Семинар
 
Email
Пароль
?
Войти Регистрация


ВДОП 6.1.36-5.10-95 Інструкція з охорони праці під час виконання робіт з виготовлення конструкцій будівельних сталевих. Загальні вимоги безпеки

Название (рус.) ВДОП 6.1.36-5.10-95 Інструкція з охорони праці під час виконання робіт з виготовлення конструкцій будівельних сталевих. Загальні вимоги безпеки
Кем принят Не определен
Тип документа Інші
Рег. номер 6.1.36-5.10-95
Дата принятия 01.01.1970
Статус Действующий
Скачать этот документ могут только зарегистрированные пользователи в формате MS Word




 



Емкости

КОРПОРАЦІЯ «УКРМОНТАЖСПЕЦБУД»

ВІДОМЧИЙ ДОКУМЕНТ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

ВДОП  6.1.36-5.10-95

Інструкція

з охорони праці під час виконання робіт

з виготовлення конструкцій

будівельних сталевих.

загальні вимоги безпеки


КОРПОРАЦІЯ «УКРМОНТАЖСПЕЦБУД»

ВІДОМЧИЙ ДОКУМЕНТ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказом корпорації
«Укрмонтажспецбуд»
від  04.04.1995 р.
№ 21

ПОГОДЖЕНО

з Комітетом
Держнаглядохоронпраці
(лист від 26.12.95 р.
№ 03.65300.001)

ВДОП   6.1.35-5.10-95

ІНСТРУКЦІЯ

З ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ РОБІТ

З ВИГОТОВЛЕННЯ КОНСТРУКЦІЙ

БУДІВЕЛЬНИХ СТАЛЕВИХ.

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ БЕЗПЕКИ


1. Розроблено Українським акціонерним пр
оектно-конструкторським і технологічним інститутом «Укр.-стальпроект» НВО «Укрстальконструкція»

2. Внесено на затвердження Управлінням технічного розвитку виробництва корпорації «Укрмонтажспецбуд» і НВФ «Укрспецмонтажпроект»

3. Погоджено Придніпровським територіальним управлінням Комітету Держнаглядохоронпраці

4. Розроблено    вперше

 

ІНСТРУКЦІЯ

З ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ РОБІТ
З ВИГОТОВЛЕННЯ КОНСТРУКЦІЙ
БУДІВЕЛЬНИХ СТАЛЕВИХ.

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ БЕЗПЕКИ

Дата введення _________

1. ОБЛАСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ

Даний відомчий документ поширюється на організації і підприємства корпорації «Укрмонтажспецбуд», що проектують заводи, цехи і ділянки по виготовленню будівельних сталевих конструкцій, розробляють виробничі процеси виготовлення і виготовлюють будівельні сталеві конструкції як у заводських умовах, так і в умовах будівельного майданчика.

Відомчий документ встановлює вимоги безпеки до виконання наступних виробничих процесів:

- очищення металопрокату і конструкцій (механічне, хімічне);

- роботи розмічальні (намотувальні), виготовлення шаблонів;

- обробка металів різанням (фрезерування, стругання, свердління, різання ножівковими полотнами і дисковими пилками, токарська обробка, розточування, шліфування, дроблення);

- обробка металів тиском (правильно-згинальні роботи, різання на ножицях і пресах, пробивання отворів, холодне штампування, кування, гаряче штампування, клепка);

- зварювання і термічне різання металів (електричне і газове зварювання, термічне різання);

- роботи зварювальні;

- нанесення протикорозійних захисно-декоративних лакофарбових і металевих покрить (фарбуванням, газотермічним напилюванням, гарячим і електрохімічним засобами;

- роботи вантажно-розвантажувальні (які виконуються механізованими пристроями - мостовими, козловими, стріловими самохідними кранами, кран-балками, кран-штабелерами і ручними вантажопідіймальними пристроями, лебідками, талями, блоками, домкратами, а також вручну);

- процеси переміщення вантажів (вантажопідіймальними кранами, транспортними візками, конвеєрами, вручну).

2. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

2.1. Розробка, організація і проведення виробничих процесів по виготовленню будівельних сталевих конструкцій (надалі у тексті - конструкцій) повинні виконуватися відповідно до вимог діючих відомчих норм і галузевих інструкцій з охорони праці на відповідні види робіт.

2.2. Технологічні процеси виготовлення конструкцій повинні виконуватися по режимах, розроблених відповідно до технічних умов і правил експлуатації, зазначених в паспортах на устаткування чи інструмент.

2.3. На кожний технологічний процес повинна розроблятися технологічна документація за ГОСТ 3.1102-81*.

У технологічній документації повинні бути відображені розміри оброблюваних виробів, режим обробки, інструмент, зазначені місця і засоби кріплення деталей, що забезпечують їх стійке положення в процесі виготовлення, а також засоби індивідуального захисту для працюючих по кожній професії.

2.4. Технологічні процеси виготовлення конструкцій повинні виконуватися на справному устаткуванні і за наявності огороджень небезпечних зон.

2.5. При розробці виробничих процесів виготовлення конструкцій треба передбачати їх максимальну механізацію.

2.6. При розробці і організації виробничих процесів повинно бути передбачено на робочому місці усунення впливів на працюючих у небезпечних зонах шкідливих виробничих факторів відповідно до ГОСТ 12.0.003-74*, які можуть мати місце при виготовленні конструкцій:

2.6.1. Фізичних:

- машин, що рухаються, і механізмів;

- незахищених рухливих елементів виробничого устаткування;

- виробів, що пересуваються, заготівель, матеріалів;

- підвищеної запиленості і загазованості повітря;

- підвищеної чи зниженої температури поверхні устаткування, елементів конструкції;

- підвищеної чи зниженої температури повітря;

- підвищеного рівня шуму;

- підвищеного рівня вібрації;

- підвищеного рівня ультразвуку;

- підвищеної чи зниженої вологості повітря;

- підвищеної чи зниженої рухливості повітря;

- підвищеної чи зниженої іонізації повітря;

- підвищеного рівня іонізуючих випромінювань;

- небезпечного рівня напруги в електричному ланцюзі;

- підвищеного рівня статичної електрики;

- підвищеної напруги електричного струму;

- підвищеної напруженості магнітного поля;

- відсутності чи недостатності природного світла;

- недостатньої освітленості;

- підвищеної яскравості світла;

- зниженої контрастності;

- підвищеного рівня ультрафіолетової радіації;

- підвищеного рівня інфрачервоної радіації;

- інтенсивного випромінювання зварювальної дуги;

- гострих крайок, заусенців, шорсткості на поверхнях заготівель, інструментів і устаткування;

- розташування робочого місця на значній висоті щодо поверхні (підлоги).

2.6.2. Хімічних:

- дрібнодисперсного пилу і газів, що містять у своєму складі токсичні компоненти оброблюваних металів і лакофарбових матеріалів.

2.6.3. Психофізіологічних:

- фізичних перевантажень;

- динамічних і статичних.

2.6.4. Нервово-психічних перевантажень:

- перенапруга аналізаторів;

- монотонність праці.

2.7. Гранично допустимі концентрації шкідливих речовин, що утворяться при виготовленні конструкцій, не повинні перевищувати значень, встановлених ГОСТ 12.1.005-88.

3. ВИМОГИ ДО ВИРОБНИЧИХ ПРОЦЕСІВ

3.1. Вимоги безпеки при очищенні металопрокату і конструкцій.

3.1.1. Розробка, організація і проведення технологічних процесів очищення металопрокату і конструкцій від продуктів корозії і інших забруднень механічною і хімічною обробками повинні виконуватися відповідно до вимог ГОСТ 8.305-84*, ГОСТ 9.402-80*, ГОСТ 12.2.010-75*, ГОСТ 12.3.005-75*, ГОСТ 12.3.028-82*, ДНАОП 0.00-1.07-87, «Правил і норм техніки безпеки, пожежної безпеки і виробничої санітарії для фарбувальних цехів», затверджених Міністерством хімічного і нафтового машинобудування СРСР, «Правил і норм техніки безпеки, пожежної безпеки і виробничої санітарії для фарбувальних цехів заводів і підприємств по виготовленню металоконструкцій», затверджених Міністерством монтажних і спеціальних будівельних робіт СРСР.

3.1.2. Дробеметна і дробеструйна обробка металопрокату чи конструкцій з наступним очищенням їх поверхонь від пилоподібних залишків і дробу повинні бути механізовані і виконуватися в камерах.

3.1.3. Завантаження і вивантаження конструкцій у дробеструйних камерах, а також відкривання дверей у дробеметних і дробеструйних камерах повинні виконуватися при відключених апаратах, що подають дріб, і повному осіданні пилу.

3.1.4. Повітря, що подається під пневмошолом чистильника, повинне відповідати санітарно-гігієнічним вимогам, встановленим ГОСТ 12.1.005-88.

3.1.5. Подача розчинів травлення при їх корегуванні повинна здійснюватися централізовано по трубопроводах чи із застосуванням засобів малої механізації.

3.2. Вимоги безпеки при розмітці (позначці) і виготовленні шаблонів.

3.2.1. Організація і проведення розмічальних (наметувальних) робіт і виготовлення шаблонів повинні відповідати вимогам ГОСТ 12.3.042-88.

3.2.2. Устаткування, що використовується для виготовлення шаблонів, повинне відповідати ГОСТ 12.2.026.0-77*, машини ручні електричні ГОСТ 12.2.013.0-91, «Правилам техніки безпеки і виробничої санітарії деревообробної промисловості», затвердженим Мінліспромом.

3.3. Вимоги безпеки при обробці металів різанням.

3.3.1. Розробка, організація і проведення технологічних процесів обробки металів різанням повинні виконуватися відповідно до вимог ГОСТ 12.3.023-80*, ГОСТ 12.3.025-80*, ГОСТ 12.3.028-82*.

Устаткування, що використовується при обробці металів різанням, повинне відповідати ГОСТ 12.2.009-80*, пристосування верстатні - ГОСТ 12.2.029-88*, «Правилам техніки безпеки і виробничої санітарії при холодній обробці металів», затвердженим ЦК профспілок робочих машинобудування.

3.3.2. Розміщення рукавів для подачі мастильно-охолоджуючої рідини (МОР) у зону різання повинне виключати можливість їх зіткнення з різальним інструментом і частинами устаткування, що рухаються.

3.3.3. При роботі на заточувально-шлифувальних верстатах із двома абразивними кругами не допускається різниця зносу абразивних кругів за діаметром більше, ніж на 10%, згідно з «Посібником з експлуатації» на верстатах заточувально-шлифувальних.

3.4. Вимоги безпеки при обробці металів тиском.

3.4.1. Розробка, організація і проведення технологічних процесів обробки металів тиском повинні виконуватися відповідно до вимог ГОСТ 12.3.028-81*, «Правил техніки безпеки і виробничої санітарії при холодній обробці металів», затверджених ЦК профспілки робочих машинобудування.

Устаткування, що використовується при обробці металів тиском, повинне відповідати ГОСТ 12.2.017-86*, ГОСТ 12.2.017-1-89, інструмент ковальський для ручних і молотових робіт ГОСТ 11384-75*, ГОСТ 11435-75*.

3.4.2. Вимоги безпеки при правильно-гибочних роботах.

3.4.2.1. Устаткування, що застосовується для гнуття металу, повинне відповідати ГОСТ 12.2.116-86.

Заправляти і підправляти прокат чи вироби в валки або у напрямні ролики листоправильних чи листовибочних вальців слід за допомогою ломика при виключених вальцях і піднятих верхніх валках.

3.4.2.2. Очищення валків вальців від іржі чи прилиплої окалини повинне виконуватися шкребками з довгою ручкою після повної зупинки валків.

3.4.2.3. Виправлення листів зі значними місцевими деформаціями на листоправильних вальцях повинне виконуватися за допомогою виправленого підкладного листа, що не має тріщин.

3.4.2.4. Дрібні деталі слід правити на спеціальних «малих» вальцях.

Допускається виправлення дрібних деталей на великих вальцях з використанням підкладного листа. Деталі, які укладаються на підкладний лист, повинні бути однакової товщини.

3.4.2.5. Короткі листи і профільний прокат під час згинання повинні підтримуватися кліщами на відстані не менше 300 мм від згинального інструмента.

3.4.2.6. Виправлення грибовидності зварених двотаврових балок повинне виконуватися після їх очищення від прихваток.

3.4.2.7. Виправлення двотаврових балок із зусиллям стикового шва більше 2 мм не допускається.

3.4.2.8. Вантажозахватні пристрої повинні зніматися з балки після міцного затиснення її у верстаті.

3.4.3. Різання металу на ножицях.

3.4.3.1. Устаткування, що застосовується при різанні металу на ножицях, повинне відповідати ГОСТ 12.2.118-88.

3.4.3.2. Різання металу на ножицях повинне виконуватися сухими і чистими ножами.

3.4.4. Вимоги безпеки при холодному штампуванні.

3.4.4.1. При пробиванні отворів по шаблону шаблон необхідно кріпити до деталі кляммерами.

3.4.4.2. Одночасне пробивання отворів у пакеті деталей не допускаються.

3.4.4.3. Устаткування, що застосовується при холодному штампуванні, повинне відповідати ГОСТ 12.2.113-86, ГОСТ 12.2.114-86, штампи для листового штампування ГОСТ 12.2.109-85.

3.4.5. Вимоги безпеки при куванні і гарячому штампуванні.

3.4.5.1. Технологічні операції кування і гарячого штампування необхідно проводити при оптимальних для відповідних марок сталі температурах.

Кування, штампування перепаленого чи охолодженого металу не допускаються.

3.4.5.2. Штамп гарячого штампування, бойок, бабу, шток у місці кріплення його до баби, ковадлу і ручний інструмент ударної дії необхідно перед початком роботи підігрівати, а в процесі роботи прохолоджувати до 200-300°С.

3.4.5.3. Зсув крайок верхнього і нижнього бойків у процесі роботи не допускається в молотів з вагою падаючих частин до 1,0 т - не більше 3 мм, понад 1,0 т не більше 6 мм.

3.4.5.4. Штампи і бойки повинні бути надійно закріплені, опорні поверхні суворо рівнобіжні.

Застосування багатошарових прокладок не допускається.

3.4.5.5. Не допускається робота за наявності повітряних мішків у гідравлічній системі преса, повітря з гідросистем слід вчасно видаляти через спускні пробки.

Устаткування, що застосовується при гарячому штампуванні, повинне відповідати ГОСТ 12.2.113-86.

3.4.6. Вимоги безпеки при клепці.

3.4.6.1. Елементи конструкцій, що склепуються, повинні бути покладені на міцні вивірені стелажі і надійно закріплені.

3.4.6.2. Подачу стиснутого повітря в клепальну скобу чи молоток необхідно здійснювати після установки інструмента (обтиску і підтримки) у робоче положення - притиснення до заклепки, що знаходиться в отворі, до конструкції.

3.4.6.3. Клепальну скобу необхідно підвішувати на тросі чи ланцюзі з восьмикратним запасом міцності і з запасним тросом на випадок обриву основного.

3.4.6.4. Хвостовик обтиску перед роботою повинен бути обігрітий.

3.5. Вимоги безпеки при зварюванні і термічному різанні металів.

3.5.1. Розробка, організація і проведення технологічних процесів зварювання (газового і електричного) і термічного різання металів повинні виконуватися відповідно до вимог: ГОСТ 12.1.004-91, ГОСТ 12.1.019-79*, ГОСТ 12.3.003-86*, ГОСТ 12.03.036-84, ГОСТ 12.3.039-85, «Правил техніки безпеки і виробничої санітарії при електрозварювальних роботах», затверджених ЦК профспілки робочих машинобудування, «Санітарних правил при зварюванні, наплавленні і різанні металів», затверджених Мінздравом СРСР, «Правил техніки безпеки і виробничої санітарії при виробництві ацетилену, кисню і газополумяної обробці металів», затверджених ЦК профспілки робочих машинобудування, «Правил безпеки в газовому господарстві» (зі змінами, затвердженими Постановою Колегії Держміськтехнагляду України), ДНАОП 0.00-1.07-87, «Правил пожежної безпеки при проведенні зварювальних і інших вогневих робіт на об'єктах народного господарства», затверджених ДУПО МВС СРСР, Держміськтехнаглядом СРСР, ВЦСПС, ДНАОП 0.00-1.21-84, СНіП ІІІ-4-80*, «Техніка безпеки в будівництві».

3.5.2. Устаткування і апаратура, що застосовуються при виконанні зварювальних робіт і термічному різанні металів, повинні відповідати вимогам ГОСТ 12.2.00.0-76*, ГОСТ 12.2.07.8-75*, ГОСТ 12.2.008-75*, ГОСТ 297-80Е*, ГОСТ 5614-74*, ГОСТ 8213-75*, ГОСТ 10594-80*, ГОСТ 19130-79*Е, ГОСТ 21694-82*Е; перетворювачі зварювальні - ГОСТ 7237-82*Е, трансформатори однофазні однопостові для автоматичного дугового зварювання під флюсом ГОСТ 7012-77*Е, генератори зварювальні - ГОСТ 304-82*Е.

3.5.3. Ручні різаки для термічного різання повинні відповідати вимогам ГОСТ 5191-79*Е, машинні різаки для термічного і полум'яного різання повинні відповідати кресленням і технічним умовам на їх виготовлення.

Пальники однополум'яні універсальні для ацетилено-кисневого зварювання, пайки і підігріву повинні відповідати ГОСТ 1077-79*Е.

3.5.4. Балони для кисню, стиснутих плазмоутворюючих і пальних газів повинні відповідати вимогам ГОСТ 949-73*.

3.5.5. Редуктори балонні для термічного різання повинні відповідати вимогам ГОСТ 13861-89Е.

3.5.6. Рукави гумові для подачі газу повинні відповідати вимогам ГОСТ 9356-75*.

3.5.7. Електродотримачі для ручного дугового зварювання повинні відповідати вимогам ГОСТ 14651-78*Е.

3.5.8. Кабелі і кабельна арматура повинні відповідати вимогам ГОСТ 12.2.007.14-75*.

3.5.9. Переміщення гумових рукавів при русі різака (пальника) у процесі роботи повинне бути вільним.

3.5.10. Прочищення мундштуків різака повинне виконуватися мідними чи латунними голками.

3.5.11. Виконання газополумяних робіт на металі, що знаходиться в підвішеному стані, не допускається.

3.5.12. Виконання газополумяних робіт на висоті повинно виконуватися за нарядом-допуском.

3.5.13. Виконання плазменного різання в умовах підвищеної вологості не допускається.

3.5.14. Контроль якості зварених з'єднань варто робити відповідно до вимог ГОСТ 3242-79, ГОСТ 6996-66*, ГОСТ 7512-82*, ГОСТ 14782-86, ГОСТ 13353-79, ГОСТ 28277-89, СНіП ІІІ-18-75, «Правил охороні праці при промисловій гамма-дефектоскопії», затверджених Держсанінспекцією СРСР.

3.5.15. Зварювальні пристрої для обертання повинні відповідати ГОСТ 19140-84*, ДСТ 19141-84*, ГОСТ 19143-84*.

3.5.16. Колони для зварювальних напівавтоматів повинні відповідати ГОСТ 28408-85*.

3.6. Вимоги безпеки при складальних роботах.

3.6.1. Розробка, організація і проведення виробничих процесів збірки будівельних конструкцій повинні виконуватися відповідно до вимог нормативно-технічної документації, зазначеної в розділі 2.5 дійсного стандарту.

3.6.2. Збірка конструкцій, вага елементів якої перевищує 28 кг, повинна виконуватися за допомогою вантажопідіймальних пристроїв.

3.6.3. Перевірка збігів отворів у пакеті деталей, що збираються, повинна виконуватися оправками.

3.6.4. Збірка конструкцій повинна виконуватися з урахуванням стійкості і твердості, встановлених для кожного типу конструкцій.

3.7. Вимоги безпеки при фарбуванні конструкцій.

3.7.1. Розробка, організація і проведення технологічних процесів фарбування конструкцій повинні виконуватися відповідно до вимог ГОСТ 9.105-80*, ГОСТ 9.402-80*, ГОСТ 9.410-88, ГОСТ 12.1.004-91, ГОСТ 12.1.010-76*, ГОСТ 12.3.005-75*, ВСН 446-84; «Правил і норм техніки безпеки, пожежної безпеки і виробничої санітарії для фарбувальних цехів», затверджених Міністерством хімічного і нафтового машинобудування СРСР, «Правил і норм техніки безпеки, пожежної безпеки і виробничої санітарії для фарбувальних цехів заводів і підприємств по виготовленню металоконструкцій», затверджених Міністерством монтажних і спеціальних робіт СРСР.

3.7.2. Фарбувальне устаткування повинне відповідати вимогам ГОСТ 12.2.003-91.

3.7.3. При розробці технологічних процесів фарбування необхідно передбачати:

- комплексну механізацію і автоматизацію процесів нанесення і сушіння лакофарбових покрить;

- застосування нетоксичних і негорючих матеріалів;

- застосування приладів і апаратів автоматичного контролю і регулювання параметрів технологічних процесів;

- автоматичну сигналізацію про ход окремих процесів і операцій, пов'язаних з виділенням шкідливих речовин;

- засоби індивідуального захисту для працюючих по кожній професії.

3.7.4. Фарбувальні роботи із застосуванням лакофарбових матеріалів, що містять у своєму складі ксилол, толуол, етиловий спирт, ацетон, свинець і їх з'єднання, повинні виконуватися за нарядом-допуском, як на особливо небезпечні роботи.

3.8. Вимоги безпеки при виконанні металевих протикорозійних покрить, що одержують методом газотермічного напилювання, гарячим і електрохімічним способами.

3.8.1. Розробка, організація і проведення процесів одержання металевих протикорозійних покрить конструкцій і деталей методом газотермічного напилювання (цинкування, алюмінування), гарячим (цинкування і алюмінування) і електрохімічним (цинкування, кадміювання кріпильних виробів) способами повинні виконуватися відповідно до вимог ГОСТ 9.301-86*, ГОСТ 9.304-87, ГОСТ 9.305-84*, ГОСТ 9.307-89, ГОСТ 9.402-80*, ГОСТ 12.2.008-75*, ГОСТ 12.3.003-86*, ГОСТ 12.3.008-75, ГОСТ 12.3.036-84*, ГОСТ 28302-89, ОНТП 02-85, ОНТП 05-86.

3.8.2. Металізація внутрішніх поверхонь резервуарів повинна виконуватися за нарядом-допуском.

3.8.3. При розробці технологічних процесів одержання металевих покрить гарячим і електрохімічним способами варто передбачати:

- механізацію завантаження і вивантаження виробів у ваннах підготовки поверхні, одержання і обробки покриття;

- механізацію видалення золи (шлаку) із дзеркала розплаву і механізацію видалення гартцинка;

- застосування приладів і апаратів автоматичного контролю і регулювання технологічних процесів.

3.8.4. Транспортування і збереження виробів при виробництві металевих покрить, які одержують гарячим способом, повинні бути організовані таким чином, щоб виключити охолодження чи зволоження їх перед зануренням у ванни з розплавленим металом.

3.9. Вимоги безпеки при вантажно-розвантажувальних роботах.

3.9.1. Вантажно-розвантажувальні роботи треба виконувати відповідно до вимог ГОСТ 12.3.009-76*, СНіП ІІІ-4-80*, розділу 7 «Техніки безпеки в будівництві», затвердженого Держбудом СРСР, ДНАОП 0.00-1.03-93, «Правил техніки безпеки і виробничої санітарії при виробництві ацетилену, кисню і газополумяної обробки металів», затверджених ЦК профспілки робочих машинобудування.

3.9.2. Вантажопідіймальні крани повинні відповідати вимогам ГОСТ 12.2.058-81*, ГОСТ 12.2.085-81.

3.9.3. Крани-штабелери повинні відповідати вимогам ГОСТ 12.2.058-81*, ГОСТ 12.2.065-81.

3.9.4. Електроустаткування вантажопідіймальних машин і механізмів електротехнічних виробів повинні відповідати ДНАОП 0.00-1.21-84.

66.

ГОСТ 12.4.009-83*

ССБТ. Пожежна техніка для захисту об'єктів. Основні види. Розміщення і обслуговування

67.

ГОСТ 12.4.012-83

ССБТ. Вібрація. Засоби виміру контролю вібрації на робочих місцях. Технічні вимоги

68.

ГОСТ 12.4.021-75*

ССБТ. Системи вентиляційні. Загальні вимоги ССБТ.

69.

ГОСТ 12.4.028-76*

Кольори сигналізаційні і знаки безпеки

70.

ГОСТ 949-73*

Балони сталеві малої і середньої ємності для газів на Рр< 20 МПа (200 кгс/см2)

71.

ГОСТ 297-80*Е

Машини контактні. Загальні технічні умови

72.

ГОСТ 304-82*Е

Генератори зварювальні. Загальні технічні умови


1

2

3

4

73.

ГОСТ 1077-7*Е

Пальники однополум'яні, універсальні для ацетилено-кисневого зварювання, пайки і підігріву. Типи, основні параметри і загальні технічні вимоги

74.

ГОСТ 3242-79

З'єднання зварні. Методи контролю якості

75.

ГОСТ 5191-79*Е

Різаки інжекторні для ручного кисневого різання. Типи, основні параметри і загальні технічні вимоги

76.

ГОСТ 5614-74*

Машини для термічного різання металів. Типи, основні параметри і розміри

77.

ГОСТ 6996-66*

Зварні з'єднання. Методи визначення механічних властивостей

78.

ГОСТ 7012-77*Е

Трансформатори однофазні однопостові для автоматичного дугового зварювання під флюсом. Загальні технічні умови

79.

ГОСТ 7237-82*Е

Перетворювачі зварювальні. Загальні технічні умови

80.

ГОСТ 7512-82*

Неруйнівний контроль. З'єднання зварні. Радіографічний метод

81.

ГОСТ 8213-75*

Автомати для дугового зварювання плавильним електродом. Загальні технічні умови

82.

ГОСТ 9356-75*

Рукави гумові для газового зварювання і різання металів. Технічні умови

83.

ГОСТ 10594-80*

Устаткування для дугового, контактного, ультразвукового зварювання і для плазменної обробки.

1

2

3

4

84.

ГОСТ 11384-75*

ГОСТ 11435-75*

Інструмент ковальський для ручних і молотових робіт.

85.

ГОСТ 11964-81*

Дріб чавунна і сталева технічна. Загальні технічні умови.

86.

ГОСТ 13831-88Е

Редуктори для газополумяної обробки. Загальні технічні умови.

87.

ГОСТ 14202-69

Трубопроводи промислові підприємств. Пізнавальне фарбування, попереджуючі знаки і маскувальні щитки.

88.

ГОСТ 142Б4-80*

Вироби електротехнічні. Оболонки. Ступені захисту. Позначення. Методи випробування

89.

ГОСТ 14651-78*Е

Електродотримачі для ручного дугового зварювання. Технічні умови.

90.

ГОСТ 14782-88

Неруйнівний контроль. З'єднання зварні. Методи ультразвукові.

91.

ГОСТ 17433-80*

Промислова чистота.

92.

ГОСТ 18130-79*Е

Стиснене повітря, класи забруднення, напівавтомати для дугового зварювання плавильним електродом. Загальні технічні умови.

93.

ГОСТ 18363-79

Неруйнівний контроль. Класифікація видів і методів

94.

ГОСТ Г3140-84*

Обертателі зварювальні горизонтальні двухотоєчні. Типи, основні параметри і розміри

95.

ГОСТ 19141-84*

Обертателі зварювальні вертикальні. Типи, основні параметри і розміри


1

2

3

4

96.

ГОСТ 19142-94*

Обертателі зварювальні універсальні. Типи, основні параметри і розміри

97.

ГОСТ 21894-82*Е

Устаткування зварювальне механічне. Загальні технічні умови

98.

ГОСТ 21929-76

Транспортування вантажів пакетами. Загальні вимоги

99.

ГОСТ 26408-85*

Колони для зварювальних напівавтоматів. Типи, основні параметри і розміри

100.

ГОСТ 28277-89

Неруйнівний контроль. З'єднання зварні. Електрорадіографічний метод. Загальні вимоги

101.

ОСТ 36-37-79

ССБТ. Вантажопідіймальні механізми з ручним приводом

102.

СНиП ІІ-4-86

Природне і штучне освітлення

103.

СНиП ІІІ-18-75

Металеві конструкції зі змінами і доповненнями

104.

СНиП ІІІ-4-80*

Техніка безпеки в будівництві

105.

СНиП 2.01.02-85*

Протипожежні норми проектування будинків і споруджень

106.

СНиП 2.03.13-88

Підлоги. Норми проектування

107.

СНиП 2.04.01-85

Внутрішній водопровід і каналізація будинків, затверджені Держбудом із внесеними змінами Постановою № 20

108.

СНиП 2.04.05-91

Опалення, вентиляція і кондиціонування повітря

109.

СНиП 2.09.02-85

Виробничі будинки промислових підприємств


1

2

3

4

110.

СН 181-70

Вказівки по проектуванню колірної обробки інтер'єрів виробничих будинків промислових підприємств (затверджені НДІСФ, ЦНДІ промспоруд, ВНДІТЕ, ВНДІОП)

111.

СН 245-71 (п.1-4)

Санітарні норми проектування промислових підприємств

112.

ДНАОП 0.00-1.03-93

Правила будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів

16.12.93

113.

ДНАОП 0.00-1.07-87

Правила будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском

27.11.87

114.

ДНАОП 0.00-1.11-90

Правила будови і безпечної експлуатації трубопроводів пари і гарячої води

09.01.80

115.

ДНАОП 0.00-1.13-71

Правила будови і безпечної експлуатації стаціонарних компресорних установок, повітропроводів і газопроводів

07.12.71

116.

ДНАОП 0.00-1.21-84

ПТЕЕУС і ПТЕ при експлуатації електроустановок споживачів

21.12.84

117.

ДНАОП 0.00.4.12-94

Типові положення про навчання, інструктаж і перевірку знань працюючих з питань охорони праці

04.04.94

118.

ДНАОП 0.00-8.01-93

Перелік посадових осіб, що зобов'язані проходити попередню перевірку знань з охорони праці

01.10.93


1

2

3

4

119.

ВСН 446-84

Інструкція з протикорозійного захисту сталевих будівельних конструкцій лакофарбовими покриттями на заводах-виготовлювачах (затверджена Міністерством монтажних і спеціальних будівельних робіт СРСР)

23.04.84

120.

ОНТП 02-86

Цехи і відділення, нанесення металопокриттів гарячим способом, підприємства машинобудування, приладобудування і металообробки (затверджені Міністерством електротехнічному промисловості СРСР)

1986

121.

ОНТП 05-86

Цехи металопокриттів підприємств машинобудування, приладобудування і металообробки (затверджені Міністерством автомобільної промисловості СРСР)

05.03.86

122.

И-33.01-022-77

Правила техніки безпеки при експлуатації транспортних візків на заводах металоконструкцій (затверджені ММСС СРСР)

123.

Правила безпеки в газовому господарстві (зі змінами і доповненнями, затвердженими Постановою Колегії Держтехнагляду України № 5

24.05.83


1

2

3

4

124.

Інструкція про порядок видачі, збереження і використання спецодягу, спецвзуття і інших засобів індивідуального захисту (затверджена Держкомпраці СРСР і ВЦСПС зі змінами і доповненнями від 21.08.85 №289/П-8 і від 24.03.87 № 187/П-4)

24.05.83

125.

Типові і галузеві норми безкоштовної видачі робітником спецодягу, спецвзуття і інших засобів індивідуального захисту (затверджені Постановою Держкомітету по праці і соціальних питаннях і Президією ВЦСПС №4-7/П-2 з доповненнями від 21.08.85 № 289/П-8 і від 6.11.86 № 476/П-12)

12.02.81

126.

Правила дорожнього руху № 10-94 (затверджені Постановою Кабінету Міністрів України)

31.12.93

127.

Інструкції з перевезення великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом (затверджена МВС СРСР)

1977

128.

Правила охорони праці на автомобільному транспорті (затверджені заст.міністра і погоджені з ЦК профспілки)

02.05.79

129.

Правила будови електроустановок (затверджені начальником Славенергонагляду СРСР)

21.12.84

1

2

3

4

130.

Правила техніки безпеки і виробничої санітарії при електрозварювальних роботах (затверджені ЦК профспілки робочих машинобудування зі змінами і доповненнями від 16.02.63 Вид. 1988р.)

06.01.60

131.

Правила техніки безпеки на залізничному транспорті підприємств системи Мінчормета СРСР (затверджені Мінчорметом СРСР)

23.04.49

132.

Правила техніки безпеки і  виробничої санітарії при
вантажно-розвантажуваль-них роботах на залізничному тран
спорті (затверджені заст. міністра шляхів сполучення СРСР, погоджені з ЦК профспілки працівників залізничного транспорту і транспортного будівництва Протокол № 38/02 від 28.12.89 р.

15.02.90

133.

Правила техніки безпеки і  виробничої санітарії при виробництві ацетилену, кисню і газополумяної обробки металів (затверджені ЦК профспілки робочих машинобудування)

02.04.63

134.

Правила пожежної безпеки при проведенні зварювальних робіт і інших вогневих робіт на об'єктах народного господарства (затверджені ДУПО МВС СРСР 29.12.78р., Держміськтехнаглядом СРСР 24.12.72 р., ВЦСПС 18.10.72 р.)

29.12.72

1

2

3

4

135.

Типові правила пожежної безпеки для промислових підприємств (затверджені ДУПО МВС СРСР)

21.08.75

136.

Санітарні правила при зварюванні, наплавленні, різанні металів (затверджені Мінздравом СРСР)

05.03.73

137.

Правила і норми техніки безпеки, пожежної безпеки і виробничої санітарії для фарбувальних цехів (затверджені Міністерством хімічного і нафтового машинобудування СРСР)

15.08.74

138.

Правила техніки безпеки і  виробничої санітарії при холодній обробці металів (затверджені ЦК профспілки робочих машинобудування)

12.10.65

139.

Правила техніки безпеки і виробничої санітарії деревообробної промисловості (затверджені Мінліспромом СРСР)

11.03.78

140.

Правила і норми техніки безпеки, пожежної безпеки і виробничої санітарії для фарбувальних цехів заводів і підприємств по виготовленню металоконструкцій (затверджені Мвнмонтажспецбудом СРСР)

31.12.75

141.

Правила охорони праці при промислової гамма-дефектоскопії (затверджені Держсанінспекцією СРСР)


1

2

3

4

142.

Посібники з експлуатації заточно-шлифувальні

143.

Збірник санітарно-гігієнічних нормативів і методів контролю шкідливих речовин в об'єктах навколишнього середовища, виданий під егідою Центра екологічних проблем. Москва

1991

144.

Посібник із проектування заводів металоконструкцій. Норми технологічного проектування (розроблені ЦНДІ- проектлегконструкцією Держбуду СРСР)

1984

145.

Методичні вказівки № 1322-75 (затверджені Мінздравом СРСР)

1975

146.

Норми гранично допустимих навантажень для жінок при переміщенні ваг вручну (затверджені заст.міністра охорони здоров'я України, погоджені 4.06.83р. Держнаглядохоронпраці України)

06.06.93

147.

Закон України «Про охорону праці» № 668

14.10.92

148.

Перелік робіт з підвищеною небезпекою (затверджений наказом Державного Комітету України по нагляду за охороною праці №123)

30.11.93


1

2

3

4

149.

Постанова Держкомітету по праці і соціальних питаннях і Президії ВЦСПС № 4-7/П-2 з доповненнями і змінами від 21.08.85р. № 289/П-8 і від 6.11.86М.№476/п-12

 Примітка: Номери і найменування наведених у даному переліку ДНАОП узяті з журналу «Охорона праці» №  2, 1994р.






Спонсоры раздела: