Email
Пароль
?
Войти Регистрация
Поиск 


Щодо можливості розташування в підвальній частині готелю, який будується …., пральні, сауни та дизельного генератора

Название (рус.) Щодо можливості розташування в підвальній частині готелю, який будується …., пральні, сауни та дизельного генератора
Кем принят Не определен
Тип документа Тип не установлен
Дата принятия 01.01.1970
Дата внесения изменений 01.01.1970
Статус Действующий
Документ доступен в архиве в формате MS Word
Документ предоставляется совершенно бесплатно, без СМС или другой скрытой оплаты.
Скачивание доступно только зарегистрированным пользователям.
Зарегистрируйтесь сейчас и получите свободный доступ ко всей базе документов - ДСТУ, ГОСТ, ДБН, Снип, Санпин




Скачать документ бесплатно!


Предварительный просмотр:

Щодо можливості розташування в підвальній частині готелю, який будується …., пральні, сауни та дизельного генератора

У звязку з відсутністю в Україні спеціальних норм з проектування, будівництва та реконструкції сучасних готельних комплексів необхідно при проектуванні готелів керуватися СНиП 2.08.01-89 "Жилые здания" в частині житлових приміщень та ДБН В.2.2-9-99 "Громадські будівлі і споруди" в частині приміщень громадського призначення та обслуговування. Як довідковим матеріалом рекомендується користуватися відміненим СНиП ІІ-79-78 "Гостиницы".

Відповідно до п. 3.32 та додатка М ДБН В.2.2-9-99 "Громадські будинки та споруди" не допускається розміщення вбудованих лазень сухого жару (саун) вище другого поверху, у підвальних поверхах, а також під приміщеннями та суміжно з приміщеннями, в яких перебуває понад 100 осіб.

Крім того, відповідно до п. 2.17 ДБН В.2.5-23-2003 "Проектування електрообладнання обєктів цивільного призначення" в громадських будинках та спорудах, а також адміністративних будинках промпідприємств допускається розміщення вбудованих і прибудованих приміщень із запасом рідкого палива з температурою спалаху вище          610 С, якщо будівельними нормами на окремі види будинків не передбачені обмеження, а також розміщення їх у підвальних і цокольних поверхах за умови виключення можливості підтоплення грунтовими і паводковими водами.

У житлових будинках, крім будинків для індивідуальних забудовників, розміщення вбудованих і прибудованих приміщень зазначеного типу не допускається. Згідно з таб. 14 п. 26 СНиП ІІ-79-78 "Гоcтиницы" розміщення пральні допускається тільки в готелях і мотелях вищого, І та ІІ розрядів.

На підставі наведеного Держбуд не може погодити розташування сауни в підвальній частині готелю. Розміщення в підвальній частині готелю пральні та дизельного генератора необхідно передбачати згідно з чинними вимогами норм та узгодити проектні рішення з державними наглядовими органами та експлуатуючими службами.

Надруковано:

Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України.

“Інформаційний бюлетень”, №7, липень, 2005 р., К.: “Укрархбудінформ”