zwcad arcon
 
Email
Пароль
?
Войти Регистрация
Вы находитесь здесь:   Главная > БудНовости

Комітет Верховної Ради України схвалив законопроект “Про регулювання містобудівної діяльності”

 
Tweet

8 грудня 2010 року на черговому засіданні профільного Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики  було схвалено до розгляду Верховною Радою в першому читанні законопроект «Про регулювання містобудівної діяльності».  2 грудня 2010 року цей проект Закону внесено на розгляд Верховної Ради під реєстраційним номером 7418. Він знімає багато адміністративних бар'єрів у будівельній сфері і  дасть можливість започаткувати в будівництві  європейську модель дозвільних та погоджувальних процедур.

Запропонований  проект Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності ” був розроблений  на виконання доручення Президента України на основі схеми реформування дозвільних та погоджувальних процедур у галузі, підготовленої робочою групою Віце-прем’єр-міністра України С. Тігіпка, Мінрегіонбудом та  спрямований на спрощення дозвільної системи у будівництві, забезпечення сприятливих умов ведення бізнесу. 

Робота над законопроектом протягом останнього часу була пріоритетом у роботі всіх структурних підрозділів Міністерства. Цей системний, реформаторський документ відпрацьовано у максимально стислі терміни. Він  передбачає удосконалення всіх етапів містобудівної діяльності: від планувальної документації, отримання земельної ділянки, до введення в експлуатацію завершеного будівництвом об’єкта.

Для задоволення інформаційних потреб при плануванні територій та будівництві законопроектом передбачається формування Містобудівного кадастру – електронної системи, яка міститиме всю інформацію про місце розташування діючих та майбутніх об’єктів із прив’язкою до топогеодезичної основи, об’ємно-планувальні параметри об’єктів та мереж, містобудівні умови і обмеження.

Законопроект «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачає конструктивно новий підхід до регуляторної політики в будівництві. Новий закон, розроблений Мінрегіонбудом, дає радикальне скорочення часу узгодження будівництва і кількості бюрократичних процедур, супутніх цьому процесу, сприятиме поліпшенню ситуації в будівельній галузі, особливо на місцевому рівні. Пропоноване скорочення термінів оформлення дозволу на будівництво з 415 днів до 60 днів, розширення кількості об'єктів, в яких проведення експертизи не обов'язкове, дає поштовх розвитку будівництва. Важливим в законі є і те, що нарешті місцевому самоврядуванню дали повноваження самостійно вирішувати питання містобудування. У той же час закон підсилює відповідальність чиновників за порушення термінів узгодження, відповідальність забудовників і інвесторів за якість будівництва.

Для остаточного введення законопроекту в дію після затвердження його Верховною Радою України та Президентом, додатково пропонується внести зміни до ста чотирьох статей двадцяти шести законів та до одного декрету Кабінету Міністрів.

 

Прес-служба Мінрегіонбуду

Tweet
 Спонсоры раздела: