Email
Пароль
?
Войти Регистрация
Поиск 


Стосовно роз’яснення законодавства та державних норм при вирішенні питання будівництва бази відпочинку

Название (рус.) Стосовно роз’яснення законодавства та державних норм при вирішенні питання будівництва бази відпочинку
Кем принят Не определен
Тип документа Тип не установлен
Дата принятия 01.01.1970
Дата внесения изменений 01.01.1970
Статус Действующий
Документ доступен в архиве в формате MS Word
Документ предоставляется совершенно бесплатно, без СМС или другой скрытой оплаты.
Скачивание доступно только зарегистрированным пользователям.
Зарегистрируйтесь сейчас и получите свободный доступ ко всей базе документов - ДСТУ, ГОСТ, ДБН, Снип, Санпин




Скачать документ бесплатно!


Предварительный просмотр:

Стосовно розяснення законодавства та державних норм

при вирішенні питання будівництва бази відпочинку

Нормативні вимоги щодо проектування закладів відпочинку та їх розміщення визначені державними будівельними нормами ДБН В.2.2-10-2001 „Заклади охорони здоровя”, ДБН 360-92** „Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень” та інших нормативів, які регламентують загальні вимоги до архітектурно-конструктивних та інженерних рішень, протипожежної безпеки, санітарної гігієни, надійності та безпеки їх експлуатації.

Згідно з п. 8.212 розділу „Санаторно-курортні заклади” ДБН В.2.2-10-2001 „Заклади охорони здоровя” потужність і структура закладу для відпочинку визначається завданням на проектування, в якому можуть бути передбачені такі функціональні групи: приймально-вестибюльна, адміністративні приміщення, житлові приміщення, приміщення їдальні, лікувальні приміщення, господарчі приміщення тощо.

Пунктом 8.215 та таблицею 14 зазначених будівельних норм регламентуються площі житлових кімнат (не менше 9 м2) та площі на одне місце, виходячи з мінімальних санітарно-гігієнічних вимог, а також залежно від терміну функціонування закладу для відпочинку: цілорічного 6 м2 на одне місце або сезонного (літнього) 4,5 м2  на одне місце.

Деревяні будинки належать до сезонних (літніх) споруд.

Разом з тим, база відпочинку це не тільки житлові приміщення, а багатофункціональний комплекс, який за функціональним призначенням повинен забезпечувати належні умови для відпочиваючих.

Нормативні вимоги щодо організації зон короткочасного та тривалого відпочинку, розміщення обєктів, фізкультурно-оздоровчих, спортивних споруд, пляжів, майданчиків для відпочинку дітей та дорослих, адміністративно-господарських споруд тощо визначені розділом 5 „Ладшафтно-рекреаційна територія” державних будівельних норм ДБН 360-92** „Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень”.

З огляду на вищезазначене, заклади відпочинку необхідно будувати згідно з розробленим і погодженим в установленому порядку проектом відповідно до вимог державних будівельних норм ДБН А.2.2-3-2004 „Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва”.  

Також, відповідно до Закону України „Про планування і забудову територій” фізичні і юридичні особи, які мають намір здійснити будівництво обєктів містобудування, зобовязані отримати від виконавчих органів відповідних рад дозвіл на будівництво обєкта містобудування у порядку, визначеному cт. 24 цього Закону.

Надруковано:

“Інформаційний бюлетень Мінбуду”, №10, жовтень, 2006 р., К.: “Укрархбудінформ”