз замовником (iндивiдуальне, експериментальне, прив'язка типового проекту, повторне застосування проекту);  

- перелiк органiзацiй та установ, з якими погоджується проект; перелiк технiчних умов;  

- висновок державної санiтарно-епiдемiологiчної служби (копiя), отриманий замовником для вирiшення питання погодження мiсця розташування об'єкта  архiтектури (надання дозволу на проведення проектно-вишукувальних робiт);  

- вимоги до здiйснення заходiв з енергозбереження;  

- умови отримання дозволу на проведення топографо-геодезичних та iнженерно-геологiчних робiт;  

- у разi коли намiчено здiйснити реконструкцiю, реставрацiю, розширення, капiтальний ремонт об'єкта архiтектури - вiдомостi про iсторико-культурну та  архiтектурну цiннiсть об'єкта архiтектури та вiдомостi про наявнiсть (вiдсутнiсть) у  замовника права власностi на об'єкт архiтектури, а за умови вiдсутностi такого права - згоду власника (власникiв) на проведення зазначеного будiвництва;  

- у разi коли намiчено здiйснити будiвництво об'єкта архiтектури промислового призначення - вимоги до оцiнки впливу об'єкта архiтектури на навколишнє природне  середовище;  

- iншi документи, передбаченi чинним законодавством України;  

  1.  особливi умови та вимоги.  

Графiчна частина мiстить викопiювання з топографiчних планiв у М 1:10000, 1:5000, 1:2000, 1:500 (залежно вiд розмiрiв дiлянки, обєкта та наявностi матерiалiв топо-геодезичних вишукувань в архiвах органiв мiстобудування та архiтектури, земель- них ресурсiв), з позначенням:  

- ситуацiйної схеми мiсця розташування обєкта;  

- схеми визначення площ, що пiдлягають забудовi i благоустрою з визначенням планувальних обмежень розмiщення iсторико-культурних, санiтарно-охоронних  зон (у разi наявностi) тощо;  

- мiсця розташування обєкта;  

- червоних лiнiй вулиць;  

- iснуючих будiвель та споруд.  

5.12. До АПЗ не можуть бути включенi вимоги щодо архiтектурних та iнженерних рiшень обєкта архiтектури, його внутрiшнього оздоблення, iншi умови i вимоги, якщо вони не випливають з положень актiв законодавства, державних стандартiв, норм i  правил, затвердженої мiстобудiвної документацiї, мiсцевих правил забудови, не зумовленi необхiднiстю збереження характеру iснуючої забудови, довкiлля i охорони памяток iсторiї та культури.  

5.13. ТУ розробляються для всiх обєктiв, якi потребують iнженерного забезпечення. ТУ розробляються i видаються органiзацiями, що надають ТУ, пiсля отримання замовником (забудовником) дозволу на будiвництво. Перелiк ТУ щодо iнженерного забезпечення конкретного обєкта визначаються органом мiстобудування та архiтектури.  

В окремих випадках можуть видаватися попереднi ТУ для розроблення технiко-економiчних обгрунтувань будiвництва або передпроектних пропозицiй.  

В ТУ (залежно вiд потреб) зазначаються вiдомостi, передбаченi в Порядку надання архiтектурно-планувального завдання та технiчних умов щодо iнженерного  забезпечення об'єкта архiтектури i визначення розмiру плати за їх видачу, а саме: умови  пiдключення до дiючих або будiвництво нових джерел iнженерного забезпечення: водопостачання i водовiдведення, дощових, виробничих побутових стокiв, опалення, газопостачання, електропостачання, радiофiкацiї, телебачення, диспетчеризацiї, сигналiзацiї та енергозбереження.  

У разi вiдсутностi на вiдповiднiй територiї необхiдного джерела водо-, тепло-, енерго-, газопостачання або його недостатньої потужностi, може бути передбачено застосування автономних систем iнженерного забезпечення за погодженням узгоджувальної  комiсiї, яка утворюється при мiсцевих органах виконавчої влади або органах мiсцевого  самоврядування. Порядок утворення узгоджувальної комiсiї та визначення її складу  затверджено постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20.12.99 № 2328 “Про порядок надання архiтектурно-планувального завдання та технiчних умов щодо iнженерного  забезпечення обєкта архiтектури i визначення розмiру плати за їх видачу”.  

ТУ видаються на пiдставi опитувальних аркушiв на обсяги навантажень, що визначенi проектною органiзацiєю разом iз замовником.  

Форми опитувальних аркушiв наведенi у додатках 7, 8, 9, 10, 11, 12.  

5.14. авдання (планове завдання) на проектування обєкта розробляє замовник за участю проектної органiзацiї.  

В ньому обумовлюються основнi показники обєкта, стадiйнiсть проектування, орiєнтовна вартiсть будiвництва, термiни проектування, будiвництва та iнше.  

Склад завдання (планового завдання) на проектування поданий у додатку 13 вiдповiдно до ДБН А.2.2-3-97 ”Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документацiї для будiвництва”.  

Завдання на проектування погоджується проектною органiзацiєю i затверджується замовником.  

5.15. Фiнансування робiт, повязаних з отриманням вихiдних даних, проводиться за рахунок замовника.  

5.16. Пiдготовка та комплектування вихiдних даних для проектування проводиться замовником власноручно або, за його дорученням пiдприємствами, установами та  органiзацiями, якi надають послуги у сферi мiстобудування.  

Замовник може за угодою доручити їм збiр ТУ в органiзацiях, якi їх надають. У цьому випадку у мiсячний термiн проводиться робота з їх отримання, комплектування.  Також одержання ТУ може проводитися замовником власноручно або, за його дорученням, проектувальником.  

Додаток  19

(зразок)

___________________________________ сiльська (селищна,мiська) рада _______________________________району Київської областi  

Р I Ш Е Н Н Я  

Про передачу в оренду земельної дiлянки _____________________________________________________________________________ (назва юридичної особи)  

Розглянувши проект вiдведення земельної дiлянки  _________________________________ _________________________________________________________, враховуючи позитивний  (назва юридичної особи) висновок державної землевпорядної експертизи, керуючись статтями 123, 124, 186,  роздiлом Х “Перехiднi положення” Земельного Кодексу України та Законом України “Про мiсцеве самоврядування в Українi”,  

ВИРIШИЛА:   

1.Вилучити iз  земель

___________________________________________________________ ________________________________________________________________земельну дiлянку (назва землекористувача, у якого вилучається земельна дiлянка) площею _______га, в тому числi __________________________________________________                                                                                       (по угiддях)   

2.Передати зазначену земельну дiлянку площею ______________га, в тому числi___________________________ в оренду термiном на ____________________________                           (по угiддях) __________ рокiв _______________________________________________________________                                                                                      (назва юридичної особи) пiд__________________________________________________________________ за адресою (назвати для чого) _______________________________________________________________________________ (назвати мiсце розташування земельної дiлянки)  

    3.Доручити сiльському (селищному, мiському) головi укласти договiр оренди  земельної дiлянки згiдно з чинним законодавством та подати його на  затвердження________________ радi.  

     4._______________________________________________________________

зареєструвати                                        (назва юридичної особи) договiр оренди земельної дiлянки у вiдповiдностi з чинним законодавством.  

 

 

Сiльський (селищний, мiський) голова _____________________________________  

 

 

Додаток  20

(форма)

Начальниковi iнспекцiї архiтектурно-будiвельного контролю __________________________________________________ ________________________________________________ (найменування району, мiста)                                                                                                       Забудовник  (замовник)_____________________________________ (найменування, адреса, телефон, банкiвськi реквiзити) _____________________________________________________

ЗАЯВА

Прошу дати дозвiл на виконання будiвельних робiт  з_______________________________ ___________________________________________________________________________________                             (вид робiт, найменування та адреса об 'єкта) на пiдставi документiв, що додаються:

1. Дозвiл на будiвництво об'єкта  _____________________________________________________ (орган, що видав, дата та номер документа)

2. Документ, що засвiдчує право власностi (користування) земельною дiлянкою _______________________________________________________________________________________ (орган, що видав, дата та номер документа)

3.Проектна документацiя  розроблена______________________________________________ (найменування проектної органiзацiї) _____________________________________________________________________________________________ та  погоджена

__________________________________________________________________________________ (орган, що погодив, дата та номер погодження)  

4. Комплексний висновок державної iнвестицiйної експертизи  __________________________________ ________________________________________________________________________________________ (орган, що надав висновок, дата та номер висновку)   

5. Документи про призначення вiдповiдальних виконавцiв робiт _______________________________________________________________________________________ (назва документа, дата та його номер) ______________________________________________________________________________________

6. Документи про затвердження проектної документацiї ______________________________                                                                                                                       (назва документа, дата та його номер) __________________________________________________________________________________ Строк закiнчення будiвельно-монтажних  робiт

_____________________________________ (квартал, рiк) Забудовник (замовник)  ________________________________________________________________________  

М. П.                                                                                 Дата_____  

 

Додаток  21

(Положення про порядок надання дозволу на виконання будiвельних робiт, затверджене Наказом Держбуду України вiд 05.12.2000 № 273,зареєстровано в Мiнiстерствi  юстицiї України 25.12.2000 за № 945/5166 )

ПЕРЕЛIК  БУДIВЕЛЬНИХ РОБIТ, НА ВИКОНАННЯ ЯКИХ НЕ  ВИМАГАЄТЬСЯ ДОЗВIЛ IНСПЕКЦIЇ  

ДЕРЖАРХБУДКОНТРОЛЮ

Поточний ремонт будiвель та споруд без змiни призначення примiщень.  

Капiтальний ремонт та реконструкцiя повiтряних лiнiйних електромереж .  

Вiдновлення присiлого або влаштування нового мостiння навкруги будiвлi з метою  охорони грунту пiд фундаментами вiд розмивання або перезволоження.  

Захист мереж вiд електрокорозiї.  

Вiдновлення або улаштування нових тротуарiв.  

Вiдновлення або улаштування нових прибудинкових проїзних дорiг.  

Улаштування дитячих майданчикiв, майданчикiв для вiдпочинку людей, озеленення  прибудинкової територiї. Будiвництво спортивних майданчикiв у дворах, а також у межах  мiкрорайонiв.  

Улаштування декоративної огорожi висотою до 1 метра навколо майданчикiв лiтнiх кафе  (лiтнi майданчики для торгiвлi i обслуговування населення без навiсiв).  

Тимчасовi будiвлi та споруди, зведення яких не потребує виконання робiт з  улаштування фундаментiв.  

Проведення робiт, пов'язаних iз лiквiдацiєю аварiй (обрушень) та вiдновленням  функцiонування об'єктiв для забезпечення життєдiяльностi населення при надзвичайних  ситуацiях.  

 

 

Додаток  22

Затверджено наказом Держбуду України вiд 09.09.1999 № 220 зареєстрованим Мiнiстерством юстицiї України 23.09.1999 за № 643/3969  

 

Положення про архiтектурно-технiчний паспорт об'єкта архiтектури  

Положення про    архiтектурно-технiчний    паспорт    об'єкта архiтектури,   розроблене  вiдповiдно  до  статтi 12 Закону України “Про архiтектурну дiяльнiсть”,  є обов'язковим для всiх суб'єктiв  архiтектурної дiяльностi на територiї України незалежно вiд форм власностi. Зазначене Положення встановлює порядок складання,  розгляду i затвердження  архiтектурно-технiчного паспорта та     його використання. Архiтектурно-технiчний паспорт    складається     з     метою забезпечення     архiтектурної,    конструктивної,   технiчної   та функцiональної iдентифiкацiї  об'єкта архiтектури та надiйної  його експлуатацiї.

Порядок складання архiтектурно-технiчного паспорта.

1. Архiтектурно-технiчний паспорт об'єкта архiтектури (далi - архтехпас- порт)  складається  на замовлення замовника (забудовника) генеральним   проектувальником   об'єкта   архiтектури  за  участю генерального  пiдрядника  у 3-х  екземплярах (оригiнал i двi копiї) на  кожний  завершений  будiвництвом  об'єкт   до  прийняття його в експлуатацiю.

2. Архтехпаспорт мiстить вiдомостi про замовника, архiтектора - автора проекту, iнших розробникiв проекту, пiдрядника та основнi характеристики об'єкта  архiтектури.

3. В архтехпаспортi визначаються особливi умови  експлуатацiї об'єкта архi- тектури,  гарантiйнi зобов'язання виконавцiв проектних i будiвельних робiт,  а   також  його  окремих  елементiв,  якi  не пiдлягають  змiнам  без  згоди архiтектора - автора проекту,  а за його вiдсутностi - органу мiстобудування та архiтектури.

4. Архтехпаспорт   передається   замовнику  (забудовнику)  до утворення державної приймальної (технiчної)  комiсiї з прийняття його в експлуатацiю.

5. Витрати на складання архтехпаспорта  входять  до  вартостi робiт з авторського нагляду, визначенiй у договорi.

6. Архтехпаспорт  складається  пiсля  завершення  будiвництва об'єкта архiтектури на пiдставi:

даних  з  погодженої  i  затвердженої в установленому порядку проектної документацiї з урахуванням змiн до неї;

актiв на прихованi роботи;

виконавчих схем монтажу елементiв та замiрiв на об'єктi;

технiчних характеристик матерiалiв i обладнання, викладених у вiдповiдних паспортах i сертифi- катах;

актiв пусконалагоджувальних випробувань систем i обладнання.

7. Генпiдрядник  зобов'язаний передати генпроектувальнику всi необхiднi для  складання архтехпаспорта документи пiсля  закiнчення будiвельних робiт на об'єктi.  

8. Архтехпаспорт разом з  iншими  документами,  передбаченими ДБН   А.3.1-3-94  “Прийняття в експлуатацiю закiнчених будiвництвом об'єктiв. Основнi  положення”,  подається  на  розгляд  державнiй приймальнiй (технiчнiй)   комiсiї   з   прийняття   об'єкта   в експлуатацiю. Невiдповiднiсть  стану  об'єкта  на  момент роботи зазначених комiсiй  з  даними в архтехпаспортi є пiдставою для вiдмови комiсiї у прийняттi об'єкта в  експлуатацiю.

9. Пiсля пiдписання акта  державної  приймальної  (технiчної) комiсiї    архтехпаспорт   передається   до   вiдповiдного   органу мiстобудування i  архiтектури для затвердження.  Пiсля затвердження один   примiрник   копiї    архтехпаспорта   залишається  в  архiвi вiдповiдного  органу   мiстобудування    та   архiтектури,   другий примiрник  копiї  передається  генпроектувальнику,  а   оригiнал  - замовнику (забудовнику).

10. Архтехпаспорт зберiгається власником об'єкта архiтектури, архiтектором    -   автором   проекту   та   вiдповiдним    органом мiстобудування та архiтектури  протягом усього перiоду експлуатацiї архiтектурного об'єкта.

11. При  змiнi  власника архiтектурного об'єкта архтехпаспорт разом з  проектною документацiєю передається новому власнику.

12. При  втратi  власником  архтехпаспорта  вiдповiднi органи  мiстобудування та архiтектури видають йому дублiкат.  

Додаток до Положення про архiтектурно-технiчний паспорт об'єкта  архiтектури.                                        

                                ЗАТВЕРДЖЕНО  ___________________________________________________                                       (назва органу мiстобудування та архiтектури) ___________________________________________________                                                           (дата i номер наказу)  

Архiтектурно-технiчний паспорт об'єкта архiтектури   _________________________________________________________________________ (назва, потужнiсть об'єкта i мiсце його розташування)  

Генеральний проектувальник         ___________________________________________                                                                  (пiдпис керiвника, дата)                            М.П.  Генеральний пiдрядник              __________________________                                                                    (пiдпис керiвника, дата)                            М.П.  

Вiдомостi про суб'єктiв архiтектурної дiяльностi      

1. Об'єкт споруджено за проектом автора (авторiв) ________________________________________________________________________ _ (прiзвище, iм'я, по батьковi головного архiтектора  (iнженера) проекту, звання, посада, мiсце постiйної  роботи та  iнших авторiв, що визначенi документом про затвердження проекту)  _______________________________________________________________________  

 

2. Проектна документацiя розроблена:  

2.1. Генеральна проектна органiзацiя  _______________________________________ ________________________________________________________________________ _ (назва, юридична адреса)  

2.2. Субпiдряднi проектнi органiзацiї  _________________________________________ ________________________________________________________________________ _ ________________________________________________________________________ _ (назва, юридична адреса)  

3. Будiвництво об'єкта здiйснено:      

3.1. Генеральна пiдрядна органiзацiя  _______________________________________ ________________________________________________________________________ _ (назва, юридична адреса)      

3.2. Субпiдряднi органiзацiї:  ______________________________________________ ________________________________________________________________________ _ (назва, юридична адреса)  

4. Замовник та iнвестор  __________________________________________________ ________________________________________________________________________ _ (назва, юридична адреса)  

 5. Документ про затвердження проектної документацiї: ________________________________________________________________________ _ ________________________________________________________________________ _  

  6.  Обсяг виконання проекту, назва i юридична адреса власника документацiї,  архiвний № зберiгання ________________________________________________________________________ _ ________________________________________________________________________ _  

    7. Термiн зберiгання проектної документацiї  ___________________________________  

    Основнi технiко-економiчнi характеристики об'єкта архiтектури  

1. Загальнi технiчнi вiдомостi.  

    1.1.  Призначення  об'єкта,  потужнiсть, мiсткiсть, пропускна спроможнiсть,  загальна кiлькiсть працюючих тощо  _______________________________________________________  

    1.2. Дата початку  будiвництва_____________________________________________     

1.3. Дата завершення будiвництва (прийняття в експлуатацiю) ________________________________________________________________________ _    

1.4. Площа дiлянки  (кв.м)

________________________________________________  

1.5. Площа забудови (кв.м)  ___________________________________________________      

1.6. Кiлькiсть поверхiв  (у  т.ч.  вбудовано-прибудованих  до житлових  будинкiв)

______________________________________________________      

  1.  Конструктивна схема (система) будiвлi,  споруди ____________________________ _______________________________________________________________________________      

1.8. Наявнiсть iнженерного обладнання  ________________________________________ _______________________________________________________________________________  

    2.  Основнi технiко-економiчнi показники об'єкта виробничого,  транспортного та iншого промислового призначення №  з\п Показники (потужнiсть  продуктивнiсть  протяжнiсть i т. iн.). Одиниця  вимiру За проектом  

 

Загальна ( з  урахуванням  ранiше прийнятих) У тому числi  пускового  комплексу  

1 2 3 4 5  

 

 3.     Основнi     технiко-економiчнi    показники    об'єкта житлово-цивiльного  призначення №  п\п Показник Одиниця вимiру За проектом  

1 2 3 4  

1. Будiвельний обєм (у т.ч. пiдземної  частини куб.м )

 

 

2. Загальна площа будинку, споруди Житлова площа ( для житлового  будинку) кв.м  

 

3. Кiлькiсть квартир (для житлового будинку) у т.ч. -  одноквартирних, - дво, - трьох, - чотирьох, - пяти i бiльше одиниць  

 

4. Нормативна площа, корисна площа  (для громадських будiвель або  споруд) кв.м  

 

5 Вартiсть одиницi вимiру ( 1 кв.м загальної площi 1 куб. будiвельного обєму, тощо /грн.)  

6 Витрати тепла на опалення 1 кв.м  загальної площi Вт\ кв.м  

 

Примiтка. Окремо  наводяться  показники вбудованих та прибудованих примiщень в житлових будинках, якщо такi є в проектi.  

    4. Основнi конструктивнi характеристики:      

4.1. Основи      

4.1.1. Характернi iнженерно-геологiчнi  розрiзи

_________________________________ _______________________________________________________________________________  

4.1.2. Тип, фiзико-механiчнi характеристики основ  ___________________________ ________________________________________________________________________ _      

4.2. Фундаменти

4.2.1.Тип,  матерiал  конструкцiй,  загальна довжина, площа опори та мiцнiснi характеристики фундаментiв  _______________________________ ________________________________________________________________________  

Конструктивнi елементи  

4.3.1.  Зовнiшнi  стiни  (тип,  матерiал,  товщина, мiцнiсть, загальна  площа  з  урахуванням вiкон, вхiдних i балконних дверей, тепловий опiр) ___________________________________________________________ ________________________________________________________________________ _  

    4.3.2. Внутрiшнi несучi стiни (тип, матерiал, товщина, iнш.) ________________________________________________________________________ _  

    4.3.3. Перекриття (тип, матерiал, товщина, iнш.)  _____________________________  

 

    4.3.4.  Покриття  (тип, матерiал утеплення покриття, загальна площа, iнш.)  ______________________________________________________________ ________________________________________________________________________ _  

    4.3.5. Сходова клiтина (тип, матерiал)  ______________________________________  

    4.3.6. Тип   вiкон,   вхiдних   та   балконних   дверей,   їх теплотехнiчнi характеристики, загальна площа  ________________________________ ________________________________________________________________________ _ ________________________________________________________________________ _  

    4.4. Опорядження  

    4.4.1.   Тип   зовнiшнього   опорядження,  види  застосованих матерiалiв,   елементи  монументально-декоративного  мистецтва,  їх фiзико-механiчнi  та   експлуатацiйнi  характеристики (затверджений паспорт фасаду  додається)_______________________ ________________________________________________________________________ _ ________________________________________________________________________ _  

    4.4.2. Тип внутрiшнього опорядження, застосованi технологiї i матерiали, їх  фiзико-механiчнi та експлуатацiйнi характеристики ________________________________________________________________________ _ ________________________________________________________________________ _      

4.5. Зовнiшнi iнженернi мережi  

4.5.1. Тепловi мережi  ____________________________________________________ ________________________________________________________________________ _         (матерiал трубопроводiв, загальна довжина, джерело  теплопостачання, втрати тепла на 100 м довжини)  

4.5.2. Мережi газопостачання  _____________________________________________ ________________________________________________________________________ _ (матерiал трубопроводiв, загальна довжина, дiаметр,  точка пiдключення, робочий тиск)  

4.5.3. Мережi водопостачання  _____________________________________________ ________________________________________________________________________ _ (матерiал трубопроводiв, загальна довжина, джерело водопостачання, термiчний опiр стiнок трубопроводiв)  

4.5.4. Каналiзацiйнi мережi  ______________________________________________ ________________________________________________________________________ _ (види каналiзацiї з указанням їх точки пiдключення, розмiри каналiв (трубопроводiв),  загальна довжина)  

4.5.5. Електропостачання, телефоннi, телекомунiкацiйнi  мережi__________________________________________________________________ _ ________________________________________________________________________ _  

4.6. Iнженерне обладнання будинку (споруди)       

4.6.1. Вентиляцiя i кондицiювання повiтря  __________________________________ ________________________________________________________________________ _     

4.6.2. Опалення  _________________________________________________________ ________________________________________________________________________ _ (тип, джерело енергопостачання, технологiя, матерiал трубопроводiв, тип нагрiвальних елементiв, облiк  тепловитрат та iнш.)  

4.6.3. Водопостачання (холодне та гаряче)  __________________________________ ________________________________________________________________________ _ (тип, матерiал водопроводiв, облiк витрат)  

4.6.4. Системи електропостачання й освiтлення  ______________________________ ________________________________________________________________________ _ (тип, встановлена потужнiсть, обладнання, загальна потужнiсть освiтлювальних приладiв)  

 4.6.5.  Телефонiзацiя,  теле-, радiофiкацiя, диспетчеризацiя, сигналiзацiя  _______________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________  

4.7. Лiфти та iнше пiдйомно-транспортне обладнання  ________________________ ________________________________________________________________________ _ (кiлькiсть, типи з в казанням вантажопiдйомностi)     

4.8. Благоустрiй прилеглої територiї  _______________________________________ ________________________________________________________________________ _ (площа, в т. ч. зелених насаджень, дорiжок, дитячих майданчикiв, опис планування, застосування мал.арх.форм)  

4.9. Допустимi кориснi навантаження  

4.9.1. Ферми (балки), перекриття  __________________________________________  

4.9.2. Перекриття  мiжповерховi____________________________________________  

4.9.3.  Покриття_________________________________________________________  

5. Гарантiйнi зобов'язання виконавцiв проектних i будiвельних робiт  

5.1. Генеральний  проектувальник  зобов'язується  за   повної реалiзацiї     проекту   при   будiвництвi   забезпечити   безпечну експлуатацiю об'єкта та  дотримання технiко-економiчних  показникiв у межах будiвельних норм i  правил, АПЗ та умов контракту.      

5.2. Генеральний   пiдрядник    зобов'язується    забезпечити гарантiйнi  термiни експлуатацiї об'єкта щодо таких його частин:      

5.2.1.  Несучi конструкцiї ____________________________ рокiв      

5.2.2.  Огороджувальнi конструкцiї ____________________ рокiв      

5.2.3.  Зовнiшнє опорядження __________________________ рокiв      

5.2.4.  Внутрiшнє опорядження _________________________ рокiв      

5.2.5.  Зовнiшнi iнженернi мережi _____________________ рокiв     

5.2.6.  Внутрiшнi iнженернi мережi __________________ рокiв      

5.2.7.  Сантехнiчнi комунiкацiї _______________________ рокiв      

5.2.8.  Електромережi _________________________________ рокiв      

5.2.9.  Благоустрiй прилеглої територiї _______________ рокiв      

5.2.10. Iнженерне забезпечення _____________________рокiв      

6. Особливi умови щодо експлуатацiї об'єкта архiтектури:      Без згоди    архiтектора    -   автора   проекту   й   органу мiстобудування  та архiтектури забороняється змiнювати:  

6.1. Фасади, деталi фасадiв  _______________________________________________                                                                          (указати)      

6.2. Основнi несучi конструкцiї або їх елементи  _____________________________                                                                                                         (указати)      

6.3. Iнтер'єри  ___________________________________________________________ (указати)     

6.4. Благоустрiй  ________________________________________________________                                                                        (указати)

6.5. Твори монументально-декоративного  мистецтва_________________________ ________________________________________________________________________ _ (указати)  

    З  умовами  експлуатацiї  та  утримання  об'єкта  архiтектури вiдповiдно   до    архтехпаспорта  ознайомився  i  зобов'язуюсь  їх виконувати.  

Замовник (забудовник)  ___________________________________________________________                                                                     (посада, пiдпис, прiзвище, iм'я, по батьковi)  

 

 

Додаток  23  

  (форма)  

 

Управлiння мiстобудування  та архiтектури облдержадмiнiстрацiї   

 

ЗА Я В А

_____________________________________________________________________________ (виконавець) просимо зареєструвати замовлення на виконання вказаних у перелiку топографогеодезичних робiт

_____________________________________________________________ __ ______________________________________________________________________________ (назва обєкта) Замовнику  _____________________________________________________________________  

Роботи будуть виконуватись  згiдно

________________________________________________  

№  п/п   Перелiк робiт Термiн виконання  робiт  

 

 

 

 

Початок Кiнець Обсяг в га Вартiсть  грн.  

1 Комплекснi  iнжерно- геодезичнi  вишукування iз  складанням плану  М 1:500  

 

2 Зйомка поточних  змiн  

 

3 Викопiювання  

 

 

4   Послуги   

 

5 Разом   

 

Оплату послуг, збереження та повернення матерiалiв гарантуємо.  

 

 

 

М.П. (печатка та пiдпис керiвника органiзацiї, що пiдписує заявку)  

 

 Додаток  24    

(форма)  

Управлiння мiстобудування  та архiтектури облдержадмiнiстрацiї   

 

З А Я В А

________________________________________________________________________ _ (виконавець)  

просимо зареєструвати замовлення на проведення iнженерно-геологiчних вишукувань  ____ _____________________________________________________________________________________ (назва обєкта)  

Замовник

____________________________________________________________________________  

Адреса обєкта ____________________________________________________________  

Термiн виконання робiт  ____________________________________________________  

Загальна вартiсть робiт  _____________________________________________________  

 

 

 

М.П. (печатка та пiдпис керiвника органiзацiї, що пiдписує заявку)  

 

  

 Додаток  25    

Затверджено Постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.09.1998 № 1511 “Про затвердження типових правил розмiщення зовнiшньої реклами”  

_______ ____________  __________________   __________________  

ЗАЯВА

для отримання дозволу на розмiщення зовнiшньої реклами  

Заявник  __________________________________________________________________  

Адреса заявника  ___________________________________________________________  

Iдентифiкацiйний код  (номер)

_______________________________________________  

Телефон/факс _____________________  

   Прошу надати дозвiл на розмiщення зовнiшньої реклами за  адресою:

________________________________________________________________ _  

термiном на _____________________________________________________________  

Перелiк документiв, що додаються:  

 

 

 

М.П.  ___________________  

 

 

Додаток  26    

Затверджено Постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.09.1998 № 1511 “Про затвердження типових правил розмiщення зовнiшньої реклами”  

 

ДОЗВIЛ №_____

на розмiщення зовнiшньої реклами  

виданий _____ _______________на пiдставi рiшення  

(виконавчий орган сiльської,  селищної, мiської ) ради, дата i № рiшення)     

 

кому (для юридичної особи - повне найменування розповсюджувача зовнiшньої реклами, для фiзичної особи - прiзвище, iмя та по батьковi)  

адресою, телефон (телефакс). банкiвськi реквiзити, iдентифiкацiйний код (номер;, податковий  №  платника податку на додану вартiсть) ______________________________________________________________________________________ Адреса мiсця розташування спецiальної конструкцiї _____________________________________________________________________________________

Характеристика ( в тому числi технiчна) спецiальної конструкцiї ____________________________________________________________________________________ _ (вид розмiри, площа мiсця розташування)  

    Фотографiчний знiмок мiсця або комп'ютерний макет фрагменту мiсцевостi (розмiром  не менш як 6x9 см), де планується розташувати спецiальну конструкцiю  

 

Ескiз з конструктивним рiшенням топогеодезичний знiмок мiсцевостi спецiальної конструкцiї М 1:500 конструкцiї з привязкою  мiсця розташування наземної   спецiальної конструкцiї  

 

Вiдповiдальна за топогеодезичне   знiмання особа  

 ___________________________   (пiдпис, прiзвище, iмя та по батьковi)  

М.П.  

 

Узгоджувальна частина  

    1.Власник мiсця розташування спецiальної конструкцiї або уповноважений ним  орган (особа, зазначена в пунктi 5 статтi 48 Закону України “Про власнiсть”) _______________________________________________________________________________ (для юридичної особи -  повне найменування, пiдпис, для фiзичної особи - прiзвище, iмя та по батьковi, паспортнi данi)  

М.П.  

    2.Орган Державтоiнспекцiї  

(пiдпис, прiзвище, iмя та по батьковi уповноваженої особи)  

 

М.П.  

    3.Органи, зазначенi в пунктi 5 статтi 15 Закону України “Про рекламу”  

_______________________________________________________________________________ (повне найменування, пiдпис, прiзвище, iмя та по батьковi уповноваженої особи) ________________________________________________________________________ _ М.П.  

   Термiн дiї дозволу з  ___________по _______________ Керiвник виконавчого органу сiльської (селищної, мiської) ради або уповноважена ним  посадова особа цього органу

_____________________________________________________ (пiдпис, прiзвище, iмя та по батьковi )  

_______________________________________________________________________________  

М.П.       

Фотографiчний знiмок мiсця розмiщення (не менш як 6х9 см) пiсля розташування на  ньому спецiальної конструкцiї  

 

 

 

 

 

 

Керiвник робочого органу ______________________________                                                    (пiдпис, прiзвище, iмя та по батьковi) М.П.  

 

 

Додаток  27

 

“Типовi правила розмiщення малих архiтектурних форм для здiйснення пiдприємницької дiяльностi” затверджено Наказом Державного комiтету будiвництва,  архiтектури та житлової полiтики України вiд 13.10.2000 № 227, зареєстрованого Мiнiстерством юстицiї України 27.10.2000 за №  755/4976    

Керiвнику мiсцевого органу виконавчої влади (виконавчого органу ради)                ____________________ _____р.  

ЗАЯВКА

на надання дозволу на розмiщення малої архiтектурної форми  

Суб'єкт пiдприємницької  дiяльностi_____________________________________________                                                                                                     (прiзвище, iм'я та по батьковi)  

Адреса суб'єкта пiдприємницької  дiяльностi_________________________________________  

Iдентифiкацiйний код (номер)  _____________________________________________________  

Iндивiдуальний податковий номер суб'єкта пiдприємницької дiяльностi  _________________  

Телефон (телефакс)  ______________________________________________________________  

   Прошу      надати      дозвiл      на      розмiщення      малої      архiтектурної      форми       за адресою  ______________________________________________________________________, (адреса або приблизне мiсце розмiщення малої архiтектурної форми)  

  функцiональне призначення малої архiтектурної форми (торгiвля, швидке харчування  то

_________________________________________________________________________                                                                                                                                   характеристика (павiльйон, кiоск, тимчасовий пристрiй для сезонної торгiвлi, iнше  згiдно з пунктом 2 Правил, розмiри, площа мiсця розмiщення)  ________________________________ _______________________________________________________________________________  

термiн

_________________________________________________________________________ (при розмiщеннi малої архiтектурної форми на землях державної та комунальної власностi)  

М.П.  ___________________________________________________________________                                              пiдпис, прiзвище, iм'я та по батьковi заявника або уповноваженої ним особи)  

 

Перелiк документiв, що додаються: нотарiально засвiдчена копiя  свiдоцтва про державну реєстрацiю заявника як суб'єкта  пiдприємницької дiяльностi в Українi; копiя свiдоцтва реєстрацiї платника податку на додану вартiсть (при потребi)  документ, що посвiдчує право на земельну дiлянку.   

 

 

Додаток  28

“Типовi правила розмiщення малих архiтектурних форм для здiйснення пiдприємницької дiяльностi” затверджено Наказом Державного комiтету будiвництва, архiтектури та житлової полiтики України вiд 13.10.2000 № 227, зареєстрованого Мiнiстерством юстицiї України 27.10.2000 за № 755/4976  

(форма)  

ДОЗВIЛ №____

на розмiщення малої архiтектурної форми  

Виданий ” ___ “ _________     200 -- р. на пiдставi документа, що засвiдчує право на земельну дiлянку

_______________________________________________________________ кому

___________________________________________________________________________    (повне найменування суб'єкта пiдприємницької дiяльностi) ______________________________________________________________________________________ (адреса, телефон (телефакс), банкiвськi реквiзити, iдентифiкацiйний код (номер), iндивiдуальний податковий номер суб'єкта  пiдприємницької дiяльностi)     Адреса мiсця розмiщення малої архiтектурної форми  _______________________________ _______________________________________________________________________________     

Функцiональне призначення малої архiтектурної форми (торгiвля, швидке  харчування  тощо)__________________________________________________________________________     

Характеристика (павiльйон, кiоск, тимчасовий пристрiй для сезонної торгiвлi тощо  згiдно з пунктом 2 Правил, розмiри)  _____________________________________________________  

    Пiдпис уповноваженої  особи:

___________________________________________________                                                                                               (пiдпис)                                                                                     (прiзвище, iнiцiали)  

Дата М.П.  

 

 

 

Додаток  29

“Типовi правила розмiщення малих архiтектурних форм для здiйснення пiдприємницької дiяльностi”затверджено Наказом Державного комiтету будiвництва, архiтектури та житлової полiтики України вiд 13.10.2000 № 227, зареєстрованого Мiнiстерством юстицiї України 27.10.2000 за № 755/4976  

(форма)  

АКТ державної технiчної    комiсiї   про   прийняття   стацiонарної малої    архiтектурної форми в експлуатацiю __________200_р.  

(мiсцезнаходження малої архiтектурної форми) державна технiчна комiсiя, призначена  __________________________________________                                                                                                      (назва органу, який призначає технiчну комiсiю) рiшенням вiд ____________ 200_ р. N _____ на пiдставi пункту 23 Типових правил розмiщення малих архiтектурних форм для  здiйснення пiдприємницької дiяльностi у складi:  голови - (посада, прiзвище, iм'я та по батьковi) членiв комiсiї - представникiв:  забудовника (замовника) ________________________________________________  

(посада, прiзвище, iм'я та по батьковi)  проектувальника (автора проекту) ________________ _____________________________                                                                                                                                                                                           (посада, прiзвище, iм'я та по батьковi)  органiзацiї, яка виконувала спорудження (установлення) ___________________ _____________________________________________________________________________ (посада, прiзвище, iм'я та по батьковi) органiв Державного санiтарно-епiдемiологiчного  нагляду

____________________________ _________________________________________________________________________

_ _________________________________________________________________________

_ (посада, прiзвище, iм'я та по батьковi) органiв Державного пожежного нагляду  _________________________________________   _________________________________________________________________________

_ (посада, прiзвище, iм'я та по батьковi) органiв мiстобудування та  архiтектури

_____________________________________________ ________________________________________________________________________

_ (посада, прiзвище, iм'я та по батьковi)

ВСТАНОВИЛА:

I. Державнiй технiчнiй комiсiї пред'явлена стацiонарна мала архiтектурна форма  _________ ________________________________________________________________________ _ ________________________________________________________________________

_ (назва та належнiсть об'єкта)  встановлена згiдно з паспортом прив_язки, виданим _______________________________  

_______________________________________________________________________________ (назва органу, який видав паспорт прив'язки) вiд ______________ 200_ р. № ____

2.Внаслiдок огляду об'єкта встановлено, що стацiонарна мала архiтектурна форма  встановлена згiдно з паспортом прив'язки та виданими технiчними умовами на  проектування. 3. Об'єкт має такi показники:  

_______________________________________________________________________________ (потужнiсть, продуктивнiсть, площа тощо)  

Рiшення державної технiчної комiсiї: ________________________________________________________________________

_ (назва об'єкта) прийняти в експлуатацiю. Голова технiчної комiсiї _____                  _____ ---------------     ______ ________________________        (пiдпис)                                                                 (прiзвище, iнiцiали)  

Члени технiчної комiсiї             ---------------                             ---------------------------------                                                                                                                    (пiдпис)       (прiзвище, iнiцiали)