Email
Пароль
?
Войти Регистрация
caparol


Про проект національного стандарту ДСТУ...(ГОСТ 111-2001) "Скло листове"

Название (рус.) О проекте национального стандарта ДСТУ...(ГОСТ 111-2001) "Стекло листовое"
Кем принят НТР Держбудівництва та архітектури
Тип документа Решение
Рег. номер 55
Дата принятия 11.07.2003
Статус Действующий
Скачать этот документ могут только зарегистрированные пользователи

 Емкости

Про проект національного стандарту ДСТУ...(ГОСТ 111-2001)

“Скло листове”

Рішення НТР від 11 липня 2003 р. № 55


Розглянувши проект ДСТУ...(ГОСТ 111-2001) “Скло листове”, науково-технічна рада вирішила:

1. Схвалити і рекомендувати до затвердження проект ДСТУ... (ГОСТ 111-2001) “Скло листове”.

2. Українській державній корпорації “Укрбудматеріали” (А.Безух) протягом місяця провести технічне редагування зазначеного нормативу та подати контрольний примірник у Держбуд для підготовки наказу щодо його введення в дію.

3. Управлінню науково-технічної політики у будівництві (Д.Барзилович) підготувати наказ про затвердження та введення в дію зазначеного національного стандарту та сформувати “Справу нормативного документа” в установленому порядку.

Голова НТР                                                

 В.Череп


   

ДОВІДКА


Аналіз сучасних вимог виробників та споживачів листового скла в частині показників зовнішнього вигляду, діапазону товщини, розмірів, відхилень від розмірів, оптичного викривлення показав, що діючі в Україні стандарти поступаються нормам європейського стандарту ЕN 572:1994 "Скло в будівництві. Базові продукти з натрій-кальцій-силікатного скла".

Реальні показники якості представленого на українському ринку листового скла, свідчать про наявність значної кількості продукції, властивості якої перевищують вимоги ГОСТ 111-90 і навіть EN 572. В той же час на ринку є скло, яке за якісними показниками відповідає лише граничним допускам стандарту.

На підставі цього розглядається доцільність скасування дії ГОСТ 111-90 (СТ СЭВ 5447-85) "Стекло листовое. Технические условия" і впровадження в Україні міждержавного стандарту ГОСТ 111-2001 з 01.01.2003 року.

Стандарт прийнято міждержавною науково-технічною комісією зі стандартизації, технічного нормування і сертифікації у будівництві.

Вимоги до листового скла в міждержавному стандарті гармонізовані з EN 572 та диференційовані за марками: виробники реально матимуть можливість знайти у нормативі відповідні показники, виробляти і поставляти на ринок конкурентноздатне листове скло.    

Імпорт високоякісного скла утримує  ще значну частину українського ринку, а вітчизняні виробники тільки починають або лише ще планують освоєння технологій, необхідних для створення такої продукції. 

Майбутній вступ України у СОТ  змусить виробників скла шукати нові асортиментні та цінові ніші. Це сприятиме експортним можливостям українських виробників.

Проект названого національного стандарту розглянуто секцією будівельних матеріалів НТР Держбуду України (протокол № 7 від 27 червня 2003 р.), схвалено і рекомендовано до розгляду на засіданні науково-технічної ради Держбуду України.
Спонсоры раздела: