Email
Пароль
?
Войти Регистрация


Лист від 09.10.2007 р. N 5937/09/17-07 Щодо надання роз'яснень стосовно вартості технічного обслуговування внутрішньобудинкових електричних мереж

Название (рус.) Лист від 09.10.2007 р. N 5937/09/17-07 Щодо надання роз'яснень стосовно вартості технічного обслуговування внутрішньобудинкових електричних мереж
Кем принят Не определен
Тип документа Письмо
Рег. номер 5937/09/17-07
Дата принятия 20.10.2009
Статус Действующий
Скачать этот документ могут только зарегистрированные пользователи в формате MS Word

 Національна комісія регулювання електроенергетики України

Лист

від 09.10.2007 р. N 5937/09/17-07  

Тернопільській міській громадській організації "Асоціація споживачів житлово-комунальних послуг"
46024, м. Тернопіль, вул. Б. Лепкого, 16/21 


Щодо надання роз'яснень

Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула Ваш лист від 27.09.2007 N 82 щодо вартості технічного обслуговування внутрішньобудинкових електричних мереж та в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до положень пункту 6.32 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28 (у редакції постанови НКРЕ від 17.10.2005 N 910) (далі - ПКЕЕ), фактичні обґрунтовані витрати на утримання технологічних електричних мереж відшкодовуються основному споживачу (споживачу) відповідно до його кошторису витрат на здійснення цієї діяльності.

Кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж основного споживача складається на підставі бухгалтерських документів про фактичні витрати на здійснення цієї діяльності.

До витрат основного споживача на утримання технологічних електричних мереж належать лише ті витрати, які безпосередньо стосуються вказаного виду діяльності.

Величина витрат споживача не може перевищувати величини витрат, визначених відповідно до нормативів витрат за об'ємом умовних одиниць електроустановок, які складаються за результатами діяльності електропередавальної організації, на території здійснення ліцензованої діяльності якої приєднані електроустановки основного споживача (споживача).

У разі послідовного використання технологічних електричних мереж декількох споживачів відповідними субспоживачами основні споживачі мають включати до кошторису частину витрат на утримання технологічних електричних мереж попереднього споживача пропорційно до приєднаної потужності в точках віддачі електричної енергії з технологічних електричних мереж споживачів.

У разі приєднання до технологічних електричних мереж основного споживача електроустановок декількох субспоживачів величина витрат на утримання цих технологічних електричних мереж розподіляється між усіма суб'єктами господарської діяльності, електроустановки яких приєднані до цих технологічних електричних мереж пропорційно величинам приєднаної потужності в точках надходження електричної енергії в технологічні електричні мережі або електроустановки субспоживачів.

У разі виникнення між сторонами спірних питань кошторис передається до відповідного територіального представництва НКРЕ для вирішення спірних питань.

У разі використання постачальником електричної енергії за регульованим тарифом мереж основного споживача кошторис витрат розглядається та узгоджується територіальним представництвом НКРЕ.

Особливої актуальності пункт 6.32 ПКЕЕ набуває з огляду на вимоги абзацу другого пункту 1.10 ПКЕЕ яким передбачено, що забезпечення передачі електричної енергії розташованими в географічних межах закріпленої території здійснення ліцензованої діяльності технологічними електричними мережами інших власників, які не мають ліцензій на передачу електричної енергії, є можливим лише після укладення договору про спільне використання технологічних електричних мереж споживача. Внаслідок укладення зазначеного договору витрати на утримання електричних мереж включаються до структури тарифу на передачу електричної енергії, і в подальшому враховуються при розрахунку роздрібної ціни постачальника електричної енергії за регульованим тарифом.

Водночас повідомляємо, що обсяг умовних одиниць розраховується з урахуванням однолінійної схеми, яка є додатком до проекту договору про спільне використання технологічних електричних мереж споживача. Зазначений розрахунок здійснюється згідно з додатком до додатка 2 наказу Міненерго СРСР від 26.01.87 N 51 "Система условных единиц предприятий электрических сетей и сетевых предприятий средств диспетчерского и технологического управления (СПСДТУ)".

Таким чином, для узгодження кошторису витрат, територіальне представництво НКРЕ має отримати від власника електричних мереж (основного споживача) такі матеріали:

· розрахований власником електричних мереж (основним споживачем) кошторис витрат;

· копію проекту договору про спільне використання технологічних електричних мереж споживача;

· однолінійну схему технологічних електричних мереж спільного використання;

· розрахунок обсягу умовних одиниць, виконаний власником електричних мереж (основним споживачем) або електропередавальною організацією на замовлення власника електричних мереж (основного споживача).

Територіальні представництва НКРЕ мають перевірити вірність розрахунку обсягу умовних одиниць та визначити граничну величину витрат власника електричних мереж (основного споживача) відповідно до вимог пункту 6.32 ПКЕЕ.

У разі, якщо сума витрат за кошторисом перевищує граничну величину витрат, кошторис не погоджується та повертається власнику електричних мереж (основному споживачу) на доопрацювання.

Таким чином, вартість технічного обслуговування внутрішньобудинкових електричних мереж для кожної житлово-експлуатаційної організації різна і залежить від питомих річних витрат на утримання електричних мереж та обсягу умовних одиниць, який розраховується власником електричних мереж (основним споживачем) або електропередавальною організацією на замовлення власника електричних мереж (основного споживача).Спонсоры раздела:
    Скачать фильмы,avi,psp